چطور متخصص وردپرس شویم؟ (راهنمای مسیر یادگیری وردپرس)

راهنمای مسیر یادگیری وردپرس

وردپرس یکی از محبوب ترین سیستم‌های مدیریت محتوای جهان است و این امکان را برای شما فراهم می‌کند که سایت‌های فوق‌العاده‌ای ایجاد کنید. با استفاده کردن از وردپرس دیگر نیازی ندارید با زبان‌های برنامه نویسی مختلف، سر و کار داشته باشید.

شغل وردپرس کار و متخصص وردپرس نیز از آن دسته مشاغل جدید است که مورد استقبال قرار گرفته است. اما  افراد بسیاری نمی‌دانند چطور  یک متخصص وردپرس شوند و راهنمای مسیر یادگیری وردپرس را نمی‌دانند. برای این که شما تبدیل به یک متخصص وردپرس شوید  باید ۵ مهارتی را که در  این مقاله بررسی می‌کنیم یاد بگیرید.

قبل از اینکه  به بررسی راهنمای مسیر یادگیری وردپرس و روش‌های یادگیری وردپرس  بپردازیم، باید به این نکته توجه کنید که برای یادگیری هر دانشی باید استمرار داشته باشید و در طول مسیر یادگیری دانش، تمرین و آزمون و خطا داشته باشید.

اگر نمی‌دانید چرا باید وردپرس را یاد بگیرید، مقاله مهم‌ترین دلایل برای یادگیری وردپرس را حتما بخوانید.

توسعه‌دهنده حرفه‌ای چه کاری انجام می‌دهد؟

توسعه دهندگان حرفه‌ای وردپرس در واقع با کدنویسی و ایجاد زیرساخت‌های اصلی برای استفاده افراد مختلف از امکانات و ویژگی‌های مختلف، سایت را آماده می‌کنند.

دوره های اموزشی برنامه نویسی

توسعه دهندگان حرفه‌ای وردپرس کارهایی مانند: 

  • سفارشی سازی تم‌ها و پلاگین‌های مختلف
  • ایجاد کدهای مختلف و عیب یابی برای وردپرس
  • همکاری نزدیک با مشتریان برای کمک به طراحی و ساخت وب سایت‌های وردپرسی 
  • پشتیبانی از سایت‌های وردپرسی برای جلوگیری از ایجاد اختلال‌های احتمالی 
  • بهبود قابلیت‌های دسترسی افراد به سایت‌ها

را انجام می‌دهند.

بهتر است پیش از آنکه به سراغ راهنمای مسیر یادگیری وردپرس بروید، به این سوال توجه کنید و بدانید که با متخصص شدن در وردپرس، شما قادر به انجام چه کار‌هایی خواهید بود؟

انواع مشاغل یک وردپرس کار

انواع مشاغلی که شما می‌توانید با یادگیری مهارت‌های یک متخصص وردپرس، انجام دهید:

  • شما می‌توانید با استخدام و کار در یک شرکت خوب به درآمد خوبی دست پیدا کنید. 
  • به عنوان متخصص وردپرس به صورت فریلنسر کار کنید و خودتان رئیس خودتان باشید و در خانه کارها و پروژه‌های خود را دنبال کنید.
  • وردپرس دارای جامعه بسیار بزرگی است که طرفداران بسیار زیادی نیز دارد و شما به عنوان متخصص وردپرس می‌توانید توجه افراد بسیاری را به خودتان جلب کنید و همین موضوع می‌توانند برای شما درآمدزا باشد. 
  • مهارت‌هایی که در طول مسیر متخصص شدن در وردپرس یاد می‌گیرید را می‌توانید در حوزه‌های مختلف نیز به کار ببرید.

مسیر یادگیری مهارت‌های متخصص وردپرس به این صورت است: شما باید اول حوزه‌ای را که شما می‌خواهید در آن به طراحی و متخصص شدن بپردازید را انتخاب کنید و سپس دانش و مهارت‌های مورد نیاز برای آن حوزه را به دست آورید.

۵ گام تا تبدیل شدن به یک متخصص وردپرس

گام‌هایی را که شما برای متخصص شدن در وردپرس نیاز دارید، در این مقاله در قالب ۵ قدم، مورد بررسی قرار دادیم.

۱- انتخاب حوزه مناسب در وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای گسترده است که از حوزه‌های مختلفی تشکیل شده است و شما برای اینکه زودتر به مختصص شدن در وردپرس نزدیک شوید باید یک حوزه خاص را برای فعالیت خود در وردپرس انتخاب کنید.

در وردپرس ۳ حوزه بسیار پرطرفدار وجود دارد که تقاضای بسیار زیادی را در بازارکار ایجاد کرده‌اند.

۱- قالب نویسی یا همان طراحی قالب

قالب نویسی وردپرس یکی از پرطرفدارترین حوزه‌های وردپرسی است. افراد بسیار زیادی در جهان مشغول قالب نویسی برای وردپرس هستند اما متخصص‌های بسیار کمی در این حوزه وجود دارد.

شما می‌توانید با یادگیری مهارت‌های مورد نیاز برای قالب نویسی، خیلی سریع تبدیل به یک متخصص در حوزه قالب نویسی شوید و در یک شرکت یا اداره مشغول به کار شوید.

۲- افزونه نویسی وردپرس

افزونه نویسی امروزه به یکی از کارهای تخصصی در حوزه وردپرس تبدیل شده است به طوری که افراد بسیار زیادی مشغول افزونه نویسی هستند اما افزونه‌هایی که نیاز مدیران سایت را برطرف کنند، بسیار کم هستند و شما می‌توانید با یادگیری مهارت‌های مورد نیاز برای افزونه نویسی در وردپرس، به یک متخصص تبدیل شوید.

در مورد پلاگین‌های وردپرس بیشتر بدانید: پلاگین چیست؟

۳- کار با هسته وردپرس

کار با هسته وردپرس یکی از سنگین‌ترین حوزه‌های وردپرس است. در این حوزه بیشتر با کدهای مختلف سروکار دارند و وظیفه شما در کار با هسته وردپرس این است که خطاهای مختلفی را که به وجود می‌آیند، بررسی و خیلی سریع رفع کنید.

۲- یادگیری مجموعه مهارت‌های اولیه وردپرس

برای اینکه در هر کاری مشغول به کار شوید نیاز دارید تا مهارت‌هایی را کسب کنید. برای یادگیری و متخصص شدن در وردپرس نیاز دارید تا اول حوزه مورد نظر را مشخص کنید، سپس به دنبال یادگیری مهارت مورد نظر بروید.

برای یادگیری مهارت‌ها سایت‌های بسیار زیادی وجود دارد که مطالب رایگان را در اختیار شما قرار می‌دهند اما شما می‌توانید از مطالب و آموزش‌های تخصصی سایت ما یعنی چ یاب نیز استفاده کنید. به دسته بندی وردپرس مراجعه کنید.

۳- یادگیری ابزارهای مختلف وردپرس

وردپرس برای اینکه امکانات مختلفی برای طراحی سایت در اختیار مدیران سایت قرار دهد از ابزارهای مختلفی استفاده کرده است و شما هم به عنوان یک متخصص باید طریقه کار با تمام ابزارهای مختلف برای طراحی یک سایت را یاد بگیرید.

برای اینکار می‌توانید از آموزش‌های مرجع در سایت یوتیوب استفاده کنید. خوشبختانه وردپرس جامعه بسیار گسترده‌ای دارد و به راحتی می‌توانید بهترین آموزش‌های این حوزه را دریافت و مشاهده کنید.

۴- یادگیری مهارت کنترل و مدیریت پروژه

شما به عنوان یک متخصص وردپرس باید توانایی رویارویی با مشکلات مختلفی که هنگام کار با وردپرس به وجود می‌آیند را داشته باشید.

تنها عاملی که باعث می‌شود شما در مواجهه با مشکلات و اختلال‌های ایجاد شده در وردپرس، بتوانید آنها را حل کنید، برخورداری از تجربه کاری است.

شما باید با انجام دادن پروژه‌های مختلف یا کار در شرکت‌های طراحی سایت به عنوان کارآموز، تجربه کاری خود را در زمینه وردپرس افزایش دهید.

راهنمای مسیر یادگیری وردپرس

۵- بروزرسانی اطلاعات و دانش وردپرسی

یک متخصص باید همیشه اطلاعات بروزی داشته باشد. در شغل یا حرفه‌ای که هستید، باید هر روز اطلاعات خود را بروز کنید. درواقع اگر به طور مرتب اطلاعات خودتان را بروز نکنید و به دانش‌تان اضافه نکنید، جایگاه خود را از دست می‌دهید.

برای اینکه همیشه اطلاعات بروزی داشته باشید باید در گروه‌ها، کانال‌های مختلف و شبکه‌های اجتماعی مختلف عضو شوید و هر روز اخبار و بروزرسانی‌ها را دنبال کنید تا با کوچک‌ترین تغییر در وردپرس آگاه شوید.

سخن پایانی

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا است و طرفداران بسیار زیادی دارد. برای موفق شدن در این شغل و فعالیت به عنوان یک متخصص وردپرس باید یک مسیر مشخص را انتخاب کنید و یادگیری خود را بر اساس آن پیش ببرید.

مقاله وردپرس بر تخت پادشاهی را نیز مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع به دست آورید.

ما در این مقاله یک مسیر یادگیری جامع را برای شما بررسی کردیم و ۵ مهارت مورد نیاز برای متخصص شدن در وردپرس را نیز بررسی کردیم تا شما انتخاب درستی داشته باشید.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد و اگر سوال یا نظری داشتید می‌توانید از قسمت نظرات باما در میان بگذارید.

راستی! تلگرام چ یاب رو برای با خبر شدن از آخرین دوره‌های آموزشی، محصولات و تخفیف های ویژه دنبال کنید.

منبع:

استعداد در فضای آرام رشد می کند ... | علاقه‌مند و نویسنده حوزه تکنولوژی و خودرو 💻🚗