ساخت بک گراند طرح برش کاغذ

با این قسمت از آموزش‌های ایلاستریتور همراه باشید تا بتوانید در چند مرحله، بک‌ گراندی با طرح برش کاغذ برای استفاده های مختلف خود طراحی کنید.

جزییات آموزش ساخت بک گراند طرح برش کاغذ:

  • نرم‌افزار: ادوبی ایلاستریتور
  • ابزارها و تکنیک‌های استفاده شده: Isolation mode, Clipping mask, Blend tool
  • درجه سختی: آسان
  • زمان تخمین‌زده شده: ۲۰ دقیقه

 

  1. آموزش ساخت امواج آبی‌رنگ

ساخت این امواج کاملا دلخواد بوده و برای مثال میتوان از ابزار (Pen Tool (P استفاده کرد و اشکال مختلف کشید ولی دراین آموزش، ما برای سهولت بیشتر کار از ابزار Star Tool استفاده میکنیم.

قدم اول

نرم‌افزار ایلاستریتور را باز کرده و پروژه‌ی جدیدی با اندازه‌ی دلخواه خود برای بک‌ گراند ایجاد کـنید.
بر روی ابزار Star Tool از جعبه ابزار کلیک کنـید و پس از وارد کردن تنظیمات زیر کلیک کنیـد تا ستاره ۸ پر ساخته شود.

ادوبی ایلاستریتور

قدم دوم

ابزار (Direct Selection Tool (A را انتخاب کنید و برروی ستاره کلیک کـنید. خواهید دید که دایره‎‌های کوچکی کنار گوشه‌ها نمایان میشوند. یکی از آنها را انتخاب کرده و بکشید تا گوشه‌های ستاره گرد شوند.

قدم سوم

با نگه داشتن دکمه Alt بر روی ستاره کلیک کنـید و بکشید تا ستاره کپی شود. اگر دکمه Shift را هم نگه دارید ستاره‌ی کپی در امتداد ستاره اول ساخته خواهد شد. ستاره اول را ۵۵C0D6 رنگ و دومی را ۰۱۶۴۸۲ رنگ کنیـد.

دوره های اموزشی برنامه نویسی

ساخت بک‌گراند

قدم چهارم

حالا باید لایه‌های بین این دوتا ستاره را بسازیم تا امواج ما کامل ساخته شوند. برای اینکار برروی ابزار (Blend Tool (W دابل کلیک کنید و در قسمت Spacing گزینه Specified Steps را انتخاب کرده و عدد ۴ را در کادر مقابل وارد کـنید.
حالا ابتدا برروی ستاره اولی و سپس برروی دومی کلیک کنـید تا ستاره‌های بینابین ساخته شوند. درکل ۶ ستاره خواهید داشت.

آموزش illustrator

قدم پنجم

ستاره‌ها را در دو گوشه صفحه اصلی قرار دهید. بعد از استفاده از ابزار (Blend Tool (W اگر خواستید به تک تک ستاره‌های بین دسترسی داشته باشید بر روی آنها دابل کلیک کنیـد تا وارد isolation mode شوید. بدین صورت میتوانید آنها را جابه‌جا هم کنید.

آموزش Blend tool

قدم ششم

دکمه Shift را نگه دارید و ستاره ها را بزرگ تر کـنید(یکی بزرگتر از دیگری). حتما نیازی نیست که نتیجه مانند شکل زیر شود ولی فقط توجه داشته باشید که کل صفحه را بپوشانند.

آموزش ادوبی ایلاستریتور

قدم هفتم

با استفاده از ابزار (Rectangle Tool (M مستطیلی دقیقا به اندازه صفحه کار بسازید سپس همه اشکال را باهم انتخاب کنـید، کلیک راست کنیـد و گزینه Create Clipping Mask را انتخاب کنید.

آموزش طراحی بک‌گراند

بدین صورت امواج آبی‌رنگ بک‌گراند را ساختیم. در مرحله بعدی میخواهیم به لایه‌ها سایه اضافه کـنید تا جدا بودن آنها بیشتر مشخص شود و شکل برش کاغذ به خود بگیرد.

بک‌گراند

  1. آموزش حجم دادن به لایه‌های امواج

دراین قسمت از آموزش با نرم‌افزار ایلاسریتور، لایه‌های امواج را از هم جدا میکنیم و برای هرکدام سایه درست میکنیم تا به کار نهایی حجم داده باشیم.

قدم اول

برروی شکل دابل کلیک کنـید تا وارد حالت Isolation شوید سپس دوباره برروی آن دابل کلیک کنیـد تا همه‌ی اشکال مشخص شوند.

بک گراند

قدم دوم

همه اشکال را انتخاب کنید و از منو گزینه  Object → Expand را انتخاب کـنید سپس کلیک راست کنـید و گزینه Ungroup را انتخاب بزنید و بدین ترتیب میتوانیم هر لایه را جداگانه ویرایش کنیم.

ایلاستریتور

قدم سوم

حالا میخواهیم به لایه‌ها سایه بدهیم. بهتر است این کار را جداگانه برای لایه‌ها انجام بدهیم نه همه باهم. لایه اول را انتخاب کنیـد و به منوی Effect → Stylize → Drop Shadow بروید. تنظیمات زیر را وارد کنید و ok کـنید.

ایلوستریتور

اگر از نتیجه راضی بودین بقیه لایه‌ها را هم انتخاب کنـید و همان سایه را برای آنها نیز اعمال کنیـد. نتیجه چیزی مانند تصویر زیر خواهد شد.

بک‌گراند برش کاغذ

  1. آموزش ساخت متن و بک‌گراند آن

در آخرین مرحله از آموزش ساخت بک‌گراند در ایلاستریتور، میخواهیم برروی لایه‌های زیرین متنی بنویسیم.

قدم اول

با استفاده از ابزار (Rectangle Tool (M مستطیلی با اندازه‌های ۵۱۳ در ۲۵۴ بسازید. رنگ آن را تیره‌تر از بقیه لایه‌ها انتخاب کنید. دراین مثال از رنگ ۰۰۴A67  استفاده شده است. مستطیل را در وسط صفحه قرار دهید سپس مانند مراحل قبل برای آن سایه بسازید.

برش کاغذ

قدم دوم

با استفاده از ابزار (Type tool (T متن دلخواه خود را بنویسید. در اینجا از فونت Open Sans ExtraBold با اندازه ۷۲ استفاده شده است. رنگ این متن را به روشن ترین رنگ دیزاین خود تغییر دهید یعنی ۵۵c0d6  و آن را در وسط صفحه قرار دهید.

آموزش ایلوستریتور

اخرین قدم در ساخت بک گراند طرح برش کاغذ

همین کار را برای کلمه دوم تکرار کـنید ولی این بار رنگ آن را سفید کنـید و در آخر با استفاده از ابزار (\) Line segment tool خطی به رنگ آبی روشن استفاده شده در کلمه اول رسم کنیـد. طول آن ۱۷۰ پیکسل و اندازه آن ۳ است.

طرح برش کاغذ

بدین ترتیب تمام اجزا بک‌گراند نهایی را ساختیم.
آموزش ساخت بک گراند طرح برش کاغذ هم دراینجا به پایان میرسد. نتیجه کارتان را با ما به اشتراک بگذارید!
همچنین سوالات و انتقادات و پیشنهادتان برای این آموزش و سایر آموزش‌های ایلاستریتور را هم حتما با ما درمیان بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Scroll to Top