آینده عجیب چین : نه پول نقد، نه کارت اعتباری!

china cheyab.ir

به گزارش ایرنا، چین از جمله کشور‌هایی است که به سرعت در حوزه ارائه خدمات عمومی بدون نیاز به پول نقد و یا کارت‌های اعتباری پیشرفت کرده و تغییرات زیادی در این زمینه در زندگی مردم ایجاد شده است تغییراتی که به حذف کامل کارت بلیط و هر نوع کارت کاغذی و پول نقد منجر شده است.

در پست “پیش‌بینی‌های هیجان‌انگیز دیترزتچه در مورد آینده‌ی جهان!” طبق گفته‌های مدیرعامل شرکت بنز به زودی آینده متحول خواهد شد و این حرف وی با دیدن اوضاع امروز چین به حقیقت پیوسته‌است و شغل‌های گذشته کم کم از بین می‌روند و شغل‌های جدیدی به وجود می‌آیند.

تکنولوژی چین cheyab.ir

از جمله اقداماتی که به تازگی در چین شاهد رونق آن هستیم استفاده از همان کارت‌های الکترونیکی اعتباری در داخل تلفن‌های همراه، برای مصارف مختلف است. وسعت این خدمات در حال حاضر زیاد است و هر روز نیز گسترش پیدا می‌کند. در حال حاضر مردم چین برای خرید بلیت‌های هواپیما، قطار، اتوبوس و مترو از همین نرم افزار‌ها استفاده می‌کنند، اگرچه برخی از این خدمات هنوز به خارجیان به طور کامل ارائه نمی‌شود، اما بیشتر مردم در چین اعم از شهروندان چینی و خارجی از بخش عمده‌ای از این مزایا برخوردارند.

علاقمندان به این تکنولوژی‌های جدید می‌توانند بلیت هواپیما را با نرم افزار‌هایی مانند ویچت و یا ‘علی پی’ در هر مکانی که هستند، خریداری کنند بلیت‌ها با این روش نیز به آسانی در دسترس است. نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که هرقدر به زمان پرواز و حرکت قطار‌ها نزدیکتر شود بهای این بلیت‌ها نیز بالاتر می‌رود و بهتر است مسافران به سرعت خرید‌های خود را انجام دهند.

علاوه بر این مردم می‌توانند از این نرم افزار‌ها برای خرید بلیت‌های اتوبوس و مترو نیز استفاده کنند و زمانی که می‌خواهند وارد اتوبوس شوند تلفن‌های همراه را روی دستگاه‌های اسکنر قرار می‌دهند و در‌ها به روی آن‌ها باز می‌شود. این نرم افزار‌ها حتی برای ورود مردم به مجتمع‌های مسکونی نیز کارآیی دارند ساکنان این ساختمان‌ها یگر نیازی به تهیه کارت برای ورود به مجتمع‌ها ندارند و می‌توانند آن را به صورت آنلاین روی تلفن‌های همراه قرار دهند و با تلفن خود در‌های مجتمع‌ها به روی آن‌ها گشوده می‌شود.

دوره های اموزشی برنامه نویسی

پرداخت و شارژ قبض تلفن از دیگر خدمات دیجیتالی است که شهروندان چینی از طریق نرم افزار‌های تلفن همراه می توانند انجام دهند. شهروندان چینی همچنین می‌توانند از این طریق تاکسی کرایه کنند. آن‌ها می‌توانند کارت‌های بنزین خود را هم با این نرم افزار‌ها در هر جایی که هستند شارژ کنند و یا اینکه بدون معطلی با ارائه همین خدمات اینترنتی با خودرو‌های خود از ورودی‌های مخصوص وارد بزرگراه‌ها شوند و دیگر نیازی به پرداخت مستقیم عوارض بزرگراه‌ها ندارند، همه این‌ها از کارت‌های بانکی که در تلفن‌های همراه نصب کرده اند، کسر می‌شود. با این نرم افزار‌ها می‌توان بلیت سینما خرید و تجارت کرد با شرکت‌های مختلف ارتباطات تجاری برقرار نمود اقدام به اجاره خودرو و یا دوچرخه کرد هتل رزرو نمود از رستوران‌ها غذا سفاش داد و خلاصه ده‌ها خدمات دیگر به مشترک داده می‌شود تا اینکه آن‌ها در اجتماع کمتر تردد کنند.

با استفاده از این نرم افزار‌ها مشترکان می‌توانند چندین کارت بانکی را در تلفن‌های همراهشان قرار دهند و اگر یکی از کارت‌ها موجودیش تمام شد نرم افزار به طور خودکار روی کارت دیگر می‌رود و هزینه را کسر می‌کند و فورا پیامی الکترونیکی مبنی بر اینکه برای نمونه این خرید شما باعث شد تا از حساب شما فلان مبلغ کسر شود به مشترک می‌فرستد.

کاهش سهم استفاده از کاغذ، کاهش استفاده بی رویه از سوخت برای تردد در شهر، کاهش ترافیک شهری، سرعت بخشیدن به زندگی، سهولت برای خرید و دریافت خدمات، کاهش هزینه‌های فرد برای استفاده از خدمات و به ویژه امنیت بیشتر مالی برای مشترک که دیگر نیازی به حمل پول نقد ندارد از ویژگی‌های این نرم افزارهاست.

راستی!

جهت مطلع شدن از آموزش‌ها و پست‌های ما می‌توانید در کانال تلگرام چ یاب عضو شوید.

متولد خوزستان | فارغ‌التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر 💻 | علاقه‌مند به عکاسی 📸، فوتبال ⚽ و برنامه‌نویسی