چرا هر کسی باید برنامه نویسی یاد بگیرد؟

main_programming cheyab.ir

امروزه کامپیوتر به دلیل آسان کردن کارها، سرعت بخشیدن و دقت بالا در انجام کارها و همچنین راحتی تبادل و پردازش اطلاعات به تمام زمینه‌های علمی ورود پیدا کرده‌است. در این پست از سایت چ یاب به بررسی دلایل ضرورت یادگیری برنامه نویسی در دنیای امروز خواهیم پرداخت؛ همچنین در پست دیگری به بررسی ۱۰ مورد که برای برنامه نویس شدن باید بدانید پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید…

تمام مردم باید برنامه نویسی یاد بگیرند؛ چون برنامه نویسی به شما یاد می‌دهد که چگونه فکر کنید.

استیو جابز

در دنیای مدرن امروز بی سواد کسی تلقی می‌شود که با دانش کامپیوتر آشنا نباشد. کامپیوتر در زندگی روزمره‌ی بسیاری از مردم وارد شده‌است و نقش بسزایی در انجام کارهای شخصی افراد دارد، کمتر کسی وجود دارد که از گوشی های موبایل، تبلت ها و کامپیوتر های شخصی استفاده نکند؛ پس لازم است هر فردی تا حد نیاز دانش برنامه‌نویسی و فهم زبان کامپیوتر را بیاموزد.

پیشرفت تکنولوژی و استفاده‌ی بیشتر از کامپیوتر در همه‌ی زمینه‌ها باعث از بین رفتن بسیاری از مشاغل شده‌است ولی همچنین مشاغل جدیدی به وجودآورده است با این حال بسیاری از پیشکسوتان دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات بر این باورند که سال ۲۰۲۰ فقط ۱٫۴ میلیون فرصت شغلی در آمریکا وجود خواهد داشت.

یادگیری برنامه نویسی به شما کمک می کند تا بتوانید بهتر و مفیدتر فکر کنید، ذهن شما را برای حل مسائل و تجزیه و تحلیل آماده می کند و به عبارتی ذهن شما را باز می‎کند این امکان در زندگی روزمره شما بسیار مفید خواهدبود و شما همیشه برای هر مشکلی راه حلی خواهید یافت.

رابطه‌ی برنامه نویسی و تقویت مغز انسان

مغز انسان مانند یک عضله است و اگر می خواهید قوی و قدرتمند باقی بماند باید آن را ورزش دهید؛ به نظر شما آیا برنامه‌ای برای تقویت مغز وجود دارد؟!

دوره های اموزشی برنامه نویسی

طبق مطالعه‌ای که در سال ۱۹۹۱ انجام شد، مشخص شد که دانش آموزانی که برنامه‌نویسی کامپیوتر را آموخته‌اند در آزمون‌های توانایی شناختی امتیازات بالاتری نسبت به دیگر دانش‌آموزان به دست آورده‌اند. مطالعه‌ای دیگر در سال ۲۰۰۹ به نتیجه مشابه دست یافت و مشخص شد افرادی که در فعالیت‌های مغزی تحریک کننده، مانند برنامه‌نویسی شرکت می‌کنند از خطر ابتلا به آلزایمر و بیماری های زوال عقل در امان هستند.

یادگیری برنامه نویسی cheyab.ir

برنامه‌نویسی و تفکرخلاقانه در لحظات مهم و حساس

اکثر مدیران به دنبال راهی برای افزایش سود‌دهی و کاهش هزینه‌های جانبی کسب و کار خود هستند. برنامه‌نویسی و تکنولوژی، نقش به‌سزایی در سازمان‌دهی و کنترل بخش‌های مختلف یک کسب‌و‌کار دارد، به طوری که  باعث می‌شود افراد با دید متفاوت و حساس‌تری جریان اجرایی کارها را دنبال کنند و به دنبال بالابردن راندمان و بازدهی کسب و کار باشند این عمل باعث می‌شود افراد نهایت خلاقیت خود را به کار گیرند.

متخصصین اعتقاد دارند که کد‌نویسی یا برنامه‌نویسی، بیشتر بر پایه‌ی خلاقیت است تا علوم کامپیوتری؛ در حقیقت برنامه‌نویسان همانند هنرمندان، خالق و سازنده‌ی یک اثر هستند و نتیجه‌ی کار آن‌ها متفاوت است و در زمینه‌ی تکنولوژی قابلیت اثر گذاشتن دارد. برنامه‌نویسی به صورتی عمل می‌کند که شما در عین حال که مجبور هستید، با میل خود موقعیت‌های متفاوت و جدیدی را بپذیرید و تجربه کنید.

برنامه‌نویسی و فن حل مشکل

برنامه نویسی به شما دیدگاه یک مهندس‌ نرم‌افزار را می‌دهد و به شما یاد می‌دهد که چگونه دید کامپیوتری داشته باشید و مشکلات را از آن دید و منظر حل کنید. زبان برنامه‌نویسی بر پایه‌ی منطق، الگوریتم و ریاضیات است و به شما آموزش می‌دهد که برای حل مشکلات بزرگ، لازم است که آن‌ها را به بخش‌های کوچکتر تقسیم کنید تا اصولا آسان‌تر حل شوند، که این دید در زندگی روزمره نیز به شما بسیار کمک خواهدکرد و توانایی حل و درک مسئله را بسیار بالاتر می‌برد.

برنامه‌نویسی و درک بهتر از تکنولوژی

در دنیای امروز که تکنولوژی در همه‌ی مسائل و زمینه‌ها نفوذ قدرتمندی داشته است، داشتن درک بهتری از آن، مزیت بسیار بزرگی شمرده می‌شود. داشتن درک تکنولوژی مثلا استفاده‌ی درست و حرفه‌ای از تلفن‌های هوشمند و برنامه‌ها باعث تغییر دید انسان نسبت به جهان می‌شود. برنامه‌نویسی و کد‌نویسی علاوه بر اینکه به شما نحوه‌ی ایجاد و تولید یک برنامه را نشان می‌دهد، شما را با سرعت بسیار بالای توسعه تکنولوژی آگاه می‌کند و به شما می‌آموزد که چرا یک برنامه ساخته شده است.

همچنین یادگیری یک زبان برنامه نویسی باعث برقراری ارتباط انسان با توسعه‌دهنده‌ها می‌شود، همچنین یادگیری برنامه نویسی به درک و حل الگوریتم‌های پیچیده، ارتباط و انتقال مفاهیم پایه و اساسی کمک بسیار قابل توجهی می‌کند.

برنامه نویسی cheyab.ir
کامنت

چندکلام با چ یاب:

در دنیای مدرن فعلی می‌توان گفت که برنامه‌نویسی جزو پردرآمدترین شغل‌ها محسوب می‌شود و به عبارتی پردرآمدترین شغل است. با توجه به مطالب فوق، برنامه‌نویسی سبب ایجاد دید متفاوت نسبت به مسائل می‌شود و همچنین باعث می‌شود انسان درک بهترین از تکنولوژی به دست آورد و خلاقیت انسان را بالا می‌برد؛ در عین حال شغل بسیار پردرآمدی است که نیاز به تعداد ساعت کاری مشخص و حتی محیط کاری مشخصی ندارد.

توصیه‌ی چ‌یاب به شما این است که حتی اگر شده یک زبان برنامه‌نویسی ساده را فرابگیرید تا ذهن خلاق‌تر و زندگی پربارتری داشته باشید. نظرات و تجربیات خود را در این زمینه، در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

راستی!

جهت مطلع شدن از آخرین پست‌ها و آموزش‌های ما می‌توانید در کانال تلگرام چ یاب عضو شوید.

متولد خوزستان | فارغ‌التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر 💻 | علاقه‌مند به عکاسی 📸، فوتبال ⚽ و برنامه‌نویسی