آموزش تغییر رنگ چشم در فتوشاپ

آموزش تغییـر رنگ چشـم در فتوشـاپ

برای ویرایش تصویر در مواردی نیاز داریم که رنگ قسمت‌هایی از تصویر را با حفظ همان بافت اصلی تغییر دهیم. یکی از این موارد پرکاربرد تغییر رنگ چشم در فتوشاپ است. در ادامه یک روش بسیار ساده و کوتاه برای تغییر رنگ چشم در فتوشاپ آموزش می‌دهیم. همچنین در انتهای مطلب “ویدیوی آموزشی تغییر رنگ چشم در فتوشاپ” را می‌توانید مشاهده کنید تا با جزییات بیشتر این آموزش آشنا شوید

این آموزش ساده‌تر و کوتاه‌تر از آن چیزی است که تصورش را می‌کنید.

موارد لازم برای آموزش تغییر رنگ چشم در فتوشاپ :

نرم افزار : فتوشاپ
پیش زمینه : ندارد
درجه سختی : بسیار آسان
زمان تخمین زده شده : ۵ دقیقه

در ادامه تنها در ۳ قدم این آموزش را پیش می‌بریم. یک تصویر انتخاب کنید و با ما همراه شوید.

دوره های اموزشی برنامه نویسی

قدم ۱:

پس انتخاب و آوردن تصویر مورد نظر در محیط فتوشاپ (یا Drag کردن تصویر در فتوشاپ)، روی لایه تصویر دوبار کلیک کرده و ok کنید تا از لایه بک گراند به لایه‌ی عادی تبدیل شود. سپس به پنجره Adjustment می‌رویم.
اگر این پنجره را ندارید به این قسمت از فتوشاپ مراجعه کنید :
Window->Adjustment  پس از انتخاب این گزینه، پنجره مورد نظر در سمت راست برای شما ظاهر می‌شود. در این پنجره بر روی  Hue/saturation کلیک کنید.

آموزش تغییر رنگ چشــم در فتوشـاپ

قدم ۲:

در این مرحله با تغییر دادن رنگها در پنجره Hue  فتوشاپ، رنگ چشمان مورد نظر را انتخاب کنید و ok را بزنید. خب تا به این جای کار تمام تصویر آن رنگ را به خود گرفته حال آن که ما فقط چشم ها مد نظرمان بود. پس به سراغ قدم ۳ می‌رویم.

آمـوزش تغیـیر رنگ چشـم در فتـوشاپ

قدم ۳:

در این مرحله باید لایه‌ی ایجاد شده در اثر Hue را ماسک کنید. برای این کار، طبق تصویر زیر، Mask را انتخاب کنید. سپس با ابزار Brush و درجه سختی صفر و سایز نسبتا کوچک که رنگ مشکی دارد (یا برعکس، چرا که به رنگ ماسک بستگی دارد. البته از دوحالت مشکی یا سفید خارج نیست.) تمام تصویر به جز چشم‌ها را با استفاده از همان Brush از ماسک ایجاد شده پاک کنید.

(دقت کنید دور چشم‌ها را کاملا از ماسک پاک کنید. برای این کار با استفاده از ابزار ذره بین روی محدوده مورد نظر زوم کنید و با دقت بیشتری این کار را انجام دهید.)

آموزش تغییـر رنگ چشم در فتوشاپ

آموزش تغییر رنگ چشـم

حال تصویر نهایی ما آماده شد. در این مرحله می‌توانید با انتخاب لایه‌ی ماسک دوباره به سراغ Hue بروید و رنگ چشم ها را در فتوشاپ تغییر دهید تا به رنگ دلخواه خود برسید.

آموزش تغییر رنگ چشم

ویدیو کامل آموزش تغییر رنگ چشم در فتوشاپ

منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم …

راستی!

برای مطلع شدن از آخرین آموزش‌ها و پست‌های ما می‌توانید در کانال تلگرام چ‌یاب عضو شوید.

دانشجوی مهندسی کامپیوتر | علاقمند به نقاشی و طراحی گرافیک