تحریم شکن چیست و چه کاربردی دارد؟

 

تحریم شکن چیست؟ اغلب کسانی که در کشورهایی مانند ایران زندگی می‌کنند، محدودیت زیادی برای استفاده از داده‌ها و سایت‌های آنلاین دارند. به همین دلیل است که ابزارهای مختلفی مانند تحریم شکن یا فیلتر شکن ساخته شد. 

تا این افراد بدون محدودیت تحریم‌ها و موانعی که برای فعالیت آن‌ها در سطح اینترنت وجود دارد بتوانند از ابزارهای آنلاین استفاده کنند، یا فعالیت‌هایی مانند ترید کردن را انجام دهند. برای تهیه بهترین تحریم شکن ابتدا باید با کاربرد واقعی این ابزار و کاربردهای آن آشنا شوید.

تحریم شکن چیست؟

پس از ظهور اینترنت زندگی در جوامع مختلف تغییر کرد و گردش آزاد اطلاعات از طریق پلتفرم‌های آنلاین رونق گرفت. همین موضوع موجب شد که دولت‌ها موانعی را برای حضور افراد خاصی که در یک موقعیت جغرافیایی حضور دارند برای استفاده از اینترنت و فعالیت در سطح بین‌المللی در نظر بگیرند. 

با توجه به اینکه ایران در سال‌های اخیر درگیر این تحریم‌ها شده، امکان استفاده از سرویس‌های آنلاین برای افراد این کشور وجود ندارد. به همین دلیل است که وی پی ان یا تحریم شکن‌ها به عنوان یک ابزار محبوب برای شکستن این تحریم‌ها شناخته می‌شوند.

برای اینکه بتوانید بدون اینکه فردی متوجه حضور شما در ایران شود از سرویس‌های بین‌المللی استفاده کنید، یکی از بهترین روش‌هایی که پیش رویتان وجود دارد تغییر IP خواهد بود. 

دوره های اموزشی برنامه نویسی

با خرید تحریم شکن می‌توانید یک موقعیت مجازی پایدار در خارج از کشور داشته باشید و خودتان را به عنوان فردی که در ایران سکونت ندارد معرفی کنید. این سرویس‌ مشکلاتی مانند دسترسی به اطلاعات و… را ندارد و احتمال قطعی آن‌ و نشت آی پی کاربران بسیار پایین است. از دیگر مزیت‌های تحریم شکن نسبت به وی پی آن‌ها میتوان به پایداری بالای سرویس و عدم ایجاد اختلال در آن اشاره کرد.

تحریم شکن‌ها چگونه عمل می‌کنند؟

برای خرید وی پی اس و استفاده از تحریم شکن‌ها باید نحوه کار این سرویس‌ها را بشناسید. همه آدرس‌ها و دامنه‌هایی که در نوار جستجو وارد می‌کنید در واقع ترجمه آدرس IP سایت مورد نظر به دامنه هستند. با وارد کردن این آدرس، سرور از طریق DNS آی پی دامنه مورد جستجوی را شناسایی کرده و به آن متصل می‌شود.

تحریم شکن‌ها یک آی پی خاص به کاربران ارائه می‌دهند، تا بتوانند بدون محدودیت به سایت‌های فیلتر شده دسترسی داشته باشند. برای اینکه IP کاربر به آدرس جدید تغییر کند، تنها باید کاربران DNS دیوایس خودشان را روی آی پی داده شده تنظیم کنند. در این شرایط، کاربران از طریق آدرس IP وارد سایت مورد نظر نمی‌شوند، بلکه IP تحریم شکن به جای آدرس اصلی کاربر نمایش داده می‌شود.

تحریم شکن‌ هاست ایران

هاست ایران به عنوان یکی از بهترین هاستینگ‌ها در ایران، ارائه دهنده خدمات تحریم شکن محسوب می‌شود. اغلب فیلترشکن‌ها و وی پی ان‌ها موقع اتصال به سایت‌ها و سرویس‌ها فیلتر شده کند می‌شوند و دسترسی کاربران را دچار مشکل می‌کنند؛ اما هاست ایران موقع دسترسی به این سرویس‌ها موجب کند شدن سایت نمی‌شود و کاربرانی که نیاز به استفاده از سرویس‌های تحریم شده و فیلتر شده دارند می‌توانند با بیشترین سرعت از آن‌ها استفاده کنند.

همچنین، بیشتر فیلترشکن‌ها موجب تغییر ترافیک سایت‌های داخلی می‌شوند؛ اما تحریم شکن‌ هاست ایران این محدودیت را به همراه ندارد و ترافیک استفاده از سایت‌های داخلی برای کاربران همچنان نیم‌بها محسوب می‌شود؛ بنابراین، با تحریم شکن‌ هاست ایران می‌توانید از سایت‌ها و سرویس‌های داخلی  و خارجی بدون محدودیت استفاده کنید.

کاربردهای مهم تحریم شکن‌ هاست ایران

از جمله مهم‌ترین کاربردهای این سرویس هاست ایران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • دور زدن تحریم‌ها و تغییر ip برای دسترسی به اینترنت آزاد
  • استفاده از سرویس برای بازی‌های ویدئویی و دسترسی به سایت‌های بازی آنلاین
  • استفاده از سرویس برای دسترسی به صرافی‌ها و تغییر آی پی
  • استفاده از سرویس برای فعالیت در بازار‌های مالی جهانی
  • استفاده از سرویس برای آپلود ویدیو و فایل‌های حجیم

سخن پایانی

فعالیت در سایت‌های بین‌المللی با مشکلات زیادی برای ایرانیان و افرادی که در کشورهای تحریم شده ساکن هستند همراه است. هاست ایران، سرویس تحریم شکن قوی و حرفه‌ای را برای دور زدن تحریم‌ها و ممنوعیت‌های استفاده از سرویس‌های آنلاین برای کاربران فراهم کرده است.

 با استفاده از این سرویس می‌توانید از سایت‌های خارجی و داخلی استفاده کرده و هزینه آن‌ها را با توجه به بهای ترافیک در نظر گرفته شده بپردازید. این سرویس برای کسانی که قصد بازی‌های آنلاین یا ترید کردن را دارند نیز قابل استفاده است و افرادی که تریدر یا گیمر هستند نیز می‌توانند به راحتی از این سرویس استفاده کنند.