اهمیت سئو برای کسب و کارها؛ چرا باید سئوکار شویم؟

دلایل اهمیت سئو

می‌توان گفت سئو مهم‌ترین و بهترین راه برای پیشرفت یک کسب و کار اینترنتی محسوب می‌شود. این روش نسبت به تبلیغات، به مدت زمان بیشتری برای تاثیرگذاری نیاز دارد و البته نتایج آن بسیار موثرتر و بهتر خواهند بود. همچنین سئو هزینه کمتری در بر دارد و بسیاری دلایل دیگر که باعث شده‌اند این روش به عنوان نخستین روش بازاریابی در کسب و کارهای اینترنتی انتخاب شود.

در مقاله قبلی (سئو چیست؟) با مفهوم سئو آشنا شدیم و دریافتیم که شغلی تحت عنوان متخصص سئو و سئوکار وجود دارد که وظیفه دارد ورودی سایت را به صورت طبیعی افزایش دهد و درنهایت فروش را بهبود ببخشد. اما در این مقاله می‌خواهیم در مورد اهمیت سئو بیشتر صحبت کنیم و برای این پرسشِ مهم، پاسخی ارائه دهیم: چرا باید سئوکار شوید؟

با توجه به همه‌گیری سایت‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی و اینکه هر سایت حداقل به یک سئوکار و متخصص سئو نیاز خواهد داشت، متوجه می‌شویم که تقاضا برای این شغل بسیار بالاست و اگر به خوبی مهارت‌های لازم را کسب کنید، به هیچ‌وجه بیکار نمی‌مانید!

همچنین درآمد شغل سئوکار مناسب است و می‌توانید به عنوان شغل اصلی خود آن را انتخاب کنید. در ادامه دلایلی که کسب و کارها به متخصص سئو نیاز دارند را با هم بررسی خواهیم کرد و دلایل اهمیت سئو را بیان می‌کنیم، حتما تا انتهای مطلب همراه ما باشید…

چرا کسب و کارها به سئوکار نیاز دارند؟

امروزه هر کسب و کاری چه آنلاین و چه آفلاین باشد، به یک وب‌سایت نیاز دارد، این وب‌سایت می‌تواند در جهت افزایش فروش محصولات، افزایش آگاهی از برند و یا هزاران موارد دیگر کاربرد داشته باشد. هرکدام از این وب‌سایت‌ها برای موفقیت و رشد به سئو نیاز دارند، در ادامه ۵ مورد از دلایل اهمیت سئو برای کسب و کارهای اینترنتی را ذکر کرده‌ایم.

دوره های اموزشی برنامه نویسی

۱- محتوا به تنهایی کافی نیست.

همان جمله معروف همیشگی: محتوا پادشاه است!

تولید محتوا بسیار بسیار مهم است، محتواهای خوب برای مخاطب ایجاد اعتماد می‌کنند و باعث می‌شود برند یک کسب و کار در نظر کاربر، معتبر و قابل اطمینان جلوه کند. شما به عنوان صاحب یک کسب و کار اینترنتی و یا یک وب‌سایت، باید مرتب تولید محتوا کنید و بلاگ خود را به‌روز نگه‌دارید. اما تولید محتوا و نوشتن، به تنهایی کافی نیست!

حتما باید محتواهایی که تولید می‌کنید، موضوعات مرتبطی داشته باشند، مخاطبین هدف شما را نشانه بگیرند و از همه مهم‌تر بهینه‌سازی شوند! اگر محتواهایی که تولید و منتشر می‌کنید، در گوگل و سایر موتورهای جستجو دیده نشوند، کاربران نیز نمی‌توانند از آن‌ها بهره ببرند! بنابراین مهم است که محتواهای شما بهینه‌سازی شوند و علاوه بر توجه به مخاطب، به سئو نیز توجه داشته باشند.

یک سئوکار باید بتواند به خوبی استراتژی بازاریابی محتوا را توسعه دهد و در جهت بهبود جایگاه مطالب سایت (از طریق تحقیق کلمات کلیدی و بهینه‌سازی محتواها) در گوگل تلاش کند. پس از انجام بهینه‌سازی و ویرایش مطالب توسط سئوکار، محتواها باید در گوگل نمایان شوند و البته به جایگاه خوبی برسند.

پس علاوه بر تولید محتوا، باید تکنیک‌ها و فاکتورهای سئو نیز در آن پیاده‌سازی شوند تا محتوا دیده شود و هم برای مخاطب و هم کسب و کار مفید واقع شود. این مسئله بیانگر اهمیت سئو و نیازمندی کسب و کارهای اینترنتی به حضور سئوکار در تیم آن‌هاست.

ورودی سایت ها

۲- سئو ارزان‌تر از تبلیغات است.

تبلیغات به خصوص تبلیغات در گوگل، بسیار سریع و آسان جوابگو هستند و فروش سایت را افزایش می‌دهند، اما هزینه آنها نیز زیاد است، آیا ارزش دارد دائما تبلیغات با هزینه‌های بسیار گزاف را انجام دهیم و به مدت محدود، دیده شویم؟ یا بهتر است هزینه کمتری صرف سئو کنیم و بدون تبلیغات، به همان میزان فروش و حتی بیشتر دست پیدا کنیم؟

قطعا انتخاب سئو برای سایت، بهتر و منطقی‌تر است. یکی از مهم‌ترین دلایل اهمیت سئو، هزینه پایین آن نسب به سایر روش‌هاست. سایت‌هایی که به شکل طبیعی در نتایج جستجو، رتبه خوبی کسب می‌کنند، بهتر مورد توجه کاربران قرار می‌گیرند و درنتیجه سئو موثرتر و ارزان‌تر خواهد بود.

سئو نسبت به روش تبلیغات، به زمان بیشتری برای تاثیرگذاری نیاز دارد، اما اگر جواب دهد، قطعا انقلابی در کسب و کار رخ می‌دهد! همگی به نتایج اول تا سوم در جستجوها، بیشتر اعتماد می‌کنیم و آنها را برندهایی قوی می‌دانیم، وب‌سایت‌ها نیز از این مسئله آگاهند و به اهمیت سئو و تاثیر آن بر کسب‌وکار پی برده‌اند.

۳- یک نفر باید دائما کمپین‌ها را رصد کند.

راه‌اندازی کمپین سئو و تبلیغات، نیمی از بازاریابی است و نیم دیگر آن، رصد کردن و زیرنظر گرفتن نتایج کمپین است. آیا یک کمپین تبلیغاتی و یا کمپین بازاریابی، به قدر کافی سودمند بوده است؟ کار یک سئوکار پاسخ دادن به این سوال است.

یک متخصص سئو باید بتواند نتایج کمپین‌ها را زیرنظر بگیرد، داده‌های آماری ارائه دهد و با توجه به رفتار مخاطب، بهبود‌هایی ایجاد کند. این پیگیری و زیرنظر گرفتن نتایج، در وهله اول باعث می‌شود هزینه و منابع کسب و کار هدر نرود و در درجه دوم باعث بهبود عملکرد و رشد وب‌سایت می‌شود.

۴- ترافیک مناسبی وارد سایت نمی‌شود!

یکی از دلایلی که کسب و کارها باید به سراغ سئو بروند، این است که ترافیک چندانی وارد سایتشان نمی‌شود و حجم کاربران ورودی به وب‌سایت، در سطح و حد مورد انتظار نیست. جستجو در فضای وب در هر ثانیه ۶۷ هزار بار اتفاق می‌افتد و هر سایتی باید این فرصت را غنیمت بشمرد و مخاطبان هدف خود را از این طریق جذب کند. بهترین راه برای جذب مخاطب به صورت طبیعی، سئو است.

سئو می‌تواند جایگاه سایت را در نتایج جستجو بهبود ببخشد و باعث شود کاربران بیشتری وارد سایت شوند. درواقع کاربرانی که به دنبال مطالب خاصی هستند، با یک جستجوی ساده می‌توانند وارد سایت شوند. یک سئوکار سایت را به خوبی بهینه‌سازی می‌کند تا امتیاز و رنک سایت در موتورهای جستجو بهتر شود.

دلایل اهمیت سئو

۵- خواستار رشد هستند.

هر شغل و سِمَتی، نیازمند شخصی متخصص است و هرسایتی هم برای بهینه‌سازی خود، نیازمند یک متخصص سئو. بنابراین هر سایتی که می‌خواهد از طریق جستجوی گوگل دیده شود و به جامعه‌ای نامحدود از کاربران وب، دسترسی داشته باشد، باید یک سئوکار حرفه‌ای استخدام کند.

یک سئوکار ابتدا کلمات کلیدی کسب و کار را بررسی و تحقیق می‌کند، بازاریابی محتوایی را تقویت می‌نماید و سپس سایر بخش‌های تکنیکال و سئوی خارجی را بهبود می‌بخشد و درنهایت با ظرافت و صبوری، سایت را به رتبه ۱ نتایج جستجو می‌رساند.

بهره‌گیری از یک سئوکار حرفه‌ای، هنگام انتخاب و راه‌اندازی کمپین‌های بازاریابی بسیار کمک‌کننده خواهد بود و همچنین بدین صورت، نتایج کمپین‌ها بهتر پیگیری می‌شود. هر سایتی می‌داند که برای پیروز شدن در میان رقابت، باید یک سئوکار خوب استخدام کند و این موضوع اهمیت سئو را نشان می‌دهد.

چندکلام با چ یاب

سئو جزءجدایی ناپذیر فضای وب است و هر وب‌سایتی برای موفق شدن و دیده شدن در این فضای گسترده باید بهینه‌سازی شود. از آنجایی که تعداد وب‌سایت‌ها روزبه‌روز در حال رشد است و هر سایتی به سئوکار نیاز دارد، پس با خیال راحت به سئوکار شدن، فکر کنید.

در این مقاله سعی کردیم مهم‌ترین دلایل اهمیت سئو را بررسی کنیم و بگوییم که به قدر کافی دلیل برای سئوکار شدن وجود دارد، پس وقت را هدر ندهید و یادگیری سئو را آغاز کنید.

درضمن اگر تجربه‌ای در این زمینه دارید و یا فکر می‌کنید سئو از لحاظ دیگری هم مهم است، حتما در قسمت نظرات برای ما بنویسید. منتظر پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

راستی! تلگرام چ یاب رو برای با خبر شدن از آخرین دوره‌های آموزشی، محصولات و تخفیف های ویژه دنبال کنید.

با کمک از:

seo-professionals

متولد خوزستان | فارغ‌التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر 💻 | علاقه‌مند به عکاسی 📸، فوتبال ⚽ و برنامه‌نویسی