پلنر تحصیلی، بهترین دفتر برای برنامه ریزی محصلین

اگر دانشجو یا دانش آموز هستید، یکی از مهم ترین دفاتری که در میان انواع نوشت افزار می توانید از آن به خوبی استفاده کنید، پلنر تحصیلی است. پلنر انواع مختلف دارد که نوع تحصیلی آن به دلیل نظم بخشیدن به فعالیت های درسی محصلین همیشه محبوب بوده است. آیا قصد خرید پلنر درسی دارید؟ به شما پیشنهاد می دهیم تا مطلب پیش رو را از دست ندهید چون اطلاعات لازم درباره این پلنرها، انتخاب و خرید آن ها را کسب خواهید کرد.

با پلنر تحصیلی بیشتر آشنا شویم

پلنر تحصیلی درواقع دفتری است که دستور کار خاص را برای دانش آموزان و دانشجویان فراهم می کند. به طور کلی این دفاتر از تاریخ مهر تا شهریور را در خود جای داده تا با سال تحصیلی هماهنگ شوند.

 تصور کنید فردا قرار است یک مقاله چند صفحه ای درباره یکی از دروس خود را ارائه دهید. اما آن را فراموش کرده و درست شب قبل از ارائه به یاد می آورید. پلنر روزانه تحصیلی به شما کمک می کند تا با سازماندهی و یادداشت تکالیف خود در آن، از فراموشی و بحران دقیقه نود جلوگیری کنید!

 هم چنین دانش آموزان و دانشجویان می توانند در فصل امتحانات جداول زمانی را برای امتحانات آماده کرده و دروس را به خوبی بخوانند. پلنر تحصیلی هم چنین برای دانش آموزان کنکوری بسیار مفید است. زیرا می توانند تمامی دروس را با دفتر برنامه ریزی کنکور مرور کرده و در روزهای پایانی نزدیک به کنکور هیچ مطلبی را از دست ندهند.

 

پلنر تحصیلی

 

پلنر تحصیلی در مقابل پلنر عادی

حال بعد از آشنایی با پلنر تحصیلی ممکن است این سوال را خود بپرسید که این دفتر با پلنر روزانه چه تفاوتی دارد؟ این امکان وجود دارد که بعضی از افراد حتی دفتر پلنر تحصیلی را با روزانه یکی بدانند اما نیاز است برای استفاده بهتر، درباره تفاوت این دو دفتر بدانیم.

دوره های اموزشی برنامه نویسی

 درواقع صفحات پلنر تحصیلی به گونه ای طراحی شده که بتوان در آن زمان بندی کلاس ها، پیگیری تکالیف، تاریخ امتحانات و مهلت های پروژه را یادداشت کرد. هم چنین ممکن است صفحات اضافی برای یادداشت برداری، جداول درسی و فرمول ها در آن وجود داشته باشند.

 از طرف دیگر پلنر روزانه یا معمولی بیشتر برای افرادی مناسب است که می خواهند زندگی شخصی یا کاری خود را سازماندهی کنند. این دفاتر اغلب تمامی روزهای سال را در خود جای داده اند و معمولا بخش هایی برای برنامه ریزی ماهانه، هفتگی، لیست وظایف، تعیین هدف و برنامه ریزی قرارها را ارائه می دهند. درواقع پلنر تحصیلی به صورت تخصصی برای محصلان طراحی شده است در صورتی که هر فرد می تواند از پلنر روزانه استفاده کند.

 

مزایای استفاده از پلنرهای تحصیلی

دانش آموزان و دانشجویانی که از پلنر تحصیلی استفاده می کنند، می توانند به صورت سازمان یافته تر دروس خود را مطالعه کنند و عملکرد تحصیلی خود را نیز بهتر کنند. با این حال خرید پلنر درسی مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم. در این صورت بهتر می توانید خرید پلنر تحصیلی را برای خود انجام دهید.

مدیریت زمان

یکی از مزایای اولیه استفاده از پلنر روزانه تحصیلی، مدیریت موثر زمان است. با استفاده از یک پلنر، دانش آموزان یا دانشجویان می توانند برنامه ریزی های خود درباره کلاس ها، دروس، جلسات مطالعه و فعالیت های فوق برنامه خود را در آن بنویسند‌. هم چنین این دفاتر کمک می کنند تا از تعلل برای هر برنامه جلوگیری شده و کارها برای لحظه آخر انباشته نشوند. این باعث می شود سطح استرس نیز کاهش یافته و زندگی تحصیلی منظم تر شود.

پیگیری تکالیف

بهترین پلنر تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان اجازه می دهد تا تکالیف و پروژه های خود را پیگیری کنند. با ثبت تاریخ های مقرر، دانش آموزان و دانشجویان می توانند وظایف بزرگتر را به مراحل کوچکتر و قابل مدیریت تقسیم کرده و به طور موثر حجم کاری خود را کمتر کنند.

مدیریت کار در هنگام تحصیل

بعضی از دانشجویان در کنار تحصیل به فعالیت های مختلف مانند کار پاره وقت یا داوطلبانه نیز می پردازند. یک پلنر تحصیلی به این افراد کمک می کند تا به فعالیت های خود با دید جامع تری نگاه کنند. با گنجاندن این فعالیت ها در دفتر برنامه ریزی دانشجویان می توانند تعادل بین زندگی تحصیلی و کاری خود را حفظ کنند‌.

بهبود خواب و استراحت

خواب مناسب برای عملکرد شناختی، تثبیت حافظه و سلامت کلی بدن بسیار مهم است. با استفاده از بهترین پلنر تحصیلی برای مدیریت موثر زمان، دانش آموزان و دانشجویان می توانند برنامه ای متعادل ایجاد کنند که اجازه استراحت کافی را نیز به آن ها بدهد. اگر کمتر نگران کارهای خود و فراموش کردن آن ها باشید، عملکرد روانی و فکری خود را بهتر خواهید کرد. این موضوع باعث استرس کمتر شده و روی کیفیت خواب تاثیر می گذارد.

 

پلنر درسی

 

انواع مختلف پلنرهای تحصیلی

بعد از آشنایی با مزایای پلنر تحصیلی حال ممکن است تصمیم شما برای خرید دفتر پلنر تحصیلی بیشتر شده باشد. اما بهتر است بدانید که انواع مختلفی برای این نوع از دفاتر وجود دارند. البته ماهیت آن ها یکی است، یعنی از صفحات زمان بندی شده مختص دانشجویان و دانش آموزان برای دفتر استفاده شده است. با این حال در زیر انواع مختلف این دفترها را نام می بریم:

پلنر تحصیلی ساده

یکی از انواع رایج این دفترها، پلنر تحصیلی ساده است.‌ این پلنرها معمولا صحافی ساده یا سیمی دارند که دانشجویان و دانش آموزان عمدتا نوع سیمی را ترجیح می دهند. پلنرهای ساده عموما با جلدهای رنگی تولید می شوند که طرحی روی آن ها وجود ندارد. این پلنرها عموما مورد توجه دانشجویان قرار می گیرند. صفحات آن نیز ساده بوده و گاهی اوقات بعضی از جداول را خود دانشجو یا دانش آموز نیاز است طراحی کند.

پلنر تحصیلی فانتزی

پلنرهای تحصیلی فانتزی نیز در بازار موجود دارند که برای جلد و صفحات آن طراحی های مختلف انجام شده است. پلنر تحصیلی دخترانه نیز عموما فانتزی نامیده می شود؛ زیرا این پلنرها با طرح ها و رنگ‌ های مختلف در بازار وجود دارند. خرید پلنر تحصیلی فانتزی برای دانش آموزان توصیه می شود زیرا اشتیاق آن ها را به نوشتن دقیق برنامه تکالیف و برنامه ریزی بیشتر می کند. معمولا برای هر صفحه از این پلنرها استیکرهایی نیز قرار داده می شود تا از آن برای هایلایت کردن بعضی از فعالیت های مهم استفاده شود.

پلنر تحصیلی با چاپ سفارشی

اگر زمان و بودجه بیشتری دارید، می توانید پلنر تحصیلی سفارشی داشته باشید‌. شما می توانید با تولید کنندگان این دفاتر تعامل داشته و از آن ها بخواهید تا صفحات سفارشی و شخصی سازی شده را برای شما تولید کنند. حتی دانش آموزان می توانند دفتر برنامه ریزی با برنامه هفتگی مدارس خود داشته باشند که این موضوع به ارتقای تحصیلی آن ها کمک می کند.

 

خرید پلنر تحصیلیبه این نکات هنگام خرید پلنر تحصیلی توجه کنید

برای اینکه بهترین پلنر تحصیلی را انتخاب کنیم، نیاز است تا به نکاتی در این باره توجه کنیم. علاوه بر توجه به نوع و کارایی پلنر، مواردی نیز در هنگام خرید آن ها باید رعایت شوند:

چیدمان صفحه و طراحی

بهتر است به دنبال آن پلنر روزانه تحصیلی باشید که با سیستم درسی شما هماهنگ باشد. در نظر بگیرید که آیا دوست دارید صفحات تاریخ روزانه، هفتگی، ماهانه یا ترکیبی از این ها را به شما نشان دهند‌. باید به فضای ارائه شده در هر صفحه نیز توجه کرد تا جای کافی برای یادداشت برداری وجود داشته باشد.

اندازه و قابلیت حمل

در هنگام خرید پلنر تحصیلی باید اندازه آن را نیز در نظر بگیرید‌. پلنر باید به راحتی در کیف قرار بگیرد و همه جا همراه شما باشد. وزن آن نیز نباید ایجاد ناراحتی کند.

دوام و کیفیت

کیفیت و دوام پلنر تحصیلی نیز بسیار مهم است. قرار است یک سال یا چند ترم تحصیلی از این دفتر استفاده کنید‌؛ بنابراین باید از صفحات با مقاومت بالا و جلد محکم ساخته شده باشند و معمولا دفاتر سیمی در این مورد بهتر عمل می کنند.

قیمت پلنر تحصیلی

یکی دیگر از عوامل مهم که باید به آن توجه شود، قیمت پلنر تحصیلی است. این موضوع را به خاطر داشته باشید که قیمت بالا همیشه نشانه کیفیت برتر نیست! گاهی اوقات دفتر پلنر با قیمت مقرون به صرفه از قیمت بالا بهتر است. بنابراین دفتری مناسب با بودجه خود را انتخاب کنید‌‌.

 

بهترین راه برای خرید پلنر تحصیلی

حال که به صورت کامل درباره بهترین پلنر تحصیلی اطلاعات کسب کردیم، نوبت به پیشنهاد برای خرید آن می شود. ممکن است شما خرید حضوری از فروشگاه های لوازم التحریر را ترجیح دهید. اما بهتر است تا خرید اینترنتی را هم برای دفتر پلنر تحصیلی خود امتحان کنید.

سایت های معتبر بسیاری وجود دارند که انواع مختلف پلنرها را برای شما آماده کرده اند و به راحتی می توانید محصول خود را انتخاب کرده، مشخصات آن را بخوانید و خرید را به آسانی انجام دهید. خرید از یک وب سایت اینترنتی زمان کمتری را نسبت به حضوری به خود اختصاص می دهد و بسیار ساده تر است. در زمینه پلنر و دفتر، سایت ناچو دارای سابقه ای طولانی است که انواع پلنر را در تولیدات خود موجود دارد.