چرا باید تولید کننده محتوا شویم

دلایل اهمیت تولید محتوا در سال ۱۴۰۰

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، نیاز جامعه به آموزش تکنولوژی نیز بیشتر شده است و همین موضوع باعث شده شغلی مثل تولید محتوا رونق یابد. چرا که نیاز جامعه به محتوا آن‎‌هم از نوع آموزشی، یکی از دلایل پیشرفت این هنر است. در ادامه توضیحاتی در مورد چیستی محتوا و دلایل اهمیت آن به شما یادآور می‌شویم. 

بله درست خواندید، هنر. تولید محتوا را می‌توان یک هنر دانست. اینکه بتوانید با قلم روان و شیوای خود، مطالبی را بدون ابهام، به مخاطب انتقال دهید قطعا یک هنر است.حتما تا انتهای مقاله با ما باشید…

راهنمای شغلی تولید محتوا

اصلا تولید محتوا چیست؟

به افرادی که برای یک موضوع خاص اقدام به جمع آوری اطلاعات کنند و سپس درباره آن موضوع شروع به نوشتن مطلب کنند، تولید کننده محتوا می‌گویند. محتوا انواع مختلفی دارد و شما با توجه به مهارت هایی که در حوزه تولید محتوا کسب می‌کنید، می‌توانید از این انواع استفاده کنید.

محتوا را در حالت کلی به ۵ دسته تقسیم بندی می‌کنند :

  1. متنی
  2. تصویری
  3. صوتی
  4. ویدیوئی
  5. گرافیکی

که برای فعالیت در هر کدام از دسته‌ها، مهارت‌های خاصی نیاز دارید. البته در این مقاله نمی‌خواهیم در مورد چیستی محتوا بیش از این بگوییم، چرا که در مقاله محتوا چیست؟ به طور کامل در این مورد صحبت کرده‌ایم و همچنین انواع محتوا را مفصل در مقاله محتوا چند نوع است؟ بررسی کرده‌ایم.

دوره های اموزشی برنامه نویسی

آیا تولید محتوا یک شغل محسوب می‌شود؟

در جواب این سوال باید به این نکته توجه کنید که یک تعریف کلی از شغل وجود دارد.

شغل به مجموعه وظایف و فعالیت‌هایی گفته می‌شود که فرد برای یک سازمان خاص انجام می‌دهد. با توجه به تعریف شغل، تولید کننده محتوا شاغل به حساب می آید و شما می‌توانید از این شغل به عنوان شغل دوم و یا شغل اصلی خود، به کسب درآمد بپردازید. اما چرا باید اینکار را انجام دهید؟

چرا این شغل را باید انتخاب کنید؟

تولید محتوا بازار بسیار بزرگی در ایران و البته سرتاسر جهان به خود اختصاص داده است و برای مشغول شدن به این شغل، فقط باید قواعد و اصول اینکار را یاد بگیرید و صدالبته تمرین کنید.

هر ساله چند صد سایت به تعداد سایت‌های کسب و کارها در ایران اضافه می‌شود که همه این سایت‌ها به تولید محتوا نیاز دارند. وظیفه تولید کنندگان محتوا، ارائه محتوای ارزشمند در سایت است. با یک جستجوی ساده در گوگل متوجه خواهید شد ۲۰هزار سایت در نتایج گوگل برای شما به نمایش گذاشته می‌شود.

و سایت‌هایی که به تولید محتوای ارزشمند می‌پردازد، در این نتایج اول هستند و رتبه بهتری دارند. همین مسئله باعث شده شغل تولید محتوا بسیار محبوب شود.

تعداد سایت‌های انگلیسی زبان بسیار بیشتر از سایت‌های فارسی است و اگر شما بر زبان انگلیسی تسلط نسبی دارید و می‌توانید محتواهای انگلیسی بنویسید، به شما توصیه می‌کنم حتما در این زمینه فعالیت کنید، بهرحال درآمد ارزی خیلی خیلی بهتر از درآمد ریالی است!

یکی دیگر از مزایای بسیار مهم شغل تولید محتوا، امکان دورکاری در این شغل است. شما از هر جای ایران می‌توانید به تولید محتوا بپردازید و کسب درآمد کنید، فقط کافیست لپ تاپ و اینترنت داشته باشید.

چرا تولید محتوا مهم است؟

همانطور که گفتیم تولید محتوای ارزشمند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در ادامه به بررسی ۸ مورد از مهم‌ترین دلایل اهمیت تولید محتوا می‌پردازیم. همچنان با ما باشید…

۱- محتوا بهترین راه برای ایجاد اعتماد

ایجاد اعتماد برای کاربران، فرایندی بسیار سخت و پیچیده است. کاربر باید چندیدن بار با شما ارتباط داشته باشد، شما را مفید ببیند تا درنهایت اقدام به خرید کند. تنها راه موثر و کاربردی برای ایجاد اعتماد و ارتباط با کاربران، تولید محتوا است. هر چه قدر اهمیت یک شغل بالاتر برود، امکان اشتغال افراد نیز بیشتر می‌شود.

محتوای سایت باید به جای شما، با کاربران حرف بزند و به همین خاطر است که شما باید محتوای ارزشمند و تخصصی تولید کنید و با کاربران به اشتراک بگذارید. اینگونه کاربر از کیفیت خدمات شما مطمئن می‌شود.

دلایل اهمیت تولید محتوا

۲- جذب هدفمند!

یکی از اصلی ترین دلایل اهمیت تولید محتوا، جذب مخاطبان هدفمند است. کسب و کارهای تخصصی به هر مخاطبی نیاز ندارند و بیشتر نیازمند جذب مخاطبان در حوزه کاریشان هستند.

شما به عنوان تولید کننده محتوا باید محتوای جذاب در حوزه کاری کسب و کارها را تولید کنید و این کار نیازمند اطلاعات عمومی و تخصصی بسیاری است. در نتیجه باید سطح اطلاعات شما در تولید محتوا بالا باشد تا در این شغل بتوانید موفق عمل کنید. 

۳- با تولیدمحتوای درست، برند شوید.

برند سازی یعنی ارزش مهمی برای کاربر ایجاد کنید، طوری که با شنیدن نام شما احساس رضایت داشته باشد. تنها راه برای رسیدن به برندسازی موفق، تولید محتوای جذاب و کاربردی است.

شما به عنوان تولید کننده محتوا، هرچقدر که برای محتوای سایت کار کنید همزمان اسم شما هم در کنار اسم سایت به یک برند معروف تبدیل خواهد شد. و سپس شما به عنوان یک تولید کننده محتوای موفق شناخته خواهید شد.

۴- بهبود سئو سایت با تولید محتوا

تولید محتوای جذاب میتواند در رشد سایت بسیار تاثیر گذار باشد ولی اگر اصول سئو را رعایت نکرده باشید از نظر گوگل، محتوای شما بی ارزش خواهد بود. با استفاده از فرایند تولید محتوا و ارائه یک محتوای سئو شده می‌توانید رشد سایت را چند برابر کنید.

یکی دیگر از عواملی که در رشد سئو سایت، موثر است میزان زمان ماندگاری کاربر در  مقاله است. گوگل با این روش میزان کاربردی بودن مقاله‌ها را اندازه گیری می‌کند و اگر کاربر به مدت طولانی در صفحه محتوای شما به مطالعه مشغول باشد، گوگل محتوای شما را ارزشمند تلقی می‌کند و در جایگاه بهتری نمایش می‌دهد.

۵- افزایش تعامل کاربران

یکی از موثرترین روش‌ها برای ایجاد تعامل در سایت، تولید محتوا است. کیفیت و کاربردی بودن محتوا مهم ترین عامل در ایجاد تعامل بیشتر با کاربران است.

تولید محتوای شما باید برای کاربران جالب و کاربردی باشد و به خصوص اگر در حوزه آموزش فعالیت می‌کنید، باید محتوا برای کاربران مفید باشد تا به تعامل با شما بپردازند.

۶- ایجاد ارتباط موثر

برای ایجاد ارتباط موثر با کاربران شما نیازمند ایده‌های خلاق برای تولید محتوا هستید تا سریع این ایده ها در قالب محتوای متنی با کاربران به اشتراک بگذارید.

برای پیدا کردن ایده‌ها باید از استراتژی محتوایی و یک سیستم کمک بگیرید.

استراتژی به سایت شما کمک میکند تا با برنامه‌ی منظم رشد کنید و کار های سایت را با برنامه انجام دهید. استفاده از استراتژی محتوایی مناسب سرعت رشد شما را چندین برابر افزایش می دهد.

با استفاده از سیستم نیز میتوانید تمام رویداد ها و وقایع روز را یادداشت کنید تا ایده های محتوایی جذابی به دست آورید، این روش یکی از پر کاربرد ترین روش ها در ایجاد ارتباط موثر با کاربران است.

چرا باید تولید کننده محتوا شویم؟

۷- بازاریابی هوشمندانه

هدف اصلی هر سایتی از تولید محتوا، درواقع بازاریابی است. تولید محتوا به شما کمک می‌کند تا قیف بازاریابی که شامل ۳ مرحله کلی آگاهی، توجه و تبدیل است را کامل کنید.

محتوا تمام بخش‌های قیف بازاریابی محتوا را پوشش می دهد و شما تنها با تولید محتوای جذاب، می‌توانید کاربران را جذب و سپس علاقمند کنید و در نهایت عمل فروش را انجام دهید.

البته باید بیشتر از این در مورد قیف بازاریابی محتوا بخوانید، مقاله قیف بازاریابی چیست؟ را از دست ندهید.

۸- متفاوت باشید!

در هر کسب و کاری رقیبان سرسختی وجود دارند که دائما با شما در حال رقابت خواهند بود، اما شما با استفاده از یک تکنیک خاص می‌توانید پیروز میدان شوید. بهترین تکنیک در این حوزه الهام گرفتن از محتوای رقیبان، پیدا کردن ایرادات و نقاط ضعف آنها و استفاده از آن به عنوان نقطه شروع است.

شما باید روزانه محتوای رقبای خود را بررسی کنید و بهترین بازخوردی که یک محتوا گرفته است را پیدا کنید و از آن محتوا الهام بگیرید و سپس با استفاده از دانش خود و روشی بهتر، اقدام به تولید محتوا کنید. با این کار شما تمایز مهمی نسبت به رقیبان ایجاد می‌کنید و آن هم ایجاد محتوای کاربر پسند است.

چند کلام با چ یاب

شغل تولید محتوا برای همه افرادی که عاشق مطالعه و نوشتن هستند مناسب است. اگر شما هم از این دسته افراد هستید، همین حالا شروع کنید. دوره تولید محتوای ما رو یه نگاهی بندازید.

شما می‌توایند به راحتی درآمد نسبتا خوبی از تولید محتوا کسب کنید. یکی از دلایل اهمیت تولید محتوا امکان یادگیری آسان اصول و قواعد تولید محتوا است و با صرف روزانه چند ساعت تمام مهارت‌های مورد نیاز برای این شغل را می‌توانید یاد بگیرید. اگر سوالی دارید از طریق قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید. با آرزوی موفقیت برای شما.

راستی! تلگرام چ یاب رو برای با خبر شدن از آخرین دوره‌های آموزشی، محصولات و تخفیف های ویژه دنبال کنید.

منبع:

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Scroll to Top