بهترین راه یادگیری تولید محتوا

بهترین راه یادگیری تولید محتوا چیست؟ + اینفوگرافیک

برای یادگیری هر موضوعی، راه‌های متفاوتی در دسترس است و به خصوص در عصر امروز که اینترنت فراگیر شده و پلتفرم‌های بسیار زیادی جهت ارائه آموزش، فعالیت می‌کنند. یادگیری تولید محتوا هم از این قضیه مستثنی نیست.

شما با کسب مهارت‌های مورد نیاز برای تولید محتوا، می‌توانید یک شغل آینده‌دار و محبوب را برای خودتان ایجاد کنید.

در ادامه با چند راه یادگیری تولید محتوا آشنا خواهید شد و سپس می‌توانید یک روند اصولی که از نظر شما، بهترین راه یادگیری تولید محتوا است را انتخاب کنید.

چه روش‌هایی برای یادگیری وجود دارد؟

تولید محتوا یکی از جالب‌ترین شغل‌ها و با تقاضای بالا، در ایران است و شما برای فعالیت در حوزه تولید محتوا، باید به یادگیری مهارت‌های مختلف اقدام کنید.

۳ راه اصلی برای یادگیری تولید محتوا وجود دارد که در ادامه به بررسی کامل هر کدام از این راه‌ها می‌پردازیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

دوره های اموزشی برنامه نویسی

۱- روش شیرین خودآموزی!

یک راه یادگیری تولید محتوا، خودآموزی است به طوری که شما با استفاده از مقاله‌ها و یا کتاب‌های مختلف اقدام به یادگیری مهارت مورد نیاز خود، می‌کنید.

در این روش شما باید روزانه چندین ساعت وقت آزاد برای یادگیری کنار بگذارید و همچنین این کار حتما انرژی بسیار زیادی را از شما خواهد گرفت.

قدرت یادگیری مهارت در روش خودآموزی بسیار بالا است؛ به طوری که شما تمام نکات ریز مهارت‌ها را مطالعه می‌کنید، یاد می‌گیرید و تمرین می‌کنید.

البته در این روش مهم‌ترین مسئله این است که انگیزه لازم و کافی را داشته باشید. ممکن است خیلی راحت و سریع شروع کنید اما در میانه راه، انگیزه‌تان ته بکشد و دلسرد شوید! شما باید با تمام قدرت خودتان تا انتهای مسیر روبه جلو حرکت کنید. مطمئن باشید که اگر درست انتخاب کنید و درست حرکت کنید، نتیجه کارتان را می‌بینید.

اگر می‌خواهید مطمئن شوید که برای کار تولید محتوا مناسبید، مقاله آیا باید تولید کننده محتوا شوم؟ را از دست ندهید!

۲- دیدن دوره های آموزشی

یکی از محبوب‌ترین و بهترین راه‌های یادگیری تولید محتوا، استفاده از فیلم‌های آموزشی است. افراد بسیار زیادی وجود دارند که فقط با دیدن فیلم‌های آموزشی، مهارت‌های مختلف را یاد می‌گیرند.

در استفاده از این روش یادگیری، نیازی به صرف وقت و انرژی زیاد برای به دست آوردن اطلاعات مختلف، ندارید. شما با پرداخت یک هزینه متناسب، به دنیایی از اطلاعات و مهارت‌ها می‌توانید دست پیدا کنید.

این روش با توجه به سبک و سیاق خودتان، می‌تواند بهترین راه یادگیری تولید محتوا برای شما باشد. همچنین این راه، می‌تواند تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد؛ ولی باید در هنگام تهیه دوره، به این نکات مهم توجه کنید:

  • حتما سوابق کاری استاد دوره آموزشی را بررسی کنید.
  • سرفصل‌های آموزشی دوره را به دقت مطالعه کنید.
  • نمونه‌های دوره را دانلود کنید و ببینید.
  • برای شروع دوره‌ای را انتخاب کنید که هزینه آن متناسب است، نه خیلی زیاد و نه خیلی کم.

 

پیشنهاد ویژه: دوره آموزشی کاپیتان تولید محتوا را از دست ندهید!

برای اطلاعات بیشتر روی تصویر زیر کلیک کنید:

آموزش تولید محتوا

۳- کارآموزی

یکی از اصلی‌ترین راه‌های یادگیری یک شغل، استفاده از روش کارآموزی است. برای تولید محتوا هم همین روش، کارایی دارد. شما با شرکت در دوره کارآموزی می‌توانید تمام نکات کلیدی و مهم را به صورت اصولی و صدالبته عملی، یاد بگیرید.

البته باید دقت کنید که دوره کار آموزی خود را در یک شرکت معتبر بگذارید تا بتوانید تمام مهارت های مورد نیاز برای تولید محتوا را یاد بگیرید.

برای بسیاری، این روش بهترین راه یادگیری تولید محتوا است که اگر شما هم یک جای خوب برای کارآموزی پیدا کنید، قطعا از این روش نهایت استفاده را خواهید برد.

روش های اصلی یادگیری تولید محتوا

بهترین راه یادگیری تولید محتوا

خیلی‌ها می‌خواهند مهارت‌های لازم برای تولید محتوا را به صورت اصولی یاد بگیرند، ولی نمی‌دانند از کجا شروع کنند.

این روش، از نظر ما یک روش بهینه و مناسب است. بنابراین آن را به شما معرفی می‌کنیم.

در این مدل، در کل ۴ گام برای یادگیری تولید محتوا وجود دارد تا بتوانید به صورت اصولی و کامل، مهارت‌های مورد نیاز برای تولید محتوا را یاد بگیرید.

۱- آشنایی با اصول نوشتاری و ویرایش محتوا

یکی از اصلی‌ترین مهارت‌ها در تولید محتوا، آشنایی کامل با اصول نوشتاری و ویرایش متن است. شما به عنوان یک تولید کننده محتوا، باید با تمام دستورات زبان فارسی، آشنایی کامل داشته باشید تا متن شما از نظر ساختاری هیچ گونه ایرادی نداشته باشد.

یک ویراستار خوب باید تمام قواعد املایی را بلد باشد تا بتواند یک متنی که از نظر املا مشکل دارد را، به راحتی تصحیح کند.

برای تقویت هر دو مهارت، شما نیاز دارید هر روز به صورت مداوم کتاب‌ها و مجلات مختلف را مطالعه کنید تا بهتر با ساختار کلی محتوا و مقاله‌ها آشنا شوید.

همچنین کتاب‌هایی که مخصوص آموزش زبان فارسی هستند را از دست ندهید، کتابی همچون غلط ننوسیم از ابوالحسن نجفی.

در ضمن لازم است با اصول خلاصه نویسی و ساده نویسی نیز آشنا شوید. زیرا این دو از مهم‌ترین اصول تولید محتوا هستند. این کتاب را قبلا در مقاله ۱۰ کتاب برتر بازاریابی محتوا، معرفی‌ کرده بودیم.

 

کتاب غلط ننویسیم

۲- یادگیری مفاهیم سئو و به خصوص SEO on page

در کل سئو به ۳ دسته اصلی on page، off page و technical تقسیم‌بندی می‌شود که هر تولیدکننده محتوایی باید مباحث مربوط به سئو on page را یاد بگیرد.

سئو داخلی یاon page  به مجموعه اقداماتی گفته میشود که شما برای محتواهای سایت خود انجام می‌دهید تا این محتواها برای موتورهای جستجو، بهینه شوند و موتورهای جستجو بتوانند مطالب سایت را بهتر شناسایی کنند.

یکی دیگر از گام‌های یادگیری تولید محتوا کسب مهارت در حوزه سئو داخلی است، تا شما بتوانید یک محتوای سئو شده را در سایت به اشتراک بگذارید. با این‌کار هم کاربران و هم موتورهای جستجو بهتر مفهوم مقاله شما را درک می‌کنند.

۳- آموزش کار با سیستم مدیریت محتوا (مثلا وردپرس)

یادگیری وردپرس و یا هر سیستم مدیریت محتوای دیگری، از نیازهای اصلی برای تولید کننده‌های محتواست. چرا که شما باید محتوای تولید شده را از طریق سیستم مدیریت محتوا (مثلا وردپرس) منتشر کنید و برای این کار هم لازم است شما با امکانات و ابزارهای مختلف وردپرس آشنا شوید.

برای یک تولیدکننده محتوا همینکه بداند که چطور محتوا را آپلود و منتشر کند و موارد مربوط به سئو را تنظیم کند، کافیست.

از آنجایی که وردپرس پلتفرمی همه‌گیر است به شما توصیه کنم به صورت پیشفرض کار با آن را یاد بگیرید تا در صورت لزوم، به مشکل برنخورید.

بهترین راه یادگیری تولید محتوا

۴- یادگیری روش‌های توزیع محتوا و لحن مناسب هر رسانه

یکی از مهم‌ترین مهارت ها در تولید محتوا، یادگیری روش توزیع محتوا است. اگر شما نتوانید محتوای تولید شده را به خوبی توزیع کنید، هرگز دیده نخواهید شد. به عبارتی هرچقدر تولید محتوا مهم است، توزیع آن هم همانقدر مهم است.

برای توزیع محتوا راه و روش‌های مختلفی وجود دارد که شما باید با کسب مهارت در این حوزه، بتوانید جایگاه مناسب برای محتوایتان را درک کنید و متناسب با آن جلو بروید.

مثلا محتواهای طولانی‌تر و جذاب‌تر، برای پلتفرم‌هایی مانند ویرگول و مدیوم، مناسب هستند و می‌توانید محتوا را با کاربران بیشتری به اشتراک بگذارید.

البته دقت کنید که هیچوقت یک محتوا را دوبار استفاده نکنید! اگر دوست دارید، خلاصه‌ای از مقاله خود را بنویسید و در ویرگول منتشر کنید.

برای اینکه محتوای شما بیشتر مورد استقبال کاربران قرار بگیرد باید لحن منحصر به فرد خودتان را در تولید محتوا به کار ببرید.

البته دقت کنید که هر رسانه‌ای لحن متناسب با خود را نیاز دارد. مثلا انتظار می‌رود در اینستاگرام، پست‌ها خودمانی‌تر از لینکدین نوشته شوند!

با توجه به این موارد شما باید بیشتر روی مهارت‌های خود برای توزیع محتوا و انتخاب لحن، کار کنید تا محتوای شما اثرگذاری بیشتری داشته باشد.

اینفوگرافیک مسیر یادگیری تولید محتوا

در تصویر زیر، مسیر یادگیری و تبدیل شدن به یک تولید کننده محتوا را برای شما نوشته‌ایم. به نوعی تصویر زیر، خلاصه‌ای از همین مقاله است که بهترین مسیر یادگیری تولید محتوا را به شما یادآور می‌شود….

به اشتراک گذاری این تصویر، با ذکر منبع، مجاز است. برای دانلود نسخه اصلی تصویر کلیک کنید: اینفوگرافیک رودمپ یادگیری تولید محتوا

راهنمای مسیر یادگیری تولید محتوا

چندکلام با چ یاب

در این مقاله به بررسی راه های مختلف یادگیری و البته بهترین راه یادگیری تولید محتوا پرداختم و امیدوارم که برای شما مفید باشد و در روند یادگیری به شما کمک کرده باشم.

اگر شما هم تجربه‌ای در این مورد دارید، خوشحال می‌شویم با ما به اشتراک بگذارید.

در ضمن اگر سوالی ذهن شما را درگیر کرده است، می‌توانید در قسمت نظرات، سوال خود را مطرح کنید. همچنین نظرات و پیشنهاداتتان را برای ما بنویسید و با ما در ارتباط باشید.

راستی! تلگرام چ یاب رو برای با خبر شدن از آخرین دوره‌های آموزشی، محصولات و تخفیف های ویژه دنبال کنید.

با کمک از:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Scroll to Top