آشنایی با مهم‌ترین ابزارهای ادوبی انیمیت

ابزار اساسی در انیمیت

فکر می‌کنید ادوبی انیمیت نرم افزاری محدود و کم کاربرد است؟ قطعا در اشتباهید! ابزار ادوبی انیمیت دارای قابلیت های فراوانی به خصوص در زمینه طراحی است. این نرم افزار با داشتن ابزارهای متنوع و کاربردی در زمینه طراحی اشیاء، شما را از سایر نرم افزارها مانند ایلوستریتور برای کشیدن سوژه های مورد نظر در طراحی، بی نیاز می کند.

تا انتهای مطلب همراه ما باشید… در این مطلب به معرفی چند مورد از ابزارهای کاربردی و اساسی ادوبی انیمیت می‌پردازیم.

اگر می‌خواهید بهتر و اصولی با ادوبی انیمیت آشنا شوید، دوره آموزش مقدماتی ادوبی انیمیت را از دست ندهید.

ابزارهای ادوبی انیمیت

قلم مو

قلم مو در ادوبی انیمیت

با تنظیم پارامترهای قلم مو مانند شکل و زاویه از ابزار  Brush یا قلم مو استفاده کنید. می توانید با شخصی سازی ابزار قلم مو متناسب با نیازهای طراحی خود، در پروژه هایتان آثار هنری طبیعی و خلاقانه ایجاد کنید.

وقتی ابزار قلم مو از نوار ابزار را انتخاب کنید، سپس میتوانید در قسمت تنظیمات پارامترهای براش را تغییر دهید و متناسب با حال و هوای پروژه‌ی خود، از براشی خاص استفاده کنید. براش یا همان قلم مو یکی از عوامل اصلی و مهم در طراحی به حساب می‌آید.

دوره های اموزشی برنامه نویسی

استخوان

استخوان در انیمیت

از ابزار Bone در ادوبی انیمیت برای استفاده از سینماتیک معکوس استفاده کنید، روشی برای متحرک کردن اشیاء با استفاده از استخوان های زنجیر شده به آرماتورهای خطی یا شاخه ای در روابط اجزای زیرمحموعه است. هنگامی که یک استخوان حرکت می کند ، استخوان های متصل و در ارتباط با آن نیز حرکت می کنند. می توانید استخوان ها را به سمبل های کلیپ، گرافیک و دکمه اضافه کنید.

دوربین

دوربین در انیمیشن سازی

برای تقلید یک حرکت از دوربین مجازی یا camera استفاده کنید. وقتی منظره دوربین را برای ترکیب خود تنظیم می کنید، در قسمت لایه ها و نوار زمان یک لایه جدید با نام دوربین ایجاد میشود.

همچنین می توانید متحرک سازی  یا فریم های کلیدی را روی یک لایه دوربین اضافه کنید. برای تصحیح انیمیشن از ویژگی های زیر در دوربین استفاده کنید:

  • متحرک نشان دادن یک شی در فریم
  • بزرگنمایی در مورد اشیا برای چشمگیرشدن
  • بزرگنمایی یک فریم برای یادآوری تصویر بزرگتر به بیننده
  • تغییر نقطه کانونی برای جلب توجه بیننده از موضوعی به موضوع دیگر
  • چرخش و استفاده از فیلترهای دوربین برای اعمال جلوه های رنگی در صحنه

مداد

مداد انیمیشن سازی

از ابزار Pencil در ادوبی انیمیت برای ترسیم و ویرایش خطوط آزاد استفاده کنید.

قلم

قلم در انیمیت

برای ایجاد اشیاء از ابزار Pen  استفاده کنید تا خطوط مستقیم و منحنی بکشید.

مستطیل

مستطیل در انیمیت

برای ترسیم مربع و مستطیل از ابزار Rectangle استفاده کنید.

لنگر تغییر

لنگر در انیمیت

برای نمایش دسته های جهت، که از خطوط جهت تشکیل می شوند ، از Transformation Anchor قطعات اتصال در آن استفاده کنید. زاویه و طول خطوط جهت شکل و اندازه قطعات منحنی را تعیین می کند. برای تغییر شکل منحنی ها ، نقاط جهت را حرکت دهید.

پس از انتخاب نقطه لنگر ، خطوط جهت در هر بخش منحنی متصل به نقطه لنگر ظاهر می شوند. یک نقطه صاف همیشه دو خط جهت دارد که به صورت یک واحد مستقیم حرکت می کنند. هنگامی که یک خط جهت را روی یک نقطه صاف حرکت می دهید ، قسمت های منحنی در دو طرف نقطه به طور همزمان تنظیم می شوند و یک منحنی مداوم را در آن نقطه لنگر حفظ می کند. 

تبدیل

تبدیل در انیمیت

از ابزار Free Transform  برای مقیاس بندی ، چرخش یا چرخاندن اشیاء استفاده کنید.

کلام پایانی

یادگیری استفاده مناسب و به جا از ابزارهای نرم افزار ادوبی انیمیت مستلزم تمرین و کار زیاد است که پیشنهاد میکنیم حتما ساعاتی را در روز به کار کردن با این ابزار اختصاص دهید. امیدوارم که از خواندن این مطلب استفاده برده باشید. حتما نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید…

راستی! تلگرام چ یاب رو برای با خبر شدن از آخرین دوره‌های آموزشی، محصولات و تخفیف های ویژه دنبال کنید.

مهندس صنایع | علاقمند به گرافیک و موشن گرافیک