تازه‌ترین تکنیک ‌های سئو ویژه سال ۱۴۰۲ توسط برترآموز معرفی شد

امروزه بیشتر کسب و کار ها در بستر فضای وب ایجاد شده‌اند و همه آن ها به دنبال جذب مشتری و فروش بیشتر خود هستند. اما این موضوع به همین راحتی است؟ قطعاً که خیر، ایجاد یک سایت ابتدای شروع مسیر شما خواهد بود. سایت اینترنتی باید در نتایج گوگل دیده شود و به واسطه آن نیز کاربران و ورودی جذب کند. اما چگونه؟

سرنوشت سایت شما در دست سئوی آن است، تا زمانی که شما سایت خودتان را به خوبی برای گوگل بهینه نکنید، قطعاً که نمی‌توانید به نتایج برتر گوگل دست بیابید. سئو به صورت کلی یک مسیر طولانی و بلند است که برای انجام دادن آن کافی است استمرار و صبر داشته باشید. اما در این مسیر شما می‌توانید با تکنیک و فوت و فن هایی خیلی سریع به نتیجه مطلوب برسید در زمان کمتر. همان‌طور که خود شما میدانید گوگل همیشه در حال به‌روزرسانی است و همین امر سبب به وجود آمدن الگوریتم های جدید و یا پیشرفته تر شدن الگوریتم های قبلی است. بنابراین شما همیشه باید در حال یادگیری سئو باشید. ما در این مطلب قصد داریم که تازه ترین تکنیک های سئو در سال ۱۴۰۲ را برای شما معرفی کرده و این که به شما بگوییم چگونه می‌توانید با قدرت سئو سایت، درآمد زایی بالایی به دست آورید.

تکنیک های سئو

چرا باید تکنیک های جدید سئو را یاد گرفت ؟

اولین سؤالی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند، در رابطه با اهمیت تازه ترین تکنیک های سئو است. برای درک بهتر شما از این موضوع بهتر است که مثالی را عنوان کنیم.
فرض کنید که شما یک سایت فروشگاهی در رابطه با خرید و فروش انواع مبل دارید. قصد اصلی شما از ایجاد سایت، قطعاً که به فروش رساندن محصولات و از طرفی هم برندینگ مجموعه کاری شما است. سؤال اصلی ما از شما آن است که برای درآمد زایی در قدم اول باید چکار کنید؟ ابتدا شما باید ورودی داشته باشید، یعنی کاربران وارد صفحات اصلی سایت شما شوند و به واسطه همین امر فروش کالا و… هم داشته باشید. اما چگونه؟ به وسیله سئو . آموزش صفر تا صد سئو‌ رایگان به شما کمک می‌کند که در زمان کمی نسبت به رقبای خود بتوانید در گوگل دیده شوید. فعالیت مستمر و تمرکز بر روی سئو سبب می‌شود که شما روی کلمات کلیدی اصلی حوزه خودتان رتبه گیری مناسبی داشته باشید به واسطه همین امر ترافیک سایت شما افزایش خواهد داشت . البته در مواردی ، افیلیت مارکتینگ هم تاثیر خوبی در فروش دارد …
زمانی که شما با استفاده از تازه ترین تکنیک های سئو توانستید رتبه گیری کنید، کافی است که تغییراتی در صفحات خودتان ایجاد کنید. به عنوان مثال صفحه فروش مبل سلطنتی سایت شما رتبه خوبی گرفته، حال کافی است که شما در این صفحه اعتماد سازی و یک کال تو اکشن مناسب ایجاد کنید که در نهایت منجر به خرید کاربر شود.( پیشنهاد می‌شود در این گونه از صفحات گزینه های مشاوره آنلاین، نظرات خریداران و… را اضافه کنید که تأثیر بیشتری در روند فروش کالای شما خواهد گذاشت)

تکنیک های جدید سئو

تازه ترین تکنیک های سئو ویژه سال ۱۴۰۲

خب رسیدم به بخش جذابی که منتظرش بودید، ما در این بخش به صورت تخصصی به تازه ترین تکنیک های سئو در سال ۱۴۰۲ می‌پردازیم و نکات مهمی را ارائه خواهیم داد. قابل ذکر است که اگر شما در مسیر سئو سایت خود آن ها را رعایت کنید؛ قطعاً که نتیجه مطلوبی به دست خواهید آورد:

  • Search Intent یا هدف جستجو : اولین تکنیک سئو که به آن خواهیم پرداخت، در رابطه با هدف جست و جوی کاربر است. گوگل پیشنهاد می‌کند که شما صفحات را روی کلمه کلیدی هایی بالا بیاورید که متناسب با هم باشند و نیاز کاربر را رفع کند و به این گونه نباشد که کاربر پس از وارد شدن به صفحه ایی از سایت شما فکر کند که در صفحه ایی اشتباه وارد شده.

به عنوان مثال شما صفحه خرید محصول ایجاد کرده‌اید و این صفحه شما روی کلمه کلیدی راهنمای خرید محصول هم بالا آمده است، حال فرض کنید که کاربر راهنمای خرید محصول را جست و جو و وارد صفحه محصول شما می‌شود. آیا این موضوع نیاز کاربر را رفع می‌کند؟ آیا کاربر به دنبال خرید محصول است؟ قطعاً که خیر.
شما از قبل باید برای این گونه صفحات استراتژی مناسبی در نظر گرفته باشد. پیشنهاد ما به شما تولید محتوای جامع برای صفحات است. یعنی آن که اگر کاربر وارد صفحه محصول شد، علاوه بر مشاهده محصولات توضیحات مهمی را مطالعه کند. همانند راهنمای خرید، درباره برند، چگونه استفاده کردن از کالا و گارانتی و… زمانی که شما به تمامی این موارد بپردازید آیا نیاز کاربر رفع می‌شود؟

دوره های اموزشی برنامه نویسی

بله، علاوه بر رضایت کاربر از صفحه سایت شما، مدت زمان ماندگاری کاربر در صفحه نیز افزایش می یابد و همین امر سبب بهبود رتبه سئو صفحه شما هم خواهد شد.

تکنیک های تازه سئو

پیشنهاد می‌شود در بخش بلاگ سایت خودتان هدف اصلی هم رفع نیاز کاربر باشد، این که شما به تولید محتوا فقط به شکل یک منبع لینک سازی نگاه کنید، قطعاً که باخت بزرگی برای شما خواهد بود. زمانی که کاربر از محتوای صفحه شما راضی باشد ممکن است آن را به اشتراک بگذارد و آمار بازدید از صفحه شما نیز افزایش یابد.

  • تحقیق کلمات کلیدی مناسب : دومین مورد از تکنیک سئو در سال ۱۴۰۲ ،تحقیق کلمات کلیدی است. بسیاری از افراد بر این باور هستند که می‌توانند به راحتی با استفاده از چند ابزار آنلاین کلمات کلیدی را به دست آورده و صفحات خودشان را روی آن کلمات بالا بیاورند، ولی دوست من شما باید برای این کار استراتژی مناسبی از قبل در نظر داشته باشی.

به عنوان مثال کلمات کوتاه همیشه تعداد سرچ بالایی دارند و برخی از افراد بر این باور هستند که با سئو کردن آن ها علاوه بر ورودی بالا درآمد زایی هم خواهند شد. زمانی که شما روی یک کلمه کلیدی کوتاه و پر سرچ تمرکز می‌کنید، متوجه خواهید شد که سئو این کلمات زمان بر هستند و از طرفی ممکن است که جنبه درآمد زایی برای شما نداشته باشد.

به عنوان مثال افرادی که فقط کلمه موبایل را سرچ می‌کنند، آیا تمامی آن ها به دنبال خرید موبایل یا … هستند؟ قطعاً که خیر، شاید هدف کاربر فقط دریافت اطلاعات کلی از این موضوع است و به خاطر همین پیشنهاد ما به شما آن است که در ابتدای فعالیت سئو سایت خود روی کلمات کلیدی هدفمند کار کنید. به عنوان مثال کلمات کلیدی خرید موبایل در تهران، خرید موبایل ارزان، خرید موبایل سامسونگ سری آ و… این گونه از کلمات هدفمند بودن جست و جوی کاربر را نشان می‌دهد. یعنی افرادی که این کلمات رو جست و جو می‌کنند تصمیم خرید خود را از قبل گرفته‌اند و شما می‌توانید آن ها را به صفحه مربوطه محصول خود وارد کرده و فروش داشته باشید.

استفاده از ابزار های آنالیز سئو:

اگر شما به دنبال آن هستید که فعالیت سئو سایت خود را سریع تر پیش ببرید، کافی است که از ابزار های آنالیز سئو سایت استفاده کنید. در این بخش به صورت تخصصی Semrush را به شما معرفی خواهیم کرد.

ابتدا شما باید اکانت پرومیوم سایت Semrush را خریداری کنید. شما بعد از وارد شدن به پنل اصلی این ابزار، بخش های تجزیه و تحلیل دامنه، ردیابی موقعیت، بررسی سایت، بررسی کننده سئو داخلی، بررسی بک لینک، تحلیل ترافیک سایت، کلمات کلیدی را مشاهده خواهید کرد.

شما می‌توانید با کمک از هر یک از این بخش ها با وارد کردن آدرس صفحه یا آدرس سایت نتایج را مشاهده کنید. به عنوان مثال شما می‌خواهید بک لینک های سایت رقیب خودتان را چک کنید، کافی است که آدرس صفحه رقیب خود را کپی کرده و وارد بخش بررسی بک لینک سمراش شوید، آدرس را وارد کرده و منتظر نتیجه بمانید. قطعاً که به شما لیستی بلند از بک لینک ها را به صورت صفر تا صد ارائه خواهد داد و شما می‌توانید آن ها را بررسی کنید.
یکی دیگر از بخش های منحصر به فرد سمراش، ابزار تحقیق کلمات کلیدی است. شما می‌توانید تنها با وارد کردن کلمه کلیدی مد نظر خود صبر کنید که لیستی بلند به شما ارائه شود. قطعاً که شما می‌توانید بهترین آن ها را با توجه به میزان ورودی انتخاب کنید. سمراش بخش های متعدد دیگری هم همانند بررسی ترافیک سایت دارد که شما می‌توانید با وارد کردن آدرس صفحه سایت میزان ترافیک را مشاهده کرده و در صورت نیاز آن را بهبود ببخشید. امیدواریم از این مطلب آموزشی لذت برده باشید . برای مطالعه آموزش های بیشتر این حوزه میتوانید به سایت Bartaramouz.ir مراجعه و علاوه بر مطالعه آموزش های سئو ، سوالات سئویی خود را از پشتیبانی این سایت بپرسید …