۱۰ هکر معروف جهان!

در این پست از سایت چ‌یاب قصد داریم شما را با ۱۰ هکر معروف جهان آشنا کنیم؛ با ما همراه باشید…

هکرها عموما به دو دسته تقسیم می‌شوند: ۱- هکر کلاه سفید و ۲- هکر کلاه سیاه

هکرهای کلاه سفید، به آن دسته از هکرهایی گفته می‌شود که در تلاشند امنیت سیستم و کامپیوتر را بهبود بخشند؛ لذا سیستم را هک می‌کنند تا نقاط ضعف آن سیستم را دریابند. پس می‌توان گفت که هکرهای کلاه سفید، هکرهای خوبی هستند.

برخلاف هکرهای کلاه سفید، هکرهای کلاه سیاه همان دسته از هکرهایی هستند که می‌شناسیم، این هکرها برای نفوذ و ایجاد ضرر سیستم‌ها را هک می‌کنند. در این پست ۱۰ هکر کلاه سفید مشهور و خبره را معرفی می‌کنیم و بررسی می‌کنیم که چه کارهایی انجام داده‌اند و اکنون در چه وضعیتی به سر می‌برند.

در این میان دسته‌ی دیگری وجود دارد که به هکر کلاه خاکستری معروف است؛ این هکرها صرفا جهت تفریح و سرگرمی سیستم‌ها را هک می‌کنند.

دوره های اموزشی برنامه نویسی

لیست ۱۰ هکر برتر تاریخ:

۱- Kevin Mitnick

وزارت دادگستری آمریکا او را “تحت تعقیب ترین مجرم کامپیوتر در تاریخ آمریکا” نامیده است. داستان کوین چنان عجیب و وحشتناک است که حتی اساس ساخت فیلم Track Down شده است.

او چه کار کرده است؟

پس از گذراندن یک سال در زندان برای هک کردن شبکه شرکتDigital Equipment ، او به مدت سه سال تحت نظارت قرار گرفته بود. اما اواخر آن دوره، او گریخت و در یک حمله ۲.۵ ساله که منجر به نقض سیستم هشدار دفاع ملی و سرقت اسرار شرکت شد، مشارکت نمود.

او حالا کجاست؟

Mitnick در نهایت دستگیر شد و به تحمل پنج سال حبس در زندان محکوم شد. پس از سپری کردن کامل این دوره، او مشاور و سخنگوی عمومی برای امنیت رایانه شد. او اکنون کمپانی مشاور امنیتی Mitnick، را اداره می‌کند.

۲- Jonathan James

داستان جاناتان جیمز که به عنوان “c0mrade” شناخته می‌شود، یک تراژدی است. وی در سنین جوانی شروع به هک کردن نمود، هک کردن چندین شبکه تجاری و دولتی او را به زندان فرستاد؛ در حالی که او هنوز نابالغ و نوجوان بود.

او چه کار کرده است؟

جیمز به شبکه ناسا حمله سایبری کرد و کد منبع کافی را دانلود کرد تا نحوه کار ایستگاه فضایی بین‌المللی را یاد بگیرد. ناسا مجبور شد به مدت سه هفته شبکه خود را تعطیل کند، در حالی که آن‌ها این قانون‌شکنی را مورد بررسی قرار دادند و بیش از ۴۱۰۰۰ دلار دیگر هزینه کردند.

او حالا کجاست؟

در سال ۲۰۰۷، چندین شرکت پروفایل قربانی حملات متعدد از شبکه‌های مخرب شدند. اگرچه جیمز هر گونه دخالت خود در این مسئله را انکار کرد، مظنون شناخته شد و مورد بازجویی قرار گرفت. در سال ۲۰۰۸، جیمز خودکشی کرد و معتقد بود که او به جنایاتی که مرتکب نشده، محکوم شده است.

۳- Albert Gonzalez

آلبرت به عنوان رهبر یک گروه هکر با نام ShadowCrew  شناخته شد. علاوه بر سرقت و فروش شماره کارت اعتباری، ShadowCrew  همچنین گذرنامه‌، کارت‌ بیمه سلامت و گواهی تولد برای ایجاد هویت جعلی را جعل کرده بودند.

او چه کار ‌کرده است؟

آلبرت گونزالز زمانی که بیش از ۱۷۰ میلیون کارت اعتباری و کارت ATM را در طول یک دوره دو ساله جمع‌آوری کرد، راه خود را برای شهرت در شبکه اینترنت باز کرد. او سپس پایگاه‌داده‌های شرکت‌های TJX و سیستم‌های پرداخت Heartland را هک کرد تا تمامی کارت‌های اعتباری ذخیره‌شده آن‌ها را سرقت کند.

او حالا کجاست؟

گونزالز به ۲۰ سال حبس محکوم شد و قرار است سال ۲۰۲۵ از زندان آزاد شود.

 هکر hack cheyab.ir

۴- Kevin Poulsen

Kevin Poulsen، معروف به “دانته سیاه”، با استفاده از دانش پیچیده خود از سیستم‌های تلفنی، او خطوط تلفن یک ایستگاه رادیویی را هک کرد و خود را به عنوان برنده معرفی نمود. به گفته رسانه‌ها، او هانیبال  جرائم کامپیوتری بود.

او چه کار ‌کرده است؟

Poulsen  زمانی که به سیستم‌های فدرال حمله کرد و اطلاعات را ضبط نمود در فهرست تحت تعقیب FBI قرار گرفت. او بعدها در یک سوپر مارکت دستگیر شد و به ۵۱ ماه حبس و پرداخت ۵۶۰۰۰ دلار در جبران خسارات وارده محکوم شد.

او حالا کجاست؟

Poulsen پس از آزاد شدن از زندان در سال ۱۹۹۵، روش خود را تغییر داد. او کار خود را به عنوان یک روزنامه‌نگار آغاز کرد و اکنون یک سردبیر اجرایی در مجله Wired است.

۵- Nasa Hacker Gary McKinnon

Gary McKinnon ، که به عنوان “solo” در اینترنت شناخته می‌شود، گفته می‌شود در یک حمله شرکت داشته است که بزرگ‌ترین هک رایانه در تمام زمان‌ها خواهد بود.

او چه کار ‌کرده است؟

طی یک دوره‌ی ۱۳ ماهه از فوریه ۲۰۰۱ تا مارس ۲۰۰۲، mckinnon  به طور غیر قانونی به ۹۷ کامپیوتر که متعلق به نیروهای مسلح ایالات‌متحده و ناسا بودند، دسترسی یافت. او ادعا کرد که تنها در جستجوی اطلاعاتی در مورد سرکوب انرژی آزاد و UFO بوده است، اما به گفته مقامات ایالات‌متحده او تعدادی از پرونده‌های مهم را حذف کرده و بیش از ۳۰۰ کامپیوتر را از کار انداخته است که منجر به ایجاد بیش از ۷۰۰۰۰۰ دلار خسارت شد.

او حالا کجاست؟

mckinnon که از تبار اسکاتلندی بود و از انگلستان خارج شد توانست تا سال ۲۰۰۵ از دولت آمریکا فرار کند. پس از مدتی، ترزا می استرداد او را به این که او به طور جدی بیمار بود لغو کرد؛ زیرا استرداد او با حقوق بشر ناسازگاری داشت.

۶- Robert Tappan Morris

Robert Tappan Morris دانش خود را از پدرش Robert Morris، که یک دانشمند کامپیوتر در آزمایشگاه‌های بل و بعد از آن در ناسا بود، به گونه‌ای به ارث برده بود. موریس به عنوان خالق اولین کرم رایانه‌ای در دنیا شناخته می‌شود.

او چه کار ‌کرده است؟

او در سال ۱۹۸۸ زمانی که دانشجوی دانشگاه کورنل بود، کرم موریس را خلق کرد. هدف از ایجاد این برنامه اندازه‌گیری اندازه اینترنت بود، اما یک عیب داشت: کامپیوترها می‌توانند چندین بار آلوده شوند و هر ابتلا باعث کندی کامپیوتر خواهد شد. این کار بیش از ۶۰۰۰ رایانه را غیرقابل‌استفاده کرد.

او حالا کجاست؟

در سال ۱۹۸۹، Tappan متوجه شد که قوانین استفاده کامپیوتری را نقض کرده‌است. او به سه سال حبس، ۴۰۰ ساعت انجام خدمات اجتماعی و پرداخت جریمه ۱۰۰۵۰ دلاری محکوم شد. او در نهایت Y Combinator را تاسیس کرد و اکنون استاد موسسه فن‌آوری ماساچوست می‌باشد.

۷- Loyd Blankenship

loyd Blankenship  که به عنوان ” Mentor ” در دایره‌ی هک شناخته می‌شود یک هکر فعال از دهه ۱۹۷۰ بوده‌است. او عضو چندین گروه هک در گذشته، به ویژه LOD بود.

او چه کار ‌کرده است؟

Blankenship مقاله‌ای به نام “آخرین کلمات  Mentor” منتشر کرد که mentor پس از دستگیری در سال ۱۹۸۶، نوشت. این مقاله به عنوان یک نوع سنگ بنای فرهنگ هک تلقی می‌شود.

او حالا کجاست؟

Blankenship در سال ۱۹۸۹ برای کار بر روی GURPS cyberpunk توسط استیو جکسون استخدام شد. خدمات مخفی ایالات‌متحده در سال ۱۹۹۰ به خانه او یورش بردند. او از آن زمان هک تلفن را رها کرده و اکنون رئیس تحقیقات و طراحی McAfee است.

 هک hack cheyab.ir

۸- Julian Assange

Julian Assange  در سن ۱۶ سالگی با نام “Mendax” شروع به هک نمود و طی چهار سال او به بخش‌های مختلف دولتی، شرکتی، و آموزشی از جمله پنتاگون، ناسا و دانشگاه استنفورد حمله سایبری کرد.

او چه کار ‌کرده است؟

آسانژ در سال ۲۰۰۶ WikiLeaks را به عنوان یک پلتفرم برای انتشار اخبار و اسناد طبقه‌بندی‌شده از منابع ناشناس ایجاد کرد. ایالات‌متحده در سال ۲۰۱۰ تحقیقی را علیه آسانژ آغاز کرد تا او را تحت فشار قانون Espionage سال ۱۹۱۷ کنترل کند.

او حالا کجاست؟

آسانژ در حال حاضر شهروند اکوادور است و در سفارت اکوادور در لندن پنهان شده‌است و از استرداد خود به ایالات‌متحده بسیار واهمه دارد.

۹- Guccifer 2.0

Guccifer2.0 چه کسی است؟ هیچ‌کس مطمئن نیست. می‌تواند یک شخص باشد، یا گروهی که به شکل یک انسان ظاهر می‌شود. این نام اغلب مقامات دولتی آمریکا و دیگر رهبران سیاسی را هدف قرار می‌دهد.

آن‌ها چه کرده اند؟

در طی انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده در سال ۲۰۱۶، شبکه مجمع ملی دموکرات مورد هک قرار گرفت. هزاران سند در ویکی لیکس و جاهای دیگر فاش شدند. بسیاری بر این باورند که Guccifer2.0 روسی است، اما در یک مصاحبه با وایس، Guccifer2.0 مدعی شد که او رومانیایی بوده و روسی نیست.

حالا کجا هستند؟

Guccifer2.0 قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ ناپدید شد، سپس یک‌بار در ژانویه ۲۰۱۷ دوباره ظاهر شد تا ادعا کند که هیچ ارتباطی با روسیه ندارد.

۱۰- Anonymous

Anonymous ممکن است شناخته‌شده‌ترین هکر در تمام زمان‌ها باشد، با این حال محوترین است. Anonymous یک فرد واحد نیست بلکه یک گروه غیر متمرکز از هکرها با هیچ عضویت یا سلسله‌مراتب واقعی است. هر کسی می‌تواند با نام ناشناس یا همان Anonymous عمل کند.

آن‌ها چه کرده اند؟

از زمان آغاز کار آن‌ها در سال ۲۰۰۳،  Anonymous به خاطر حمله به چندین هدف برجسته از جمله آمازون، PayPal، سونی، کلیسای ساینتولوژی، دولت های هند، سوریه، ایالات‌متحده شناخته شده است.

حالا کجا هستند؟

Anonymous امروزه همچنان به هک کردن ادامه می‌دهد. از سال ۲۰۱۱، دو گروه مربوط به هک،LulzSec و AntiSec از Anonymous تولیدشده و گسترش یافته اند.

هکر  cheyab.ir
کامنت

چند کلام با چ‌یاب:

امیدواریم که این مطلب برای شما جالب بوده باشد. توصیه‌ی ما به شما دوستان عزیز این است که مراتب امنیت را در سیستم‌های خود حفظ کنید زیرا اشخاصی وجود دارند که خواهان به دست آوردن اطلاعات کامپیوتر شما هستند. جدیدا آپدیت‌های ویندوز ۱۰ خطرناک اعلام شده‌اند و بهتر است با احتیاط سیستم عامل خود را به‌روز کنید و یا حتی می‌توانید برای مدتی به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ را غیر فعال کنید؛ این مطلب در پست “آموزش غیرفعال کردن آپدیت ویندوز ۱۰” به طور کاملا مفصل توضیح داده شده است.

اگر تجربه‌ای در زمینه‌ی هک دارید، با ما نیز درمیان بگذارید. منتظر انتقادات، نظرات و پیشنهادات شما دوستان گرامی هستیم.

همچنین برای مطلع شدن از آخرین پست ها و آموزش‌های ما می‌توانید در کانال تلگرام چ یاب عضو شوید.

متولد خوزستان | فارغ‌التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر 💻 | علاقه‌مند به عکاسی 📸، فوتبال ⚽ و برنامه‌نویسی