کارت تبریک تابستانی

ساخت کارت تبریک تابستانی در ایلاستریتور

فصل تابستان در راه است و با آموزش دیگری از نرم‌افزار ایلاستریتور در خدمتتان هستیم که قرار است در این آموزش، ساخت کارت تبریک تابستانی را در نرم‌افزار ایلاستریتور آموزش دهیم.

 

جزییات آموزش ساخت کارت تبریک تابستانی:

 

  • نرم‌افزار: ادوبی ایلاستریتور
  • ابزارها و تکنیک‌های استفاده شده:
  • درجه پیچیدگی: آسان
  • زمان تخمین‌زده شده تقریبی: نیم ساعت

آموزش طراحی خورشید در ایلاستریتور:

 

قدم اول

نرم افزار ایلاستریتور را باز کنید و پروژه‌ای با اندازه ۶۰۰ در ۶۰۰ بسازید و سپس با استفاده از ابزار (Ellipse Tool (L دایره‌ای با اندازه ۲۶۰ در ۲۶۰ و رنگ زرد رسم کـنید.

 

قدم دوم

ابزار Star Tool را انتخاب کنـید و یکبار روی صفحه کلیک کنید تا پنجره‌ای باز شود و در قسمت Points آن عدد ۸ را وارد کنیـد تا ستاره‌ای هشت پر رسم شود. آنرا کمی بزرگتر از دایره و نارنجی رنگ رسم کنید.
کلیدهای ترکیبی ] + Shift + Ctrl را بزنید تا ستاره به پشت دایره منتقل شود سپس با استفاده از ابزار (Direct Selection Tool (A گوشه‌های ستاره را بگیرید  و بکشید تا گرد شوند.

 

 

قدم سوم

ستاره نارنجی رنگ را کپی کنید و کپی جدید را به پشت بقیه شکل ها ببرید(Ctrl + C > Ctrl + B). رنگ ستاره جدید را نارنجی پررنگ کـنید و آنرا کمی بچرخانید تا مانند تصویر زیر شود.

 

 

آموزش طراحی قدم به قدم ساخت کارت تبریک تابستانی با ایلاستریتور:

 

قدم اول 

دوباره با استفاده از ابزار Star Tool ستاره‌ای پنج‌پر رسم کنـید. روی آن کلیک کنیـد و سپس ابزار (Eyedropper Tool (I را انتخاب کنید و روی خورشید کلیک کـنید تا ستاره همرنگ خورشید شود. با همان روشی که در قدم های قبل گفته شده گوشه‌های ستاره را گرد کنـید و سپس یک کپی کوچیکتر و زرد رنگ از آن بسازید و روی ستاره قبلی قرار دهید. در آخر ستاره‌ای کوچکتر و سفیدرنگ بسازید و آنرا روی دو ستاره قبلی قرار دهید.

دوره های اموزشی برنامه نویسی

 

 

قدم دوم

حالا میخواهیم یک لیوان آبمیوه طراحی کنیم. ابزار (Rectangle Tool (M را بگیرید و مستطیلی ۷۰ در ۱۱۰ رسم کنیـد. حالا ابزار (Direct Selection Tool (A را انتخاب کنید و گوشه سمت چپ پایین مستطیل را بگیرید و دکمه اینتر را بزنید تا پنجره Move باز شود. مقدار Horizontal را برابر ۱۰ بگذارید. همین کار را برای گوشه سمت راستی هم تکرار کـنید ولی به جای ۱۰ با مقدار منفی ۱۰.

 
 
 

قدم سوم

با ابزار (Direct Selection Tool (A گوشه‌های پایین لیوان را بگیرید و گرد کنـید. به منوی Object > Path > Offset Path بروید و مقدار Offset را برابر منفی ۷ بگذارید تا شکلی به همان اندازه ولی کوچکتر درو لیوان درست شود. آنرا سفید رنگ کنیـد. دوباره همین کار را تکرار کنید و رنگ شکل سوم را سبز روشن کـنید.

 

 

قدم چهارم

باید مقدار از شکل سبز رنگ را کم کنیم. برای این کار ابزار (Eraser Tool (Shift + E را انتخاب کنـید و سپس دکمه Alt را نگه دارید و مستطیلی رسم کنیـد. به اندازه آن مستطیل از شکل حذف خواهد شد.

 

 

قدم پنجم

میخواهیم برای لیوان آبمیوه یک نی طراحی کنیم. ابزار (Pen Tool (P را بردارید و یک خط شکسته رسم کنید تا شبیه نی باشد.در پنل Stroke مقدار Weight را ۱۶ بگذارید و بقیه گزینه‌ها را نیز مانند تصویر زیر تنظیم کـنید و اوکی کنـید. نی را کپی کنیـد (Control + C > Control + F) و Weight آنرا به ۵ کاهش دهید و در آخر آنرا سفید رنگ کنید.

 

 

قدم ششم

دو خط شکسته نی را با هم (Group (Ctrl+G کـنید و با ] + Shift + Ctrl آنها را به پشت لیوان منتقل کنـید سپس باز ابزار (Ellipse Tool (L چند دایره سفید رنگ رسم کنیـد تا حباب‌های درون آبمیوه باشند.

 

 

قدم هفتم

حالا که همه‌ی عناصر را ساخته‌ایم میتوانیم آنها را به خورشید اضافه کنید. مانند شکل زیر.

 
 
 

آموزش طراحی بک گراند برای کارت تبریک تابستانی

 

قدم اول

مستطیلی ۶۰۰ در ۶۰۰ با رنگ زرد کمرنگ رسم کـنید و آنرا در وسط صفحه پروژه قرار دهید. سپس مستطیلی در اندازه ۶۷۰ در ۱۳۰ آبی‌رنگ رسم کنـید . آنرا در پایین صفحه قرار دهید.

 

 

قدم دوم

مستطیل آبی رنگ را انتخاب کرده و به منوی Effect > Distort & Transform > Zig Zag بروید و تغییرات زیر را اعمال و سپس اوکی کنیـد.

 

 

قدم سوم

هر دو شکل را با هم انتخاب کنید و با استفاده از ابزار (Shape Builder Tool (Shift + M قسمت‌های اضافی شکل آبی رنگ را انتخاب و سپس حذف کـنید. حال دو کپی از آن بسازید و آنها را با آبی‌های پررنگ‌تری رنگ کنـید.

 

 

قدم چهارم

میخواهیم چند تکه ابر رسم طراحی کنیم. ابزار (Ellipse Tool (L را بیاورید و دایره‌ای سفیدرنگ در اندازه ۵۰ در ۵۰ بکشید. دو دایره کوچکتر کنارش رسم کنیـد، آنها را با هم انتخاب کرده و از پنل Pathfinder گزینه Unite را انتخاب کنید تا تبدیل به یک شکل واحد شوند.

 

 

قدم پنجم

با همان روشی که آبمیوه را نصف کردیم، ابر را هم از وسط نصف کـنید تا زیر آن صاف شود. با استفاده از همین روند، چند ابر دیگر با در اندازه و شکل‌های مختلف بسازید.

 

 

قدم ششم

خورشید و بقیه‌ی عناصر را روی بک گراندی که درست کردیم بگذارید و از ابرها هم در سایزها و مکان‌های مختلف استفاده کنـید. میتوانید از تصویر زیر به عنوان منبع استفاده کنیـد. همچنین دایره‌هایی با رنگ‌های مختلف به عنوان حباب‌های درون دریا، در آسمان و کنار خورشید رسم کنید.

 

 

اخرین قدم در ساخت کارت تبریک تابستانی

مرحله آخر، نوشتن متنی مرتبط با تابستان (Hello Summer) برای اتمام طراحی کارت است. در اینجا از فونت Mission script استفاده شده است.

 

 
 

این آموزش ایلاستریتور هم دراینجا به پایان میرسد.
نتیجه کارتان را با ما به اشتراک بگذارید! همچنین سوالات و انتقادات و پیشنهادتان برای این آموزش و سایر آموزش‌های کاربردی و جذاب ایلاستریتور را هم حتما با ما درمیان بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Scroll to Top