مدت زمان یادگیری تولید محتوا

مدت زمان یادگیری تولید محتوا چقدر است؟

یادگیری یک مقوله زمان بر است و شما برای یادگیری یک مهارت باید زمان زیادی را صرف آموزش کنید. آموزش دیدن به شما کمک میکند تا در مهارت و حرفه خود پیشرفت کنید و همیشه بروز باشید. مدت زمان یادگیری تولید محتوا یک عدد و مدت زمان مشخص نیست و کاملا به خود شما بستگی دارد. باید به این نکته مهم توجه کنید که تولید محتوا یک شغل ارزشمندی است که نیاز دارد به صورت اصولی و کامل مهارت های مورد نیاز را یادبگیرید تا بتوانید تسلط کافی به شغل تولید محتوا پیدا کنید.

در کل اگر شما برای یادگیری هر شغلی بیشتر زمان بگذارید، کامل‌تر مهارت های مورد نیاز برای شغل مورد نظر را یاد خواهید گرفت. پیشنهاد میکنم یادگیری مهارت را در اولویت هر کاری قرار دهید تا در شغل مورد نظر موفق شوید.

تا انتهای مطلب با من همراه باشید تا بدانید که هر مرحله از یادگیری تولید محتوا، چه مدت زمانی نیاز دارد و اگر شما از همین الان استارت بزنید، چه زمانی یک تولید کننده محتوا می‌شوید….

راهنمای شغلی تولید محتوا

یادگیری هر مرحله از تولید محتوا، چقدر زمان لازم دارد؟

برای یادگیری مهارت های تولید محتوا لازم است مراحل مختلفی را طی کنید تا یادگیری شما کامل شود اما مسئله مهم این است که نمیتوانیم مدت زمان مشخصی را برای مدت زمان یادگیری تولید محتوا در نظر بگیریم چرا که همه افراد یکسان نیستند و یادگیری هر فردی با فرد دیگر فرق میکند و هر فرد با سبک یادگیری خودش به یادگیری مهارت ها اقدام میکند.

۷ گام مهم و تاثیرگذار در یادگیری تولید محتوا عبارتند از:

دوره های اموزشی برنامه نویسی

۱- یادگیری قواعد و اصول نوشتاری و نگارش محتوا

قواعد و اصول نگارش در تولید محتوا یکی از اصلی ترین مراحلی است که شما باید آموزش ببینید و باید به طور کامل به مبحث قواعد مسلط باشید چرا که باید محتوای شما با اصول و قواعد نگارش زبان فارسی آماده شود تا همه افراد بتوانند از محتوای شما استفاده کنند.

یادگیری قواعد و اصول نگارش در مدت زمان یادگیری تولید محتوا تاثیر میگذارید و هر چقدر شما بر این قواعد تسلط کافی داشته باشید مدت زمان یادگیری شما کمترخواهد بود.

اگر بخواهید یک یا دو کتاب در این مورد مطالعه کنید، شاید زمانی در حد یک هفته برای شما کافی باشد.

۲- یادگیری نحوه شناخت مخاطب و برقراری ارتباط با او

شناخت پرسونای مخاطب در تولید محتوا به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد به طوری که اگر شما بدانید برای چه کسانی (مرد، زن، کودک) میخواهید تولید محتوا انجام دهید، کار تولید محتوا برای شما آسان‌تر خواهد شد.

لازم نیست از کلمه پرسونا و شناخت مخاطب بترسید؛ مقاله روش‌های شناخت مخاطب هدف را بخوانید و بیشتر بدانید.

شناسایی پرسونای مخاطب یک نوع مهارت است که رابطه مستقیمی در مدت زمان یادگیری تولید محتوا دارد و شما باید زمان بسیار زیادی را برای یادگیری این مهارت مهم در تولید محتوا اختصاص دهید چرا که با یادگیری مهارت شناسایی پرسونای مخاطب، کار تولید محتوا بسیار آسان‌تر خواهد شد.

به نظر می‌رسد یادگیری این روش‌ها مدت زمانی حدود ۱۰ روز وقت ببرد.

اهمیت شناخت مخاطب - مدت زمان یادگیری تولید محتوا

۳- یادگیری اصول سئو و کلمه کلیدی برای محتوا

سئو یا بهینه سازی سایت برای گوگل در روند پیشرفت سایت بسیار تاثیر گذار است و اگر محتوایی که در سایت منتشر می کنید، سئو نشده باشد، هیچ تاثیری در پیشرفت سایت نخواهد داشت و باعث میشود رتبه شما در گوگل حتی بدتر شود.

کلمه کلیدی هر محتوا، نشانگر موضوع محتوا است و شما باید به صورت کاملا اصولی مهارت انتخاب کلمه کلیدی را یادبگیرید چرا که اگر کلمه کلیدی را به اشتباه انتخاب کنید، محتوای شما از طرف گوگل شناسایی نخواهد شد.

اگر بخواهید در حد مبتدی با موارد مربوط به سئو داخلی آشنا شوید و نکات ابتدایی را یادبگیرید، شاید مدت زمانی حدود ۱ هفته برای شما کافی باشد.

۴- یادگیری خلاصه نویسی، ساده نویسی و مقدمه نویسی

خلاصه نویسی یا ساده نویسی یکی از مهارت هایی است که هر تولید کننده محتوا باید یادبگیرید. خلاصه نویسی به شما کمک میکند تا یک مقاله کوتاه را طوری خلاصه کنید که کاربر با خواندن محتوای شما مفهوم مقاله خلاصه شده را درک کند.

در خلاصه نویسی شما باید از اضافه نویسی پرهیز کنید و محتوایی تولید کنید که مهم‌ترین نکات یک مقاله طولانی را در بربگیرد. در مقاله چطور خلاصه بنویسیم؟ می‌توانید نکات بیشتری در این مورد یاد بگیرید.

خودتان را به جای مخاطب بگذارید، شما حوصله خواندن متن‌های سخت و بیش از حد طولانی (اگر مطالب اضافه، ارائه شده باشد.) را دارید؟ پس ساده نویسی و خلاصه‌نویسی را فراموش نکنید.

برای یادگیری این موارد هم شاید مدت زمانی در حدود ۱ هفته کافی باشد.

۵- یادگیری تیتر نویسی به صورت حرفه ای

یادگیری مهارت تیتر نویسی برای جذب مخاطب بسیار مهم است. تیتر نویسی به محتوای شما کمک میکند تا بازدید کننده بیشتری را جذب کند. شما چه در سطح حرفه ای و چه در سطح مبتدی باید تیتر نویسی را یاد بگیرید.

مخاطب هنگام جستجو در گوگل اولین چیزی که مشاهده میکند تیتر مقاله شما است و اگر یک پیشنهاد جذاب و ترغیب کننده‌، برای مخاطب ارائه نکنید نمیتوانید او را جذب کنید.

برای یادگیری بیشتر در مورد تیترنویسی، مقاله روش‌های عنوان نویسی جذاب را حتما مطالعه کنید.

برای یادگیری این مبحث، هم باید مطالعه کنید و آموزش ببینید و هم اینکه تمرین کنید.

حدود ۵ روز مطالعه و یادگیری برای این موضوع کافی‌ست اما تمرین زیادی می‌طلبد.

مدت زمان یادگیری تولید محتوا

۶- یادگیری انتخاب و ویرایش تصاویر مناسب

تصاویر به محتوای شما جذابیت می‌بخشند و انتخاب تصویر مناسب برای محتوا یکی از مهارت اصلی محتوا نویسان است.

شما باید با نرم افزار های مخصوص برای ویرایش عکس آشنا باشید و اگر آشنا نیستید حتما اقدام به یادگیری مهارت ویرایش عکس کنید چرا که اگر تصاویر جذاب و مناسبی برای محتوا انتخاب نکنید، محتوای شما مورد پسند کاربران قرار نمیگیرد.

این کار هم زمانی حدود ۵ روز نیاز دارد. در این مدت یاد بگیرید که چطور خیلی ساده و سطحی تصاویر را ویرایش کنید.

در مقاله “برترین ابزارهای ساخت تصویر” ابزارهای خیلی خوبی معرفی کرده‌ایم که پیشنهاد می‌کنم حتما آن را مطالعه کنید.

۷- یادگیری کار با وردپرس یا سیستم مدیریت محتوا و درنهایت آپلود محتوا

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای تحت وب است که این امکان را برای افراد فراهم میکند که به صورت رایگان محتوای ارزشمندی را برای کاربران تولید و به اشتراک بگذارند.

کار با سیستم مدیریت محتوا نیازمند یادگیری مهارت های مختلف است که باید هر تولید کننده محتوا اقدام به یادگیری مهارت های مورد نیاز برای مدیریت، سیسیتم مدیریت محتوا کنند.

وردپرس امکانات بسیار زیادی را در اختیار شما قرار میدهد و این امکانات باعث میشود ارتباط شما با کاربران آسان شود و هزینه بسیار زیادی را برای انتشار محتوا صرف نکنید.

یادگیری مهارت استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس، مدت زمان یادگیری تولید محتوا را افزایش میدهد.

اگر یک هفته با وردپرس و یا سایر موارد، کار کنید خیلی راحت دستتان راه می‌افتد و کار سختی نخواهید داشت.

همین حالا یادگیری تولید محتوا را شروع کنید.

روی تصویر زیر کلیک کنید.

آموزش تولید محتوا

جمع بندی

تولید محتوا یک شغل بسیار جذاب است که هم میتوانید از این راه کسب  درآمد کنید. در این مقاله تمام مهارت‌ها و مراحلی که در مدت زمان یادگیری تولید محتوا تاثیر گذار هستند را بررسی کردیم و شما باید مدت زمان زیادی را برای یادگیری اختصاص دهید چرا که اگر یادگیری شما کامل انجام شود، شغل تولید محتوا برای شما بسیار آسان خواهد شد.

البته دقت کنید تمام این مراحل را می‌توانید با هم جلو ببرید و ترتیب اصلا اهمیتی ندارد و حتما سعی کنید از مرحله اول که شروع می‌کنید، در کنار یادگیری حتما تمرین کنید. فراموش نکنید این تمرین کردن است که شما را به تولیدکننده محتوا تبدیل می‌کند.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشه و اگر سوال یا نظری داشتید میتوانید از قسمت نظرات باما در ارتباط باشید.

راستی! تلگرام چ یاب رو برای با خبر شدن از آخرین دوره‌های آموزشی، محصولات و تخفیف های ویژه دنبال کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Scroll to Top