ویژگی های موشن گرافیک خوب چه هستند؟

Isometric cinema composition with the little people climbing on motion picture filming equipment and directors seat vector illustration

موشن گرافیک هنر تغییر عناصر استاتیک به عناصر متحرک با کمک بعد زمان می باشد. پیش از این در مورد اینکه موشـن گرافیک چیست صحبت کرده بودیم. اکنون در این مبحث به توضیح و بررسی برخی ویژگی های موشن گرافیک خوب می پردازیم. هر موشن گرافیکی یک موشن گرافیک خوب محسوب نمی‌شود بلکه لازم است ویژگی‌های مهمی در خود جای داده باشد. همراه ما باشید تا این ویژگی ها را بشناسید…

[wpdiscuz-feedback id=”d9xg9gd36p” question=”میدونید که برای ما مهم هستید! اینجا بنویسید…” opened=”0″]فکر میکنید چه نکاتی یک موشن گرافیک را به موشن گرافیک خوب تبدیل می‌کنند؟ هدف شما از ساخت موشن گرافیک چیست؟[/wpdiscuz-feedback]

سناریو

یکی از بخش های مهم و تاثیرگذار بر روی تیزرهای موشن گرافیک سناریو آن است، متنی که تمام افکت ها و المان های تصویری و صوتی بر مبنای آن شکل می‌گیرد و جنبه اصلی ارتباط با کاربر به حساب می‌آید. همانطور که داشتن سناریو خوب و مدون می‌تواند تاثیر بسزایی در جذب مخاطبان داشته باشد، سناریو غیر اصولی و آشفته مخاطب را از دیدن ادامه ویدئو و یا دنبال کردن هدف آن دور می‌کند.

ویژگی های یک سناریوی خوب

  • هدفمند باشد
  • خلاقانه باشد
  • مختصر باشد
  • ادبیات مناسب داشته باشد

به صورت کلی شاید اکثر افراد تهیه و تنظیم سناریو موشن گرافیک را ساده ترین قسمت فرآیند ساخت یک تیزر بدانند ، در حالی که مهمترین بخش یک تیزر موشن گرافیک سناریو آن است چرا که تمام تصویرسازی ها و انیمیت ها و هر جلوه تصویری دیگری طبق سناریو ساخته می شود.

موشن گرافیک

گرافیک جذاب

گرافیک حرکت فقط در مورد طرح‌ها نیست، بلکه در مورد طرح‌هایی که در حال حرکت هستند. این به این معنی است که گرافیک حرکت از فن‌های انیمیشن استفاده می‌کند تا طرح‌ها واقعاً زنده بمانند! با استفاده از کاربردهای موشن گرافیک می‌توانید هر نوع ایده را از طریق استفاده از عناصر گرافیکی درحرکت منتقل کنید. این کمک بسیار خوبی برای ارسال پیام شما در عرض چند ثانیه خواهد بود، درحالی‌که شما آن را قابل‌فهم و قابل‌یادآوری می‌کنید.

دوره های اموزشی برنامه نویسی

ترکیب حرفه ای

شما باید ترکیبی از صدا، تصویر و نوشته ها داشته باشید تا موشن گرافیک خود را خلق کنید که این ترکیب نقطه قوت کار شماست و باید بیشترین تمرکز را روی آن داشته باشید.

همچنین می‌توان موشن گرافیک را با سایر سبک‌های ویدئویی ترکیب کرد تا بتوانید مزایای هر دو سبک را به حداکثر برسانید. حتی می‌توانید یک داستان در پشت همه‌ی این شخصیت‌ها و آمارها داشته باشید تا داستان خود را جذاب‌تر کنید.

نوآوری

همیشه الگو برداری در همه جا وجود داشته و دارد. اما این کار را با کپی برداری اشتباه نگیرید. هرچه موشن گرافیک شما نوآورانه و خلاقانه باشد بر ارزش کار خود افزوده اید و مطمعنا با تکیه بر توانایی های خود قدم بزرگ تری به سمت حرفه ای شدن بر خواهید داشت و چه بسا در آینده بتوانید الگویی برای سایر رقبا باشید.

صدا گذاری جذاب

موسیقی یکی از عناصر مهمی است که به روایت موشن گرافیک کمک می‌کند، باعث تغییر حال و هوای داستان می شود و فاصله میان مکث‌های صدای گوینده را پر می‌کند. همچنین افکت‌های صدایی جذاب به موشن گرافیک با توجه به درخواست مشتری اختیاری است. بعضی موشن گرافیست‌ها اعتقاد دارند که باید اجازه داد جلوه‌های تصویری احساس حرکت، برخورد، پرش و غیره را بدون استفاده از افکت های صدا القا کنند. بعضی دیگر از موشن گرافیست‌ها معتقدند اضافه کردن این افکت ها را برای ساخت موشن گرافیک حرفه‌ ای ضروری است.

تاثیر حداکثری بر مشتری

یکی از کاربردهای مهم موشن گرافیک ها استفاده ازآن ها در تبلیغات تصویری می باشد. تبلیغات اولین و موثرترین راهکار برای ارتباط با مخاطبین و جذب مشتری میباشد. از دیرباز تا کنون روش های تبلیغاتی بصری جذابیت بیشتری در میان همگان داشته است. امروزه با کمک تکنولوژی دیگر نیاز به صرف هزینه های گزاف و زمان زیاد برای ساخت مثلا یک تیزر تبلیغاتی نمیباشد بلکه میتوان از طریق تصویر سازی های متحرک و انیمیشن با هزینه و زمان بسیار کم یک تیزر با سناریو و صدا گذاری خاص و جذاب برای معرفی کسب و کار خود داشت. 

یکی از ویژگی هایی که یک موشن گرافیک خوب باید دارا باشد، این است که بتواند در مدت زمان کمی تاثیر بسزایی را بر مخاطب بگذارد و در جذب هر چه بیشتر مشتریان بهترین عملکرد را داشته باشد.

یک موشن گرافیک خوب مخصوص خودتون داشته باشید.

برای دیدن نمونه کار، سفارش و مشاوره رایگان کلیک کنید.

جمع بندی :

در این مقاله سعی کردیم به ویژگی های موشن گرافیک خوب بپردازیم. امیدوارم که این مطلب مورد توجه و استفاده‌ی شما دوستان قرار گرفته باشد. با توجه به مطالب گفته شده اگر گرافیست هستید، یک موشن گرافیک خوب بسازید و اگر به عنوان مشتری میخواهید یک موشن گرافیک سفارش دهید اکنون باید بتوانید یک موشن گرافیک خوب را تشخیص دهید و بشناسید.

راستی! تلگرام چ یاب رو برای با خبر شدن از آخرین دوره‌های آموزشی، محصولات و تخفیف های ویژه دنبال کنید.

مهندس صنایع | علاقمند به گرافیک و موشن گرافیک