چرا باید طراح سایت شویم؟ [دلایل اهمیت طراحی سایت]

اهمیت طراحی سایت

پیش از این گفته‌اند و گفته‌ایم که تکنولوژی روزبه‌روز در حال گسترش است و به همین دلیل شغلی مانند طراحی سایت به وجود آمده است و به سرعت در حال رشد است.

طراحی سایت، طراحی وب یا همان web design منظورمان برنامه نویسی بخش فرانت اند و طراحی تمام بخش‌های ظاهری یک وب‌سایت است. حال می‌توانید با دانش برنامه نویسی خود فرانت اند یک سایت را طراحی کنید و یا با استفاده از ابزارهایی همچون وردپرس اینکار را انجام دهید. در هرحال موقعیت‌های شغلی متفاوتی انتظار شما را می‌کشند!

در این مقاله می‌خواهیم در این مورد صحبت کنیم که چرا شما باید طراح سایت شوید؟ اصلا دلایل اهمیت طراحی سایت چیست و چرا انقدر تقاضا برای آن زیاد است؟

پیش از خواندن ادامه مقاله، بهتر است مطلب “طراحی سایت چیست” را بخوانید تا با ماهیت طراحی سایت و اینکه طراح سایت کیست، به خوبی آشنا شوید.

مهم‌ترین دلایل اهمیت طراحی سایت

همانطور که گفتم در این مقاله قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم که چرا باید طراح سایت شد. در ادامه چندین دلیل مهم که شما را مجاب می‌کنند طراحی سایت یاد بگیرید را خواهم گفت. تا انتها همراه من باشید.

دوره های اموزشی برنامه نویسی

۱- همه خلاقیت می‌خواهند!

خلاقیت مهم‌ترین ویژگی یک طراح سایت است. کار طراحی سایت به شما اجازه می‌دهد از خلاقیت خود استفاده کنید، استایل و سبکتان را در طراحی‌هایتان به نمایش بگذارید و از نتیجه لذت ببرید.

بهتر است بگویم دلیل استخدام شما این است که آن شرکت یا کسب و کار به خلاقیت و مهارتتان نیاز دارد. درواقع شما استخدام می‌شوید تا خلاقیت را به کسب و کار دیگران ببخشید.

کسب و کارها بدون خلاقیت دوام نمی‌آورند؛ آن‌هم خلاقیت در طراحی سایت! در نتیجه کاملا طبیعی‌ست که شغل طراحی سایت اهمیت پیدا کند. کسب و کارها به شما و توانایی‌هایتان نیاز دارند.

فکر نکنید خلاقیت ذاتی است و کسب کردنی نیست! در مقاله روش‌های افزایش خلاقیت در مورد راه و روش‌های بهبود خلاقیت صحبت کردیم.

۲- امنیت سایت از اوجب واجبات است.

امنیت در فضای اینترنت بسیار مهم است به طوری که هیچ یک از کسب و کارها و سازمان‌ها دوست ندارند اطلاعات با ارزش آنها مورد سوء قصد قرار بگیرد.

امنیت، اعتماد افراد را جذب می‌کند و اگر شما به صورت تخصصی مهارت‌های طراحی سایت را یاد بگیرید، برای سازمان‌ها و شرکت‌ها با ارزش خواهید شد چرا که به شما نیاز دارند.

از آن جا که شرکت‌ها و سازمان‌ها دانش طراحی سایت حرفه‌ای ندارند، اقدام به جذب طراح سایت می‌کنند تا تمام اصول امنیت را در سایت پیاده سازی کند.

درنتیجه امنیت یکی از مهم‌ترین دلایل برای انتخاب و استخدام یک طراح سایت است. شما نیز می‌توانید با یادگیری مهارت‌های مربوط به امنیت، به راحتی استخدام شوید و یا کار مورد علاقه خود را به‌دست بیاوید.

اهمیت امنیت در طراحی سایت

۳- برندسازی؛ مهم‌ترین هدف یک کسب و کار

برندسازی برای رشد کسب و کارها یک نیاز است و کسب کارها برای برندسازی از هر راهی استفاده می‌کنند. البته هر راهی که به بیشتر دیده شدن و کسب اعتماد کمک کند. در مطلب برندینگ عامل برنده شدن کسب و کار، به خوبی به اهمیت برندسازی پرداخته‌ایم.

با توجه به آماری که گوگل اخیرا منتشر کرده است، در هر ثانیه ۵ هزار جستجو در گوگل انجام می‌شود. این آمار اهمیت وب سایت‌ها در برندسازی را به شما نشان می‌دهد! کسب و کارها با طراحی یک وب سایت خوب و قوی، می‌توانند روزانه هزاران بازدید کننده را جذب کنند و همین موضوع در برندسازی آنها بسیار موثر خواهد بود.

درنتیجه شرکت‌ها برای طراحی سایت اصولی، نیاز دارند تا یک فرد متخصص را استخدام کنند و شما می‌توانید آن فرد مورد نظر باشید، کافید بخواهید و تلاش کنید.

۴- کاربردهای تخصصی در زندگی

زندگی همه ما انسان‌ها به تکنولوژی بستگی دارد به طوری که اگر وب‌سایت‌ها نباشند، زندگی‌مان مختل می‌شود و نمی‌توانیم از خدمات سازمان‌ها آن هم از راه دور استفاده کنیم.

فرض کنید سایتی برای پرداخت قبض وجود نداشت! یا برای خرید یک شارژ مجبور می‌شدیم به ATM مراجعه کنیم! وحشتناک می‌شد.

تکنولوژی به انسان‌ها کمک می‌کند تا زندگی بهتری داشته باشند ولی در عوض یک جای خالی برای متخصصان به وجود می‌آورد. به نوعی شغل جدید ایجاد می‌کند.

بسیاری از کسب و کارها سعی می‌کنند تا مشکلات افراد را در وب‌سایت‌ها برطرف کنند و دیگر نیازی به مراجعه حضوری نباشد. برای این کار نیازمند یک متخصص طراحی سایت است تا یک سایت کاربردی را برای رفع نیاز افراد جامعه طراحی کند.

۵- بازاریابی آنلاین

بسیاری از سازمان‌ها و کسب کارها هر ساله قسمتی از درآمد خود را صرف بازاریابی می‌کنند تا مشتریان جدید را جذب کنند.

راه‌های مختلفی برای جذب مشتریان مختلف وجود دارد، اما طی چند سال گذشته، سازمان‌های بزرگ در استراتژی‌های بازاریابی خود، بازاریابی آنلاین و دیجیتال را نیز اضافه کرده‌اند. برای بازاریابی دیجیتال مهم‌ترین کار، ایجاد یک وب‌سایت قدرتمند است، چرا که قدرت جذب مخاطب توسط وب‌سایت بسیار زیاد است.

وب‌سایت‌ها توضیح محتوا را بسیار آسان می‌کنند به طوری که بسیاری از سازمان‌ها برای کسب اطلاعات بیشتر افراد را به سایتشان هدایت می‌کنند.

با توجه به این مسئله یک بازار کار بسیار خوب برای طراحی سایت در حال شکل گرفتن است، چرا که همه افراد از اهمیت وجود سایت‌ها با خبر هستند و سعی می‌کنند با جذب افراد متخصص در زمینه طراحی سایت، پیشرفت‌های بزرگی را به ثبت برسانند. پس این مورد نیز یکی از مهم‌ترین دلایل اهمیت طراحی سایت برشمرده می‌شود.

۶- کیفیت ارائه خدمات

سیستم‌های مدیریت محتوا وظیفه دارند تا محتوا‌های مختلفی را برای کاربران به نمایش بگذارند اما همه آن‌ها کیفیت لازم را ندارند و طبق استانداردهای جهانی نیستند.

حرفه طراحی سایت به شما کمک می‌کند تا بتوانید محتواها و خدمات را به بهترین شکل ممکن برای کاربران ارائه کنید. اما ارائه خدمات با کیفیت، نیازمند یک متخصص است.

کسب و کارهایی که به دنبال ارائه خدمات هستند، به زودی متوجه می‌شوند که کیفیت ارائه خیلی خیلی مهم است و تبعا به دنبال یک متخصص طراحی سایت خواهند بود، شما می‌توانید آن متخصص باشید.

با سیستم‌های مدیریت محتوا بیشتر آشنا شوید: cms و lms چیستند؟

دلایل اهمیت طراحی سایت

کلام نهایی

در این مقاله ابتدا در مورد طراحی سایت صحبت کردم و سپس به سراغ مهم ترین دلایل اهمیت طراحی سایت رفتم. امروزه سایت‌ها به سرعت در حال رشد و افزایش هستند و همین رشد باعث شده که شغل طراح سایت به وجود بیاید و فراگیر شود.

شما نیز اگر می‌خواهید بروز باشید و یک شغل جذاب و دوست داشتنی داشته باشید، بهتر از طراح سایت شوید. این شغل هم درآمد خوبی دارد و هم اینکه چالش‌ها و مزیت‌های زیبایی به همراه دارد.

امیدوارم که از خواندن این مطلب، استفاده لازم را برده باشید. اگر فکر می‌کنید دلایل دیگری در مورد اهمیت طراحی سایت وجود دارند، با ما به اشتراک بگذارید. همچنین منتظر نظرات، انتقادات و پیشنهاداتتان هستیم.

راستی! تلگرام چ یاب رو برای با خبر شدن از آخرین دوره‌های آموزشی، محصولات و تخفیف های ویژه دنبال کنید.

با کمک از:

استعداد در فضای آرام رشد می کند ... | علاقه‌مند و نویسنده حوزه تکنولوژی و خودرو 💻🚗