برترین ایده های راه اندازی کسب و کار خانگی در سال ۲۰۲۰

ایده های راه اندازی کسب و کار خانگی cheyab.ir

مهم نیست که شما از شغل تمام وقت خود چقدر درآمد دارید؛ چیزی که مهم است این است که شما کسب و کار مورد علاقه‌ی خود را داشته باشید و برای خودتان کار کنید. این مسئله حتی مهم‌تر از داشتن یک دستمزد عالی است!

“چه کارهایی را می‌توان در خانه انجام داد؟” این سوالی‌ست که شما احتمالا از خودتان می‌پرسید. به زمانی فکر کنید که در خانه هستید و با لباس راحتی خود کارهایتان را هر زمان که بخواهید پیش می‌برید و متناسب با کار خود درآمد کسب می‌کنید. این یکی از مزایای راه اندازی کسب و کار خانگی است! دیگر نیازی نیست پرحرفی‌های برخی همکاران خود را تحمل کنید و یا لازم نیست زمانی را صرف آماده شدن و رفتن به محل کار کنید. به نظر عالی می‌رسد.

اما از علاقه و دستمزد که بگذریم، این روزها خیلی‌ها به دنبال راه اندازی کسب و کار خانگی پردرآمد برای خود هستند. راه اندازی کسب و کار نیازمند ایده های متنوعی است که بالاخره یکی از آن‌ها مطلوب کارآفرین واقع می‌شود و آینده را دگرگون خواهد کرد. قدم گذاشتن در مسیر کارآفرینی و جستجو برای یافتن ایده های کسب و کار، پر از ریسک‌های فراوان است. اما اگر به آینده‌ی خوب خود بنگرید، ارزش این همه سختی و تلاش را دارد.

اما انتخاب از میان ایده های راه اندازی کسب و کار خانگی، مهم‌ترین مرحله است که باید با دقت تمام انجام شود. اگر شما به کسب و کار خود علاقه نداشته باشید، هرگز نمی‌توانید از زندگی خود لذت ببرید و خشنود باشید. در ادامه ۱۰ ایده‌ی برتر برای راه اندازی کسب و کارهای خانگی را با هم بررسی می‌کنیم؛ همراه ما باشید…

۱۰ ایده ی برتر جهت راه اندازی کسب و کار خانگی

۱- وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی cheyab.ir

احتمالا شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که فکر می‌کنید بلاگ نویسی دیگر منبع درآمد نیست. لازم است تجدیدنظر کنید! آمارهای اخیر نشان می‌دهد که ده ها هزار بلاگ و بلاگر وجود دارد و فعال هستند. این وبلاگ‌ها در زمینه‌هایی مانند آشپزی، فیلم، جهانگردی، کسب و کار، شخصی و … فعالیت می‌کنند. با استفاده از این وبلاگ‌ها می‌توان اسپانسر جذب کرد، تبلیغات و بازاریابی انجام داد، فهرست ایمیل جمع آوری کرد و بسیاری موارد دیگر. اما باید ۲ مورد را به خوبی در نظر داشت؛ مورد اول اینکه بدانید چه چیزی برای مخاطبان شما جذاب است و مورد دوم اینکه چطور کاربران را به صورت آنلاین جذب کنید.

دوره های اموزشی برنامه نویسی

بلاگ نویسی کاری‌ست که به راحتی در هر مکانی شما قادر به انجام آن هستید، فقط نیازمند اینترنت و یک لپ تاپ است. اگر می‌خواهید خیلی سریع وبلاگ خود را راه اندازی کنید می‌توانید از هاست‌های ارزان و یا حتی رایگان استفاده کنید و وبلاگ خود را تحت وردپرس بالا بیاورید. سعی کنید سایت شما ساده و به دور از پیچیدگی باشد و بر روی محتواهایی که تولید می‌کنید تمرکز داشته باشید. بیشتر از آنچه که کاربر به دنبال آن است، به وی آموزش دهید؛ این یک راه برای ایجاد ارتباط درست با مخاطبان است.

همچنین با استفاده از وبلاگ می‌توانید تکنیک‌های بازاریابی دیجیتال را اجرا کنید و از نتایج آن در آمار بازدید بلاگ خود، لذت ببرید. پس وبلاگ نویسی را فراموش نکنید، این کار می‌تواند به عنوان یک شغل خانگی پردرآمد، برای شما سودآور باشد.

۲- طراحی گرافیکی

راه اندازی کسب و کار خانگی با سرمایه کم به عنوان طراح گرافیک cheyab.ir

اگر پس زمینه‌ی مناسبی در مورد طراحی گرافیکی دارید، برای شما بسیار راحت است که اساس کار طراحی گرافیک را یاد بگیرید. ابزارهای مختلفی جهت انجام کارهای گرافیکی ساخته شده‌اند که البته کار با آن‌ها، کار دشواری نیست. یکی از مهم‌ترین ابزارهای طراحی گرافیکی، ادوبی ایلاستریتور است که می‌توانید برای یادگیری آسان و سریع آن به “دوره‌ی آموزش رایگان ایلاستریتور” مراجعه کنید.

همچنین اگر بتوانید اندکی خلاقیت در کار خود ترکیب کنید و از تصاویر متحرک در بنرها و سایر موارد استفاده کنید، می‌توانید به درآمد بیشتری برسید. در این صورت می‌توانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید و یا با عکاس هایی که نیازمند یک طراح هستند، همکاری کنید و یا حتی به صورت پاره وقت یا تمام وقت با استارتاپ ها و کسب و کارهای دیگر همکاری نمایید.

اما پیش از اینکه بتوانید به درآمد برسید، باید مهارت های شخصی خود را به عنوان یک طراح گرافیک بهبود ببخشید و لازم است کتاب‌های زیادی مطالعه کنید و ساعت‌ها وقت صرف یادگیری کنید. همچنین استفاده از دوره‌های آموزشی آنلاین می‌تواند بسیار کارآمد باشد. هرچه مهارت و توانایی خود را بیشتر کنید در آینده موفق‌تر خواهید بود و به درآمد بیشتری می‌رسید.

۳- طراحی وب

ایده های راه اندازی کسب و کار خانگی - طراح سایت cheyab.ir

طراحی وب به صورت خارق العاده‌ای امروزه مورد توجه قرار گرفته است به صورتی که یکی از برترین ایده های فریلنسری نیز محسوب می‌شود. طراحی وب علاوه بر اینکه شامل هنر می‌شود، به مواردی غیر از زیبایی نیز اهمیت می‌دهد. اینکه یک سایت در اوج زیبایی، بتواند باکاربر ارتباط برقرار کند و با ارزش باشد.

همیشه سایت‌های جدیدی وجود دارند که خواهان یک طراح وب خلاق و حرفه‌ای هستند. برای حرفه‌ای شدن در این زمینه و راه اندازی کسب و کار خانگی خود، لازم است کتاب‌های متنوعی در این زمینه مطالعه کنید و همچنین یاد بگیرید که چگونه به وسیله‌ی  html و css طراحی وب انجام دهید.

علاوه بر کتاب‌هایی که در این زمینه وجود دارند، دوره‌های آموزشی آنلاین زیادی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها به راحتی می‌توانید به یک طراح وب حرفه‌ای تبدیل شوید. سایت Udemy را فراموش نکنید!

۴- توسعه دهنده‌ی وب

ایده های راه اندازی کسب و کار خانگی cheyab.ir

به عنوان یک توسعه دهنده‌ی وب شما مهارت‌های ارزشمندی خواهید داشت که تقاضای بسیاری برا آنها وجود دارد. شما می‌توانید در مدت زمانی حدود چند ماه به راحتی و ارزان یا حتی رایگان فرآیند ساخت و توسعه‌ی یک وب سایت را فرابگیرید.

می‌توانید انواع زبان های برنامه نویسی مناسب برای وب را یاد بگیرید و به صورت رایگان مورد استفاده قرار دهید. وقتی که زبان هایی مانند HTML،  Ruby، Python،  Javascript یا CSS را یاد گرفتید می‌توانید سراغ مراحل راه اندازی کسب و کار خانگی بروید که این مراحل به طور کامل و مفصل در پست “راه اندازی کسب و کار خانگی؛ از ایده تا عمل!” گفته شده‌اند.

در ابتدای این مسیر می‌توانید در کنار سایر فعالیت‌های خود به راه اندازی وب سایت بپردازید و پس از مدتی که تجربه و مهارت کافی را به دست آوردید، می‌توانید به این ایده به عنوان شغل تمام وقت خود بنگرید.

۵- دوره‌ی آموزشی آنلاین

ایده های راه اندازی کسب و کار خانگی cheyab.ir

استفاده از مهارت در تمام ایده های راه اندازی کسب و کار خانگی مشترک است و بسیار بر روی آن تاکید شده است. اگر در زمینه‌ای تخصص دارید، احتمالا افرادی وجود دارند که به دنبال یادگیری تخصص شما هستند؛ پس چه راهی بهتر از آموزش دادن به این افراد؟ این افراد غالبا برای یادگیری تخصص شما حاضر به پرداخت هزینه هستند. اگر مایل باشید می‌توانید مهارت ها و توانایی هایتان را در دوره‌های آموزشی آنلاین به دیگران آموزش دهید و از این طریق، کسب درآمد کنید.

۶- کتاب های الکترونیکی

ایده های راه اندازی کسب و کار خانگی cheyab.ir

مهارت ها و دانش خود را در یک کتاب الکترونیکی قابل دانلود جمع آوری کنید و در اختیار افرادی قرار دهید که به دنبال یادگیری تخصص شما هستند. با این کار شما دقیقا مخاطبان هدف خود را می‌یابید.

می‌توانید پست های خود را که در وبلاگتان نوشته‌اید و مهارت شما را آموزش می‌دهند، در قالب یک کتاب الکترونیکی در سایتتان قرار دهید و بدین صورت مخاطبان با شما و برندتان آشنا می‌شوند و به نوعی شما برندسازی شخصی انجام می‌دهید.

۷- بازاریابی در اینستاگرام

بازاریابی اینستاگرام cheyab.ir

پس از مدتی فعالیت در اینستاگرام و به دست آوردن تعداد زیادی فالور یا همان دنبال کننده، کسب و کارهای مرتبط با پست‌های شما و همچنین کمپانی ها و سایر استارتاپ ها به شما مراجعه می‌کنند و خواهان تبلیغ محصولات و خدمات خود توسط شما هستند. اگر مهارت های بازاریابی درستی داشته باشید و بتوانید فالورهای زیادی به دست آورید؛ قطعا درآمد خوبی از این راه به شما می‌رسد.

برای کاهش مدت زمان آپلود تصاویر، می‌توانید از طریق کامپیوتر شخصی خود تصاویرتان را در اینستاگرام منتشر کنید. بدین صورت با حداقل هزینه می‌توانید یک کسب و کار خانگی ارزان برای خود را راه اندازی کنید و به درآمد برسید.

۸- تولید پادکست

ایده های راه اندازی کسب و کار خانگی cheyab.ir

اگر پادکست شما بتواند جایگاه خود را در دل مخاطبانتان پیدا کند، می‌توانید از طریق جذب اسپانسر و انجام تبلیغات، درآمد کسب کنید. همچنین می‌توانید برای محبوب تر شدن کسب و کار آنلاین خود پادکست تولید کنید. این راه یکی از بهترین راه های جذب مخاطبان آنلاین برای کسب و کار اینترنتی است.

۹- کسب و کار موبایلی

ساخت و فروش لوازم جانبی موبایل cheyab.ir

بازار بزرگی برای انواع لوازم جانبی موبایل وجود دارد و این بازار در حال رشد است. برخی از این لوازم جانبی را اگر بتوانید به صورت دست ساز تولید کنید و خلاقیت به خرج دهید؛ احتمالا با استقبال خوبی در بازار مواجهه می‌شوید. پس می‌توان بر پایه‌ی موبایل و گوشی هوشمند نیز یک کسب و کار خانگی پردرآمد راه اندازی کرد.

می‌توانید در بازارهای آنلاین نیز این لوازم را به فروش برسانید. کم کم و با افزایش فروش می‌توان به عنوان یک کار تمام وقت بر روی این ایده ی راه اندازی کسب و کار حساب باز کرد.

۱۰- مدیریت شبکه های اجتماعی

مدیریت شبکه های اجتماعی cheyab.ir

از آنجایی که شبکه‌های اجتماعی به شدت مورد استفاده قرار می‌گیرند و همه‌گیر شده‌اند؛ پس کسب و کارهای متناسب با این شبکه‌ها نیز فراگیر شده‌اند. شبکه‌هایی همچون فیسبوک، پینترست، اینستاگرام، توییتر و بسیاری شبکه های اجتماعی دیگر.

بسیاری از کسب و کارها علی الخصوص استارتاپ ها و همچنین کمپانی ها نیازمند افرادی هستند که شبکه‌های اجتماعی آنها را به درستی مدیریت کند تا از این طریق بتوانند مشتریانی بیشتر و وفادار به دست آورند.

شما می‌توانید با افزایش مهارت و تخصص خود در زمینه‌هایی همچون بازاریابی آنلاین، روانشناسی فروش و مدیریت کاربران در این کار ماهر شوید و با شرکت ها و کسب و کارهای دیگر قرارداد ببندید و مدیریت شبکه های اجتماعی آنان را عهده دار شوید.

چندکلام با چ یاب:

در طی این مطلب سعی کردین برترین و جالب ترین ایده های راه اندازی کسب و کار خانگی در سال ۲۰۲۰ را به اطلاع شما برسانیم. امیدواریم که این پست مورد توجه و استفاده‌ی شما قرار بگیرد. اگر مایل هستید پست های بیشتری در مورد کسب و کار و نحوه‌ی راه اندازی کسب و کار مطالعه کنید می‌توانید به بخش “کسب و کار” در دسته بندی رشد و توسعه فردی در بالای سایت، یا پست هایی که در میان مطلب تحت عنوان “مطالب مرتبط” معرفی شدند، مراجعه کنید. همچنین تجربیات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید. منتظر انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

راستی!

جهت اطلاع از آخرین اخبار و آموزش های ما می‌توانید به کانال تلگرام چ یاب مراجعه کنید.

متولد خوزستان | فارغ‌التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر 💻 | علاقه‌مند به عکاسی 📸، فوتبال ⚽ و برنامه‌نویسی