شناسه (ID) در وردپرس چیست و چگونه آن را پیدا کنیم؟

آیدی یک نوشته در وردپرس

وقتی که کار با وردپرس و پلاگینهای مدنظرتان را شروع میکنید، متوجه میشوید که بعضی اوقات نیاز دارید id یا همان شناسه یک پست، برگه، کامنت، کتگوری یا حتی شناسه کاربران  خود را پیدا کنید.

خوب در شروع شاید فکر کنید که میدونید برای اینکار دقیقا باید چیکار کنید، مثلا برای پیدا کردن id یک پست و نوشته مدنظرتون، وارد تب نوشته ها میشوید و به دنبال شناسه آن نوشته میگردید، اما هر چقدر به صفحه مانیتورتون زل میزنید، چیزی به عنوان شناسه پیدا نمیکنید! حتی بعضی افراد برای پیدا کردن یک شناسه، url خودشون رو کامل بررسی میکنند اما چیزی پیدا نمیکنند!

اگر شما هم این مشکل براتون پیش اومده، خوشحالیم که در حال مطالعه این محتوا هستید.
در ادامه بدون نیاز به نصب هیچگونه افزونه ای یک روش کاربردی و ساده و راحت را ، برای پیدا کردن هر گونه شناسه و id  در وردپرس به شما آموزش میدهیم.
پس سریعتر بریم سراغ اصل مطلب!

منظور از شناسه یا id دقیقا چیست؟

برای مثال ، هر صفحه ای که شما در نظر بگیرید، یک شناسه جدا دارد. مثلا ۲۳۸۵۴ . اگرچه ما محتواها را با عناوینی که برای آنها گذاشته ایم ، میشناسیم، اما سیستم مدیریت محتوای وردپرس، اینکار را با شناسه انجام میدهد. پس شناخت شناسه ها مهم هست.

در بسیاری از صفحه سازها و پلاگین های مختلف، شما نمیتوانید به طور مستقیم مشخص کنید که برای مثال، کدام محتواها باید در جای مشخصی از صفحه که تمایل دارید نمایش داده شوند، و باید آیدی محتواها را به پلاگین بدهید.

دوره های اموزشی برنامه نویسی

به طور کلی، شناخت آیدی یا همان شناسه برای هر متخصص وردپرس و وردپرس کاری امری لازم و ضروری است.

چگونه شناسه یک نوشته را پیدا کنیم؟

معمولا اصلی ترین نیاز و کاربرد اصلی کاربران وردپرس، پیدا کردن شناسه یک نوشته است، پس اول به این موضوع بپردازیم.

روش اول

سریعترین روش برای پیدا کردن شناسه یک نوشته، اینست که اولا وارد پیشخوان و داشبورد خود شوید، سپس وارد تب نوشته ها شوید، سپس مانند شکل زیر، موس خود را بر روی نام نوشته ببرید:

شناسه نوشته وردپرس

 

حال اگر دقت کنید، در پایین صفحه، جایی که با هاورکردن موستان بر روی هر المانی در یک سایت یک لینک نمایش داده میشود (معمولا سمت چپ و پایین صفحه )، ایدی و شناسه نوشته شما قابل مشاهده است:

آیدی نوشته در وردپرس


برای مثال در نوشته بالا، شناسه نوشته مد نظر ما، ۱۴۵۸۹ است.

توجه کنید که شناسه مد نظر شما، آن عددی است که بعد از post و قبل از & نمایش داده میشود.

 

روش دوم

این روش به راحتی روش اول نیست، اما کاربردی است. در این روش برای پیدا کردن شناسه نوشته مدنظرتان،میتوانید دقیقا مانند مسیر بالا، وارد پیشخوان، و سپس تب نوشته ها شوید، و سپس بر روی ویرایش نوشته، از  url به وجود آمده برای پیدا کردن آیدی نوشته خود کمک بگیرید:

آیدی پست وردپرس

شناسه یک برگه، کامنت، تگ، دسته بندی یا یک یوزر را چطوری بدست بیاریم؟

همانطور که ذکر کردیم، فقط نوشته ها نیستند که یک آیدی منحصر به فرد دارند، هر دسته بندی، برگه، کامنت و مخاطبین شما ، یک آیدی مشخص و البته منحصر به فرد دارند.

برای پیدا کردن هر کدام از موارد بالا، دقیقا مانند پیدا کردن شناسه یک نوشته که در ابتدای محتوا ذکر کردیم میتوانید عمل کنید.

برای مثال برای پیدا کردن شناسه یک دسته بندی، میتوانید وارد مسیر پیشخوان، نوشته ها، و دسته ها شده، و با هاور کردن موس خود بر روی هر کدام از دسته بندی ها، شناسه منحصر به فرد آن را از لینک مشخص شده در سمت چپ و پایین صفحه درست مانند یک نوشته که بررسی کردیم، مشاهده کیند:

شناسه نوشته وردپرس

تنها تفاوتی که وجود دارد اینست که در این مثال، شناسه مدنظر شما، بعد از عبارت زیر وجود دارد:

Category&tag_ID

سخن آخر

شناسایی و کار با آیدی ها و شناسه در وردپرس، در بسیاری از موارد به کار شما میاید، خیلی بهتر است که این روشهای گفته شده را بلد باشید تا نیاز به نصب پلاگینهای اضافی نکنید.

امیداورم این مطلب مفید واقع شده باشد.

راستی! تلگرام چ یاب رو برای با خبر شدن از آخرین دوره‌های آموزشی، محصولات و تخفیف های ویژه دنبال کنید.

منبع : pagely.com

 

موسس "چ یاب" و میزبان پادکست "کاری گپ" | عاشق استارتاپ 🧡 ،سئو 📈 و وردپرس