کوتاه کننده لینک cheyab.ir

کوتاه کننده لینک چیست و چرا استفاده از آن ضروری است؟

کوتاه‌ کننده لینک یک برنامه‌ی کاربردی آنلاین است، که آدرس یا لینک اصلی سایت را به نسخه‌ی خلاصه‌شده‌ی آن تبدیل می‌کند. این برنامه‌های آنلاین به راحتی قابل استفاده هستند؛ بدین صورت که باید لینک اصلی را در برنامه جایگذاری کرد و سپس لینک کوتاه‌شده ایجاد می‌شود و قابل استفاده است.

طول لینک‌های کوتاه‌شده بین ۱۰ تا ۲۰ کاراکتر است. این لینک‌های کوتاه به دلایل مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند و استفاده از آن‌ها باعث بهبود سئوی سایت می‌شود (در پستlazy load چیست و چگونه باعث افزایش سرعت سایت می‌شود؟ یکی دیگر از روش‌های مهم برای بهبود بخشیدن رتبه‌ی سایت را برای شما شرح داده‌ایم و در مورد سئو نیز صحبت کرده‌ایم.)، همچنین مدیر سایت می‌تواند تعداد دفعات باز شدن لینک را مشاهده نماید.

به عنوان مثال لینک https://cheyab.ir/?p=4320 کوتاه‌شده‌ی آدرس مربوط به پست “فریلنسری چیست و چگونه می‌توان فریلنسر شد؟”، است.

در این مطلب؛

 • با بهترین سرویس دهنده‌های کوتاه‌کننده لینک داخلی و خارجی آشنا میشویم.
 • مزیت استفاده از لینک کوتاه را بررسی میکنیم.
 • ضرورت اینکار را توضیح میدهیم.

مزیت استفاده از لینک کوتاه

هنگامی که بر روی یک لینک کوتاه شده کلیک کنید، به صفحه‌ای منتقل می‌شوید که مختص سرویس دهنده است و پس از آن به لینک اصلی فرستاده می‌شوید. توصیه می‌کنیم هر لینک کوتاه شده‌ای را باز نکنید و اگر به آن لینک شک دارید بهتر است هیچ‌گاه روی آن کلیک کنید؛ زیرا مرورگر و فایروال به دلیل استفاده از کوتاه کننده لینک قادر به تشخیص ویروسی بودن سایت نیستند.

دوره های اموزشی برنامه نویسی

یکی از مزایای داشتن یک سایت کوتاه کننده لینک ایـن است که شما یک سایت با رتبه‌ی خوبی از لحاظ ترافیک و جذب مخاطب و تبلیغات خواهید داشـت. همچنین سایت‌های بزرگ مانند گوگل می‌توانند از ایـن طریق داده‌های آماری مناسبی برای تحلیل رفتار کاربران به دست آورند. برخی سایت‌ها نیز سرویس کوتاه کننده لینک مخصوص به خود را دارا هستند و در نتیجه ایجاد و به اشتراک گذاری لینک برای این سایـت‌ها راحت‌تر خواهد بود.

کوتاه کننده لینک cheyab.ir

دلایل ضرورت استفاده از کوتاه‌ کننده لینک:

 • بسیاری از شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر محدودیت کاراکتری برای به اشتـراک گذاشتن پست دارند، لذا ممکن است یک لینک آنقدر طولانی باشد که فضایی برای متن باقی نگذارد در اینجا استفاده از کوتاه کننده لینک بسیار حائز اهمیت است.
 • لینک‌ها ممکن است بسیار طولانی باشند و حاوی کاراکترهای فارسی نیز باشند که باعث به هم ریختگی و عدم نظم در متن ارسالی می‌شود.
 • به دلیل کوتاه بودن لینک به اشتراک گذاری آن، بسیار راحت‌تر و ساده‌تر از پیش خـواهد بود و در نتـیجه ایـن اتفاق تاثیر مثبتی بر سئوی سایت می‌گـذارد.
 • رایگان بودن این کوتاه کننده ها یکی از دلایل اصلی فراگیری آن‌هاست.
 • صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ی به اشتراک گذاری لینک‌ها
 • عدم نمایش لینک اصلی به کاربران
 • ایجاد کسب و کاری متفاوت با درآمد از طریق تبلیغات ایـن کوتاه کننده ها
 • نمایش تعداد بازدیدکنندگان سایت

بهترین سایت‌های کوتاه کننده لینک:

بسیاری سایـت‌ها در این زمینه فعالیت می‌کننـد و قطعا عواملی باعث ایجاد رقابت بین آن‌ها می‌شـود؛ سایتی که رتبه‌ی الکسای بهتری داشته باشد و تعداد بک لینک‌های مناسبی نیز دارا باشد گزینه‌ی مناسبی برای کوتاه کردن لینک شما محسوب می‌شود، پس دقت داشتـه باشید که سایت مناسبی انتخاب کنید و حتما قابل اطمینان باشد. در ادامه ۴ سایت برتر ایرانی و ۵ سایت برتر خارجی برای کوتاه کردن لینک را مشاهده می‌کنید.

در ایران:

۴- plink.ir

امکان مدیریت لینک و مشاهده‌ی آمار بازدید و همچنین ربات کوتاه کننده لینک تلگرام از ویژگی‌های خوب و مهم این سرویس دهنده‌ی ایرانی است. همچنین یک افزونه‌ی وردپرس دارد که کار را برای طراحان سایت و نویسندگان بسیار آسان کرده است.

کوتاه کننده لینک cheyab.ir

۳- opizo.com

این سایت برای کسب درآمد بسیار معروف شده‌اسـت. به غیر از این ویژگی، این سرویس‌دهنده امکان سفارشی سازی لینک و تعیین تاریخ انقضا برای لینک را دارد. افزونه‌ای دارد که برای وردپرس ارائه شده است و با استفاده از آن می‌توان به راحتی لینک کوتاه شده را دریافت کرد.

کوتاه کننده لینک cheyab.ir

۲- air.ir

از بهترین سایت‌های ایرانی است و چون تبلیغات ندارد بسیار دوست داشتنی‌ست! همچنین لینک‌های شما در این سایت ایرانی هرگز حذف نخواهند شد.

کوتاه کننده لینک cheyab.ir

۱- b2n.ir

یکی از سرویس ‌دهندگان ایرانی است که پس از کوتاه کردن لینک شما، یک QR Code نیز همراه آن ارائه می‌دهد تا بتوانید به راحتی در شبکه‌های اجتماعی آن را به اشتـراک بگذاریـد.

کوتاه کننده لینک cheyab.ir

خارج از ایران:

۵- is.gd

این سرویس دهنده یکی از قدیمی‌ترین‌هاست و اغلب کاربران آن چینی هستند. این سایت امکان ارائه دادن QR Code را نیز فـراهم می‌کـند. امکان سفارشی سازی لینک‌ها و آنالیز دقیق کلیک‌ها از دیگر امکانات این سایت محبوب اسـت.

کوتاه کننده لینک cheyab.ir

۴- bit.do

این کوتاه کننده محصولی از کشور هند است که می‌توان از طریق آن لینک‌های سفارشی ایجاد کرد و همچنین یک سرویس قدیمی و قابل اطمینان در دنیا محسوب می‌شود.

کوتاه کننده لینک cheyab.ir

۳- Ow.ly

Ow.ly یکی از کهن‌ترین کوتاه کننده‌هاست که اکنون با سایت Hootsuite ادغام شده‌است و بسیار مفیدتر و کاراتر از پیش شده است. همچنین این سرویـس امکـان آنالیز و تحلیل دقیق لینک‌ها را به صورت کاملا حرفه‌ای ایجاد کرده است.

کوتاه کننده لینک cheyab.ir

۲- Tinyurl.com

یکی دیگر از بهترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک در دنیا! این سرویس امکان سفارشی سازی لینک‌ها را فراهم کرده است ولی برخلاف انتظار امکان آنالیز کلیک‌ها را ندارد.

کوتاه کننده لینک cheyab.ir

۱- bit.ly

می‌توان گفت پس از گوگل بهترین سرویس کوتاه کننده لینک محسـوب می‌شـود. دلیل اینکه سرویس گوگل را در این لیست قرار نداده‌ایم این است که گوگل سرویس کوتاه کننده لینک خود را از تاریخ ۱۰ فروردین سال ۱۳۹۸ از دسترس کاربران خارج نموده است.

این سرویس دهنده امکان سفارشی سازی لینک‌ها را فراهم نموده است و همچنین امکان تحلیل و آنالیز دقیقی را ایجاد کرده است.

کوتاه کننده لینک cheyab.ir
کامنت

چندکلام با چ‌یاب:

در این پست سعی کردیم به مفاهیم مهم کوتاه کننده لینک بپردازیم و همچنین بهترین سایت‌های مخصوص کوتاه کردن لینک را معرفی کنیم. این سایت ها به صورت سلیقه‌ای چینش شده است و ممکن است در هر مطلب دیگری ترتیب متفاوتی داشته باشند. از اینکه تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید خرسندیم و امیدواریم که این پست برای شما مفید واقع شود و بتوانید در آینده از مطالب گفته شده در این پست استفاده کنید و با این ترفند رتبه‌ی سئوی سایت خود را بهبود بخشید و همچنین درآمدی از این زمینه کسب کنید! منتظر پیشنهادات، انتقادات و نظرات سازنده‌ی شما عزیزان در قسمت زیرین این پست هستیم…

راستی! برای مطلع شدن از آخرین اخبار و پست‌های ما می‌توانید در کانال تلگرام چ یاب عضو شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Scroll to Top