آینده کار طراحی سایت چطور خواهد بود؟

آینده کار طراحی سایت

با توجه به پیشرفت‌های بسیار زیادی که در عرصه تکنولوژی اتفاق می‌افتد می‌توانیم آینده کار طراحی سایت را بسیار پر رونق پیش بینی کنیم، چرا که هر سازمان و کسب‌وکاری برای ارائه بهتر خدمات خود به مشتریان، نیازمند یک وب‌سایت است.

شما نیز می‌توانید با یادگیری مهارت‌های مورد نیاز برای شغل طراحی سایت، شغلی خوب برای خودتان دست و پا کنید.

بسیاری از افراد که می‌خواهند در حوزه طراحی سایت به فعالیت بپردازند، این سوالات را می‌پرسند:

  • آیا شغل طراحی سایت برای من مناسب است؟
  • آیا این شغل به قدر کافی درآمد دارد؟
  • آیا آینده آن روشن است یا ممکن است خیلی زود از بین برود؟

اگر می‌خواهید به پاسخ این سوالات برسید، حتما تا انتهای مقاله همراه من باشید. ابتدا بازارکار فعلی طراحی سایت را بررسی خواهیم کرد و سپس به سراغ آینده کار طراحی سایت و عوامل تاثیرگذار بر آن خواهیم رفت.

بازار کار فعلی طراحی سایت

روزانه چند صد وب سایت در سطح دنیا به وجود می‌آید و شما با یادگیری شغل طراحی سایت، می‌توانید یکی از سازندگان این سایت‌ها باشید. پس به نظر می‌رسد بازارکار طراحی سایت به خصوص در ایران، وضع خوبی دارد.

دوره های اموزشی برنامه نویسی

لازم به ذکر است که ما در مقاله بازارکار طراحی سایت، به طور مفصل در مورد شرایط فعلی این شغل و همچنین درآمد آن صحبت کرده‌ایم؛ اما بد نیست خلاصه‌ای از آن مطلب را بازگو کنیم.

اگر سری به آگهی‌های استخدام طراحی سایت بزنید، کاملا متوجه جایگاه این شغل می‌شوید. شما به عنوان یک طراح سایت به راحتی می‌توانید کار پیدا کنید. کافیست مهارت‌های لازم و پیشنیازها را کسب کنید. سپس می‌توانید به صورت تمام وقت، پاره‌وقت، پروژه‌ای و … مشغول به کار شوید. البته درآمدتان هم با توجه به تجربه و مهارتتان متفاوت خواهد بود، ولی در کل درآمد نسبتا خوبی خواهید داشت.

اگر می‌خواهید بدانید به عنوان یک طراح سایت چه مهارت‌هایی باید داشته باشید، مقاله مهم‌ترین مهارت‌های یک طراح سایت را از دست ندهید.

از بابت پیدا کردن کار و تقاضا خیالتان راحت! شغل طراحی سایت در حال حاضر خواهان دارد، زیاد هم دارد. پس برویم سراغ آینده کار طراحی سایت و ببینیم آیا شغل طراحی سایت در آینده نیز همین‌قدر خواهان دارد؟

بازار کار طراحی سایت در ایران

آینده کار طراحی سایت چطور است؟ و به چه عواملی وابسته است؟

آینده هر شغلی به چندین عامل بستگی دارد. شغل طراحی سایت امروزه مورد استقبال است، اما اگر تکنولوژی پیشرفت کند و نیاز جامعه تغییر کند چه بر سر این شغل می‌آید؟ در ادامه چند عامل که ممکن است بر آینده کار طراحی سایت تاثیر بگذارند را با هم بررسی خواهیم کرد.

اپلیکیشن‌های موبایلی

در چند سال اخیر، استفاده از تلفن همراه هوشمند به صورت چشمگیری افزایش یافته است و همین دلیل باعث شده که تعداد اپلیکیشن‌های موبایل هم به سرعت رشد کند.

این اپلیکیشن‌ها در همه‌ی زمینه‌ها فعالیت دارند و بعضا خیلی هم موفق و خوب عمل کرده‌اند. حتی گاهی می‌بینیم ادارات دولتی هم به اپلیکیشن روی آورده‌اند. اینترنت بانک جای خود را به همراه بانک داده است و هزاران مورد دیگر.

با توجه به این رشد انتظار داریم استفاده از وب سایت کاهش یابد. اما همچنان می‌بینیم که روزانه هزاران سایت جدید در سرتاسر جهان فعالیت خود را آغاز می‌کنند و با استقبال خوبی هم مواجه می‌شوند. دلیل چیست؟

اپلیکیشن به نوعی نسخه‌ی ضعیف‌تری‌ست. شما در سایتتان می‌توانید مطالب و صفحات بسیار بسیار بیشتر و بزرگتری به نمایش بگذارید و سپس در ادامه یک اپلیکیشن برای سایتتان طراحی کنید.

ب نظر نمی‌رسد که اپلیکیشن‌های موبایلی بتوانند جایگاه وب‌سایت‌ها را به خطر بیاندازند. به نوعی این دو مکمل یکدیگر هستند. پس نگران آینده کار طراحی سایت، حداقل در این مورد، نباشید.

سایت سازها چه بلایی بر سر کار طراحی سایت می‌آورند؟

سایت سازها همچون وردپرس، جوملا و … روز به روز در حال پیشرفت هستند. این سیستم‌ها در تلاشند تا فرایند طراحی سایت را راحت‌تر و آسان‌تر کنند.

اما هر سیستمی به متخصص خودش نیاز دارد. به عنوان مثال برای ساخت سایت با وردپرس، که بیشترین میزان استفاده را دارد، حتما باید یک متخصص وردپرس یا وردپرس کار استخدام کنید.

شما نیز می‌توانید به عنوان یک طراح سایت، وردپرس را به خوبی یاد بگیرید و در ادامه دانش برنامه نویسی خود را با آن ترکیب کنید. با این ترکیب شکست ناپذیر خواهید شد!

پس رشد سیستم‌های سایت ساز در تضاد با کار طراحی سایت نیست! شما به عنوان یک طراح سایت همیشه باید منتظر تکنولوژی‌های جدید باشید و مشتاقانه به سمت یادگیری و استفاده از آن‌ها بروید. با این ترفند هر تهدیدی را می‌توانید به فرصت تبدیل کنید.

ابزارهای توسعه هم موثرند؟

ابزارهای توسعه و کدنویسی نسبت به سالهای قبل خیلی پیشرفت کرده‌اند و واقعا کامل‌تر و بهتر شده‌اند. این ابزارها به راحتی به شما کمک می‌کنند تا کدهایتان را سریعتر و ساده‌تر بنویسید و در پیدا کردن و رفع خطاها نیز به شما کمک می‌کنند.

با توجه به رشد این ابزارها، انتظار می‌رود که برنامه نویسی آن‌هم برنامه نویسی سایت، راحت‌تر شود. بنابراین افراد بیشتری به این سمت حرکت می‌کنند و اصطلاحا دست زیاد می‌شود. اما نگران نباشید، با استفاده از خلاقیت و تجربه می‌توانید همیشه کار پیدا کنید.

هوش مصنوعی دشمن طراحی سایت است؟

ما نمی‌دانیم در آینده و تا ۱۰ سال دیگر حتی، دنیا چه شکلی می‌شود. هوش مصنوعی در حال رشد و فراگیری است. البته این مسئله در ایران، کمتر به چشم می‌خورد اما اجتناب ناپذیر است.

در حوزه طراحی سایت نیز ابزارهای ADI در حال رشد هستند که می‌توانند فرایند ساخت وب‌سایت را اتوماتیک کنند و به توسعه‌دهندگان توصیه کنند که از چه المان‌هایی استفاده کنند! این مسئله می‌تواند تاثیر بزرگی بر طراحی سایت بگذارد.

در نگاه اول به نظر می‌رسد که این مسئله ممکن است شغل طراحی سایت را به خطر بیاندازد. اما باید صبر کنیم و ببینیم چه می‌شود. حداقل انتظار می‌رود تا چندین سال آینده وضع طراحی سایت خوب باشد و در ادامه نیز احتمالا حذف متخصص از فرایند ساخت سایت، سخت و ناممکن خواهد بود.

آینده کار طراحی سایت

یادگیری ماشین چه تاثیری بر طراحی وب دارد؟

کلان داده، واژه‌ای‌ست که در سالهای اخیر زیاد به گوشمان خورده است. توسعه‌دهندگان وب و طراحان سایت نیز باید یاد بگیرند که چطور این کلان داده‌ها استفاده کنند و در نتیجه بهتر نیازمندی‌های کاربر را درک و رفع کنند.

استفاده از یادگیری ماشین در وب‌سایت‌ها می‌تواند تاثیرات شگرفی بگذارد. با استفاده از یادگیری ماشین می‌توان بهتر داده‌ها و رفتارهای کاربر را زیر نظر گرفت، جمع آوری کرد و از آنها بهره برد. در نتیجه می‌توان بهره‌وری کسب و کار را در جهت رسیدن به اهداف، به طور قابل توجهی افزایش داد.

این مورد، مسئله‌ای‌ست که باید به عنوان یک طراح سایت به آن توجه کنید و در جهت یادگیری و استفاده از آن تلاش کنید.

در ضمن با مطالعه مقاله علم داده چیست؟ می‌توانید بیشتر در این مورد بدانید.

چندکلام با چ یاب

طراحی سایت در ایران، یک شغل نسبتا جدید است و خیلی از افراد هنوز اهمیت آن را نمی‌دانند، پس انتظار می‌رود در این سالها تقاضا برای این شغل بیشتر شود و به اوج برسد.

آینده کار طراحی سایت نیز بسیار خوب است، چرا که بسیاری از سازمان‌ها و کسب‌وکارها به دنبال دیجیتالی شدن و فعالیت در فضای آنلاین هستند. همین مسئله آینده کار طراحی سایت را تضمین می‌کند.

بدون نگرانی، شروع به یادگیری کنید و آن‌قدر متخصص شوید که همیشه و همه‌جا به دنبال استخدام شما باشند.

در این مقاله بازار کار فعلی شغل طراحی سایت را بررسی کردیم و سپس به سراغ آینده کار طراحی سایت رفتیم. همیشه به یاد داشته باشید که آینده قابل پیش‌بینی نیست، اما می‌توان حدس‌هایی داشت!

امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد. اگر سوال یا نظری دارید می‌توانید از قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

راستی! تلگرام چ یاب رو برای با خبر شدن از آخرین دوره‌های آموزشی، محصولات و تخفیف های ویژه دنبال کنید.

با کمک از:

متولد خوزستان | فارغ‌التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر 💻 | علاقه‌مند به عکاسی 📸، فوتبال ⚽ و برنامه‌نویسی