چرا تلویزیون سونی خاموش روشن میشه؟

خاموش روشن شدن‌های پیاپی تلویزیون‌های سونی یکی از دغدغه‌ها و چالش‌های برخی از مشتری‌های این محصولات است. این مشکل، کلافه‌کننده است و قطعاً حوصله‌تان را سر می‌برد. اما آیا راهکاری برای حل این مشکل وجود دارد؟ چطور می‌توان ایراد خاموش روشن شدن تلویزیون سونی را رفع کرد؟

 این چالش، شامل راه‌حل‌هایی می‌شود که برخی از عهده خودتان و برخی فقط از عهده متخصصین تعمیر تلویزیون سونی بر می‌آیند. ما در این مطلب قصد داریم در مورد این مشکل، علت‌ها و راه حل‌های رفع آن صحبت کنیم.

 

دلایل روشن خاموش شدن تلویزیون سونی

در ادامه برخی از مهمترین دلایل روشن خاموش شدن تلویزیون سونی را ذکر می کنیم و درباره‌ی آن‌ها به تفصیل صحبت می‌کنیم: 

  • خراب شدن آی سی برد پاور

پاور یکی از مهمترین اجزای تلویزیون‌های سونی شناخته می‌شود. در واقع این قطعه، برق مستقیم شهری را تبدیل به برق مناسب برای  تلویزیون خواهد کرد؛ برای همین اگر آی‌سی آن آسیب ببیند، تلویزیون گاهی اوقات خودبه‌خود خاموش خواهد شد یا مشکلات دیگری برایش به‌وقوع خواهد پیوست. 

تعویض کردن آی‌سی یا پاور تلویزیون کاری تخصصی و حرفه‌ای است و قطعاً هر کسی از عهده آن بر نمی‌آید. به‌همین‌دلیل پیشنهاد می‌دهیم حتماً برای حل این مشکل به‌سراغ مراکز تخصصی تعمیرات تلویزیون بروید و از آن‌ها بخواهید که مشکل را برایتان حل کنند. 

دوره های اموزشی برنامه نویسی
  • نوسان‌های برقی

به وجود نوسان‌های برق، پاور نمی‌تواند به‌درستی کار کند و برق تولید شده به‌واسطه آن نیز با اختلال روبرو خواهد شد. همین مشکل باعث می‌شود تا تلویزیون دائماً روشن خاموش شود. در این صورت باید جریان برق ورودی به تلویزیون‌تان را بررسی کنید تا مبادا دچار نوسان باشد. 

گاهی اوقات نیز برق قدرت کافی ندارد که همین موضوع باعث ایجاد اختلال و نوسان در جریان آن خواهد شد. برق ضعیف قطعاً نمی‌تواند انرژی لازم برای قطعه‌های مختلف تلویزیون را فراهم کند و ازهمین‌رو دستگاه‌تان در صدم ثانیه بعد از روشن شدن، خاموش خواهد شد. 

  • کابل HDMI بی‌کیفیت

کابل HDMI بی‌کیفیت موجب اتصالی‌کردن تلویزیون می‌شود و در نتیجه کارکرد آن را با اختلال روبرو خواهد کرد. ازهمین‌رو توصیه می‌کنیم که برای اتصال دستگاه‌های مختلفی مثل کنسول بازی به تلویزیون‌تان، حتماً از کابل‌های باکیفیت استفاده کنید تا مبادا به‌دستگاه‌تان آسیبی برسد. 

  • ایجاد ویروس در تلویزیون

اگر از تلویزیون‌های سونی به‌خصوص مدل‌های هوشمند آن استفاده می‌کنید، مراقب باشید که فلش‌ها یا هارد‌های ویروسی را به آن متصل نکنید. این قطعه‌ها معمولاً باعث ویروسی‌شدن تلویزیون می‌شوند و در نهایت باعث ایجاد مشکل در کارکرد تلویزیون می‌شوند. 

  • خراب شدن مین برد تلویزیون

در صورت خراب‌شدن برد اصلی تلویزیون سونی، در کارکرد آن اختلال به‌وجود می‌آید. گاهی این اختلال خود را به‌صورت روشن یا خاموش شدن‌های ناگهانی نشان می‌دهد. در چنین مواقعی گاهی حتی چراغ حالت آماده به‌کار تلویزیون شروع به چشمک‌زدن خواهد کرد، اما هرچه می‌خواهید دستگاه را روشن کنید، این اتفاق نمی‌افتد. پیشنهاد ما در این شرایط مراجعه کردن به یک تعمیرکار حرفه‌ای است.

  • خراب شدن استندبای

مدار استندبای در تلویزیون‌های سونی توان مورد نیاز برای mcu و قطعه‌های دیگر را در هنگام خاموشی تلویزیون برای دستگاه فراهم تأمین می‌کند. وقتی که استندبای از کار افتاد، تلویزیون نیز دچار مشکل می‌شود و مشکلاتی مثل روشن خاموش شدن‌های ناگهانی به‌وقوع می‌پیوندد. نحوه از بین بردن مشکل خاموش روشن شدن تلویزیون سونی

در صورتی که تلویزیون سونی شما دچار خاموش و روشن شدن‌های ناگهانی شد، پیشنهاد می‌دهیم ابتدا اتصالات دستگاه را چک کنید. شاید اتصالات دستگاه به‌خوبی انجام نشده باشند و به‌همین‌دلیل ناگهان روشن یا خاموش می‌شود. علاوه بر این باید ازقطعه‌های اصل و فابریک در تلویزیون سونی‌تان استفاده کرده باشید تا مطمئن شوید خطری دستگاه را تهدید نخواهد کرد. 

گاهی مواقع باید برخی از قطعه‌های تلویزیونتان تعویض شود تا مشکل به‌وجود آمده در تلویزیون نیز از بین برود. البته که گاهی اوقات نیز با همان تعمیر قطعه‌های قبلی می‌توانید مشکل را از بین ببرید. ازهمین‌رو پیشنهاد مید‌هیم به‌سراغ تعمیرکار‌های حرفه‌ای تلویزیون بروید و از آن‌ها بخواهید که مشکل را برایتان برطرف کنند. آن‌ها با بررسی کارشناسانه دستگاه، در صورت نیاز به تعمیر قطعه‌ها را بررسی خواهند کرد و درغیراین‌صورت، اقدام به تعویض قطعه مورد نظر می‌کنند. نکات مهم در حل مشکل روشن خاموش شدن تلویزیون سونی

یک نکته اساسی و مهم در حل مشکل روشن خاموش شدن تلویزیون سونی وجود دارد و آن هم ریشه‌یابی کامل مشکل و حل کامل آن است. در صورتی که مشکل به‌صورت ریشه‌ای حل نشود، در آینده شاید دوباره گریبان‌گیرتان شود و مشکلات دیگری را برایتان به‌بار بیاورد. ازهمین‌رو توصیه می‌کنیم حتماً به‌سراغ تعمیرکار‌های حرفه‌ای و کاربلد بروید و از آن‌ها بخواهید که تلویزیون را برایتان تعمیر کنند. 

نکته دیگری نیز وجود دارد که به‌نوع‌خود با اهمیت است! شما باید از قطعه‌های اصل و باکیفیت روی تلویزیونتان استفاده کنید. در واقعه اگر قطعه‌ای نیاز به تعویض داشت، برای تعویض آن فقط باید به‌سراغ قطعه‌های اصل بروید. این قطعه‌ها را معمولاً مراکز تعمیراتی حرفه‌ای به فروش می‌رسانند. 

 

جمع بندی

در این مطلب به‌طور کامل درباره اینکه چرا تلویزیون سونی خاموش روشن می‌شود، صحبت کردیم. همانطور که خواندید، این اتفاق دلایل مختلفی دارد. برخی از این دلایل را خودتان متوجه می‌شوید، اما برخی به‌قدری تخصصی هستند که فقط باید توسط افراد حرفه‌ای کاربلد بررسی شوند. بنابراین اگر خود به‌تنهایی متوجه ایراد به‌وجودآمده در تلویزیونتان نشدید، پیشنهاد می‌هیم به‌سراغ مراکز تعمیراتی حرفه‌ای بروید. این مراکز تعمیرکاران متخصصی دارند که در زمینه شناخت و حل مشکل‌های تلویزیون‌های سونی بسیار حرفه‌ای عمل می‌کنند و در سریع‌ترین زمان ممکن مشکل را از ریشه شناسایی می‌کنند و آن را رفع می‌کنند.