راهنمای استفاده از نتفلیکس در ایران

این پلتفرم یکی از حرفه ای ترین برنامه های پخش فیلم و سریال است که ۲۰۷ میلیون مشترک در سر تا سر جهان دارد. تنوع بالای برنامه های این پلتفرم یکی از ویژگی های مهم آن به شمار می رود. این برنامه در میان پلتفرم های بین المللی دسته بندی می شود. به دلیل شرایط تحریم اجرا و راه اندازی آن با مشکلاتی رو به رو می شود. برای استفاده از این برنامه در ایران باید به برخی نکات دقت داشته باشید. استفاده از این برنامه در ایران رایگان نیست. اما با استفاده از برخی راهکارها می توان هزینه های استفاده از این برنامه را در ایران کاهش داد. 

استفاده قانونی از نتفلیکس در ایران

در کشور ما استفاده از برخی برنامه های بین المللی ممنوع است. شرایط جغرافیایی منطقه ما ایجاب می کند که شانس دسترسی به بسیاری از امکانات و فناوری های روز دنیا را نداشته باشیم. به همین خاطر کاربران ایرانی برای دسترسی به برنامه های محبوب خود گاها از روش های میان بر استفاده می کنند. عوامل بسیار زیادی در خصوص دسترسی به این برنامه های بین المللی دست به دست هم می دهند تا کاربران ایرانی امکان دسترسی مجاز به این برنامه ها را نداشته باشند. 

شرایط استفاده از برنامه نتفلیکس در ایران

در کشور ما استفاده از این پلتفرم برای کاربران ایرانی همواره مشکلاتی به همراه دارد. برای استفاده از این برنامه باید ماهانه ۸ دلار تا ۱۶ دلار هزینه کنید که نسبت به درآمد ریالی مردم ایران قیمت بسیار هنگفتی به شمار می رود. نرخ تبدیل ارز این برنامه صرفه اقتصادی لازم را برای کاربران ایرانی ندارد. البته بسته به سرویس انتخابی شما این هزینه ها تغییر می کنند. به علاوه تحریم های بین المللی ایران سبب شده که شرکت نتفلیکس نیز امکان استفاده از قابلیت های این برنامه را برای کاربران ایرانی غیر فعال کند. به این ترتیب ایرانیان قادر به خرید اشتراک و عضویت در این برنامه نخواهند بود. 

ایرانیان برای پرداخت هزینه های این برنامه نیز باید از راه های میان بر استفاده کنند! در این زمینه برنامه هایی مانند پیپال و ویزا کارت مورد استفاده قرار می گیرند. برای این منظور باید به حساب های بانکی بین مللی دسترسی داشته باشید. به علاوه در دست داشتن نرم افزارهایی برای تغییر آی پی نیز در این زمینه حائز اهمیت است. البته به جای همه این روش های سخت می توانید با پرداخت کارمزدهای ناچیز این سرویس ها را به صورت اشتراکی از شرکت های خدماتی برنامه های بین المللی خریداری کنید. این سرویس ها در شرکت های خدماتی به صورت مشترک یا اختصاصی ارائه می شوند و هر یک هزینه خاص خود را برای مشتریان به همراه دارند. 

روش های مختلف استفاده و خرید اکانت نتفلیکس در ایران

در خصوص استفاده از برنامه نتفلیکس باید پیش از هر چیز اقدام به خرید اکانت نتفلیکس کنید و در برنامه عضو شوید. این برنامه بر روی انواع دستگاه ها قابل اجرا خواهد بود. برخی از این دستگاه ها را در زیر مشاهده می کنید:

دوره های اموزشی برنامه نویسی

 

استفاده از نتفلیکس بر روی کامپیوتر

شما می توانید بر روی انواع دستگاه های کامپیوتری اکانت نتفلیکس خود را راه اندازی کنید. برای این منظور وارد سایت نتفلیکس شده و آدرس ایمیل خود را در فیلد مربوطه وارد کنید. پس از عبور کردن از توضیحات برنامه در بخش های مربوطه اطلاعات حساب کاربری جدید را وارد کنید. در این قسمت باید یک نام کاربری و رمز عبور تعیین کنید. در ادامه پلن های مختلف برنامه در دسترس شما قرار می گیرند. 

سپس باید در میان پلن های استاندارد، ویژه و معمولی یک گزینه را انتخاب کرده و وارد صفحه بعدی شوید. در ادامه باید هزینه مربوط به اشتراک انتخابی را از طریق روش های گیفت کارت، درگاه های بانکی بین المللی، مراجعه به سایت های واسط و شرکت های خدماتی و… بپردازید. 

استفاده از نتفلیکس بر روی گوشی همراه 

در بخش بعدی برای استفاده از نتفلیکس در ایران به سراغ تلفن های همراه پرکاربرد می رویم. شما می توانید، از این دستگاه ها نیز برای اجرای برنامه نتفلیکس استفاده کنید. برای این منظور به سراغ نسخه های نرم افزاری این برنامه در سیستم عامل های اندروید یا آی او اس می رویم. سپس برنامه را بر روی دستگاه خود اجرا کرده و از طریق آدرس ایمیل خود وارد برنامه شوید. در این قسمت یک رمز عبور نیز وارد کرده و از برنامه های موجود از نتفلیکس لذت ببرید. 

استفاده از نتفلیکس بر روی تلویزیون های هوشمند

یکی دیگر از روش هایی که کاربران ایرانی برای استفاده از اکانت نتفلیکس خود انتخاب می کنند، اجرای این برنامه بر روی تلویزیون های هوشمند است. برای اجرای این برنامه بر روی این تلویزیون های مدرن باید ابتدا نسخه های نرم افزاری مخصوص تلویزیون را دانلود کرده و آن ها را در دستگاه خود اجرا کنید. سپس پلن مورد نظر برای اشتراک نتفلیکس را انتخاب کرده و آدرس ایمیل و پسورد خود را در بخش های مربوطه وارد کنید. در این بخش روش پرداخت را انتخاب کرده و از برنامه لذت ببرید. 

اکانت های رایگان برنامه نتفلیکس

در سال های گذشته این پلتفرم اکانت های رایگانی در اختیار کاربران خود قرار می داد که به صورت دوره ای مورد استفاده قرار می گرفتند. اجازه استفاده از این پلن های رایگان یک ماه بود. اما در سال های اخیر این قابلیت از برنامه نتفلیکس حذف شده؛ به همین خاطر از همان ابتدا باید برای استفاده از این برنامه یک اشتراک تهیه کنید. برای صرفه جویی در هزینه های استفاده از این پلتفرم از اشتراک های مشترک و چند کاربره آن استفاده کنید. 

جمع بندی

در این قسمت روش های استفاده از برنامه نتفلیکس را بررسی کردیم. کاربران ایرانی برای دسترسی به بسیاری از پلتفرم های بین المللی با محدودیت هایی رو به رو هستند. برنامه نتفلیکس با استفاده از برخی روش های میان بر قابل استفاده خواهد بود. کاربران ایرانی با پرداخت هزینه های ناچیز این برنامه را از شرکت های سرویس دهنده خریداری کرده و از قابلیت های به روز آن استفاده می کنند. در این برنامه کاربردی به روزترین سریال ها و فیلم های دنیا را در اختیار خواهید داشت.