کار طراحی موشن گرافیک

سخت‌ترین چالش های کار طراحی موشن گرافیک !

هر کاری با چالش‌های مختلفی همراه است و شما برای موفق شدن در حوزه طراحی موشن گرافیک، باید با سختی‌های این کار نیز کنار بیایید و به درک کاملی از دنیای طراحی برسید.

سختی‌ها و چالش های کار طراحی موشن گرافیک برای پیشرفت کردن شما لازم و ضروری است، به طوری که اگر شما در هر کاری سختی‌ها و چالش‌های کار را تحمل نکید تا آخر عمرتان از این کار به کار دیگری تغییر شغل خواهید داد و درنتیجه متخصص هیچ کاری نمی‌شوید!

طراحی موشن گرافیک یکی از مشاغلی است که سختی‌های بسیار زیادی دارد و نیاز دارد تا چندین مهارت را برای انجام دادن پروژه‌های مختلف یادبگیرید، اما در عین حال بسیار جذاب و دوست داشتنی است و با هر بار اتمام کار طراحی موشن گرافیک، حس خوبی به شما دست خواهد داد که همین موضوع علاقه شما را به طراحی موشن گرافیک بیشتر خواهد کرد.

در این مقاله تمام چالش‌هایی را که امکان دارد به عنوان طراح موشن گرافیک در پیش رو داشته باشید، با هم بررسی خواهیم کرد تا با چالش های کار موشن گرافیک بیشتر آشنا شوید، پس باما همراه باشید.

مهم‌ترین چالش های کار طراحی موشن گرافیک

در ادامه مهم‌ترین سختی های کار به عنوان یک موشن گرافیست را بررسی می‌کنیم، اگر تجربه‌ای در مورد هر یک از این چالش‌ها دارید، حتما در قسمت نظرات، با ما به اشتراک بگذارید.

دوره های اموزشی برنامه نویسی

اما پیش از خواندن ادامه مطلب، بهتر است با مهارت‌های مورد نیاز شغل طراحی موشن گرافیک آشنا شوید، برای اینکار مقاله مهارت‌های یک موشن گرافیست را مطالعه کنید.

۱- عدم درک درست هدف

یکی از مهم ترین چالش‌هایی که هر طراح موشن گرافیک را دنبال می‌کند، درک درست از هدف مورد نظر است.

بیشتر طراحان موشن گرافیک هر روز که از خواب بیدار می‌شوند خیلی سریع سراغ طراحی می‌روند چرا که طراحی کردن زمانبر است و اصلا به این موضوع فکر نمی‌کنند که برای هر کاری باید یک هدف داشته باشند.

داشتن هدف به شما انگیزه خواهد داد تا راهتان را ادامه دهید.

در طراحی موشن گرافیک نیز قبل از شروع کردن شما باید یک هدف کلی از آینده کاری خود داشته باشید و برای رسیدن به هدفی که تعیین کردید، باید تلاش کنید.

هدف انسان ها هرچقدر که بزرگ باشد، کار و تلاش برای رسیدن به هدف نیز بیشتر خواهد شد و خیلی سریع به موفقیت دست پیدا خواهند کرد.

همچنین اگر پروژه دریافت می‌کنید و برای دیگران قصد طراحی موشن گرافیک دارید، باید هدف مشتری و کارفرما را به خوبی درک کنید.

سعی کنید پیش از تصمیم‌گیری و طراحی، حتما هدف از طراحی پروژه را درک کنید، چه پروژه برای خودتان باشد، چه برای دیگران.

انواع روش‌های کسب درآمد از موشن گرافیک را در مقاله کسب درآمد از موشن گرافیک بخوانید.

چالش های کار طراحی موشن گرافیک

۲- ایجاد تعادل بین کار و زندگی

کار طراحی موشن گرافیک بسیار زمانبر است به طوری که اگر شما بخواهید یک پروژه سنگین را به اتمام برسانید باید روزهای بسیار زیادی را کار کنید و در بیشتر مواقع طراحان موشن گرافیک در روز بیشتر از ۱۲ ساعت کار می‌کنند.

اما شما برای اینکه هم بتوانید به زندگی خودتان بپردازید و هم به کار طراحی موشن گرافیک، باید قبل از انجام دادن پروژه، مدت زمان لازم برای انجام پروژه را محاسبه کنید و روزانه ساعات مشخصی را به کار اختصاص دهید و باقی روز به زندگی و خانواده خود رسیدگی کنید.

اگر میان زندگی و کارتان، تعادل برقرار کنید، انرژی شما برای کار بیشتر خواهد شد و ذهن شما نیز با آسودگی خاطر بیشتری همراه شما خواهد بود.

۳- محدود بودن توانایی‌های طراحی

شما نباید با یادگیری چند تا از مهارت‌های طراحی موشن گرافیک، یادگیری را کنار بگذارید چرا که شما به عنوان طراح موشن گرافیک باید دائما مهارت‌های جدید یاد بگیرید تا پروژه ها را خیلی تخصصی‌تر انجام دهید.

سعی کنید در روز چند ساعت را به یادگیری مهارت‌های مختلفی همچون طراحی اختصاص دهید تا هر روز مهارت‌های جدیدی را به مهارت‌های یادگرفته خودتان اضافه کنید و روزبه‌روز بیشتر رشد کنید.

۴- کسب تجربه کاری

یکی از چالش های کار طراحی موشن گرافیک که افراد مختلف در ابتدای شروع کار با آن مواجه هستند، نداشتن تجربه کاری است.

تجربه کاری برای گرفتن پروژه‌های مختلف لازم و ضروری است چرا که اگر مهارت‌های تجربی خود را تقویت نکنید در انجام دادن پروژه‌های سنگین به مشکل برخورد خواهید کرد.

سعی کنید به صورت کارآموز در چند موسسه طراحی موشن گرافیک شروع به کار کنید، تا بعد از گذشت مدتی، تجربه‌های کاری متعددی را تجربه کنید. همین موضوع به شما کمک خواهد کرد تا توانایی انجام پروژه‌های سنگین و پر حجم را داشته باشید.

مقاله رودمپ یادگیری طراحی موشن گرافیک، می‌تواند به شما در انتخاب بهترین مسیر برای یادگیری، کمک کند.

۵- تشخیص سلیقه مشتری

اگر شما تصمیم بگیرید به عنوان یک طراح موشن گرافیک کار کنید، باید مهارت‌های ارتباط با مشتری را یادبگیرید.

یکی از اصلی‌ترین مهارت‌های ارتباط با مشتری، تشخیص سلیقه و هدف مشتری است.

یادگیری مهارت تشخیص سلیقه به شما کمک خواهد کرد تا خیلی آسان و سریع طرح مورد نظر مشتری را بفهمید و مشتری را از کارتان راضی کنید.

مشتری اگر ببیند که شما خیلی سریع طرحی را که در نظر دارد، فهمیدید و درک کردید، ترغیب خواهد شد تا پروژه‌های دیگر خود را نیز به شما بسپارد و درنهایت شما را به دیگران معرفی خواهد کرد.

کافیست کمی با علم روابط عمومی و روانشناسی مخاطب آشنا شوید. البته تجربه هم در این مورد اثرگذار است و اگر شما سال‌ها فعالیت کنید، بالاخره در این زمینه متخصص می‌شوید و با شنیدن حرف مشتری، متوجه سلیقه‌اش می‌شوید.

حتی می‌توانید از مشتری بخواهید چند نمونه موشن گرافیکی که می‌پسندد را برای شما بفرستند تا از این طریق، سلیقه وی را درک کنید.

۶- بروز بودن یکی از مهم‌ترین چالش های طراحی گرافیک

یکی از مهم ترین چالش های کار طراحی موشن گرافیک، بروز نگه داشن دانش طراحی است.

امروزه تکنولوژی با سرعت خیلی زیادی در حال پیشرفت کردن است و هر روز آپدیت‌های جدیدی برای نرم افزارهای موشن گرافیک ارائه می‌کنند تا کار شما به عنوان طراح موشن گرافیک آسان‌تر شود.

در مقابل شما نیز باید دانش خود را ارتقا بدهید تا از ابزارهای ایجاد شده بتوانید به درستی استفاده کنید.

برای بروز نگه داشتن دانش طراحی موشن گرافیک خود می‌توانید هر روز مقاله‌ها و مجله‌های مرجع را مطالعه کنید تا از اطلاعات ارائه شده استفاده کنید و دانش خود را هر روز بروزرسانی کنید.

اگر مرتب به این موضوع نپردازید و خودتان را همسو با تکنولوژی حرکت ندهید، به زودی از دور رقابت خارج می‌شوید!

سختی ها و چالش های کار طراحی موشن گرافیک

۷- روابط اجتماعی بالا

علاوه بر روابط عمومی خوب، یکی از چالش‌هایی که در هر کاری به دنبال شما می‌آید، نداشتن روابط اجتماعی بالاست.

شما باید با استفاده از روابط اجتماعی خود، رتبه‌های کاری خود را افزایش دهید و از روابط خود برای گرفتن پروژه‌های بیشتر، پیداکردن کار در شرکت‌های بزرگ، ایجاد یک استارپ و یا ایجاد یک همکاری بزرگ با افراد مختلف، استفاده کنید تا هر روز پیشرفت‌های بزرگی را به ثبت برسانید.

قبل از یادگرفتن هرکاری و مواجه شدن با چالش‌های کار مورد نظر، باید روابط عمومی خود را گسترش دهید، از درون‌گرا بودن خارج شوید و وارد جامعه شوید تا بتوایند به موفقیت‌های بزرگتری دست پیدا کنید.

سخن پایانی

طراحی موشن گرافیک یکی از سخت ترین و زمانبرترین کارهای جهان است ولی با توجه به زیبایی‌هایی که دارد، سختی‌های کار بسیار ناچیز به نظر می‌آیند. اگر نگاهی به مقاله درآمد یک موشن گرافیست، داشته باشید متوجه می‌شوید که تحمل و تلاش برای حل کردن تمام این چالش‌ها، ارزش دارد.

شما بعد از ورود به هر کاری با چالش‌های بسیار زیادی مواجه خواهید شد که برای ادامه دادن، نیاز دارید با چالش‌های به وجود آمده دست و پنجه نرم کنید و تلاش کنید چالش ها را با صبر، تلاش و علاقه پشت سر بگذارید.

در این مقاله مهم‌ترین چالش های کار طراحی موشن گرافیک را بررسی کردیم. ممکن است چالش‌های دیگری نیز وجود داشته باشند، شما به ما بگویید: چه چالش‌هایی در کار طراحی موشن گرافیک وجود دارد؟

امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد و اگر سوال یا نظری داشتید می‌توانید در قسمت نظرات باما در ارتباط باشید.

راستی! تلگرام چ یاب رو برای با خبر شدن از آخرین دوره‌های آموزشی، محصولات و تخفیف های ویژه دنبال کنید.

با کمک از:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Scroll to Top