کسب درآمد از موشن گرافیک

جدیدترین روش‌های کسب درآمد از موشن گرافیک [در سال ۲۰۲۱]

این روزها شکل و شمایل مشاغل تغییر کرده‌است، کسب و کارهای سنتی کم کم از بین رفته‌اند و کسب و کارهای جدیدی پا به میدان گذاشته‌اند. یکی از مشاغل نسبتا جدید، طراحی موشن گرافیک است. این شغل جدید، بسیار جذاب و پرطرفدار است و محبوبیت و اهمیت آن نیز روز به روز درحال افزایش است.

اما هر کسب و کاری، شیوه‌های درآمدی مخصوص به خودش را دارد. کسب درآمد از موشن گرافیک نیز از این قاعده مستثنی نیست و شما برای آنکه درآمد خوبی از این راه به دست آورید، باید راه و روش‌های کسب درآمد از موشن گرافیک را یاد بگیرید.

محتوای ویدیویی امروزه در حال رشد چشمگیری‌ست و دنیا دارد به آن سمت حرکت می‌کند. موشن گرافیک نیز نوعی از محتوای ویدیویی و تصویری محسوب می‌شود که با این جریان، در حال حرکت و رشد است. اگر می‌خواهید بیشتر در مورد موشن گرافیک بدانید، مقاله موشن گرافیک چیست را مطالعه کنید و سپس ادامه مطلب را بخوانید.

در این مقاله می‌خواهم در مورد روش‌های کسب درآمد از موشن، صحبت کنم. همراه من باشید…

روش‌های کسب درآمد از موشن گرافیک

در ادامه بهترین و جذاب‌ترین روش‌های کسب درآمد به عنوان یک موشن گرافیست را به شما معرفی خواهم کرد. می‌توانید بر حسب نیاز، تجربه و علاقه خودتان یکی از این روش‌ها را برای کسب درآمد انتخاب کنید.

دوره های اموزشی برنامه نویسی

تمام وقت – استخدام به عنوان طراح گرافیک

روزانه آگهی‌های استخدام زیادی تحت عنوان استخدام طراح گرافیک می‌بینیم. تعداد بسیار زیادی از این استخدام‌ها مرتبط به مهارت طراحی موشن گرافیک است. البته در آگهی حتما ذکر می‌شود.

اگر مایل هستید به صورت دائم و تمام وقت، مشغول به کار شوید، می‌توانید برای چنین آگهی‌هایی رزومه خود را بفرستید.

با استخدام شدن به صورت تمام وقت، لازم است روزانه ۸ ساعت در محل شرکت، حاضر شوید و به فعالیت بپردازید. در این صورت، باید مطابق قوانین اداره کار از حقوق و مزایا بهره‌مند شوید. برای آگاهی بیشتر در این مورد، مقاله انواع قرارداد کاری را مطالعه کنید.

می‌توان گفت مهم‌ترین مسئله در این مورد این است که محیط شرکت با روحیه شما سازگار باشد. بهرحال کسی که به عنوان طراح گرافیک فعالیت می‌کند، باید در محیطی خلاقانه و آزاد، کار کند. خلاقیت مهم‌ترین رکن کار شما خواهد بود.

از مزایای این مدل کار کردن، می‌توان به حقوق ثابت، بیمه، امنیت شغلی و بهبود مهارت و روابط اجتماعی و تیمی اشاره کرد، اما در عوض باید در شهر شما و محل زندگی شما، شرکتی مناسب وجود داشته باشد.

به نوعی ممکن است دچار جبر جغرافیایی شوید و نتوانید به عنوان یک طراح موشن گرافیک، در مقطع زمانی فعلی، کار ثابتی پیدا کنید، اما نگران نباشد یک اینکه شما می‌توانید از سایر روش‌ها استفاده کنید و دو اینکه تا چندسال دیگر، در همه‌جا و همه شرکت‌ها برای بازاریابی و فعالیت به شما و مهارتتان نیاز پیدا می‌کنند.

روش های کسب درآمد از موشن گرافیک

استخدام به صورت پاره وقت

روش دیگری که برای کسب درآمد از موشن گرافیک، وجود دارد این است که به عنوان طراح گرافیک پاره وقت با شرکت کار کنید.

برخی شرکت‌ها و سازمان‌ها بنابر نیاز خود، آگهی استخدام نیروی پاره وقت در زمینه تولید محتوای موشن گرافیک ارائه می‌کنند. شما می‌توانید از فرصت استفاده کنید و رزومه خود را برای این آگهی‌ها بفرستید.

در این روش، شما حقوق کامل دریافت نمی‌کنید و البته نسبت به روش تمام وقت، مدت زمان کمتری صرف کار کردن می‌کنید.

اگر دانشجو هستید و یا جایی مشغول به کارید، می‌توانید از این روش استفاده کنید. حتی در صورت تمایل و توافق بین طرفین، می‌توانید به صورت دورکار فعالیت کنید. شغل طراحی موشن گرافیک این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید دورکار باشید. بنابراین جبر جغرافیایی چندان تاثیری در این مورد نمی‌گذارد.

حتی در روش تمام وقت هم می‌توانید برخی روزها به صورت دورکاری فعالیت کنید! البته این موضوع همانطور که گفتم بین شما و شرکت باید حل و فصل شود.

فعالیت به عنوان یک فریلنسر!

جالب است، این روزها اکثر مشاغل چنین قابلیتی دارند و شما می‌توانید به صورت پروژه‌ای کار کنید. کاری مانند طراحی موشن گرافیک، به شما این امکان را می‌دهد که صرفا پروژه‌های مختلف را دریافت کنید و به صورت پاره وقت یا تمام وقت استخدام نشوید. در مقاله “فریلسنری چیست؟” به خوبی درمورد شغل فریلنسینگ توضیح داده‌ایم، توصیه می‌کنم حتما مطالعه کنید.

این روش درآمد بسیار خوبی دارد، از آنجایی که تقاضا برای موشن گرافیک زیاد است، شما می‌توانید با استفاده از تجربه و مهارت خود، درآمدی حتی بیشتر از کار تمام وقت کسب کنید.

البته مواردی که در این روش خیلی اهمیت دارند، روابط عمومی قوی، شبکه سازی خوب و مهارت و تجربه هستند.

برای شبکه سازی، باید به عنوان یک فریلنسر دائما در شبکه‌های مجازی فعالیت کنید و مهارتتان را نشان دهید. از آنجایی که شغل شما با تصویر سروکار دارد، حتما باید در اینستاگرام فعال باشید. این شبکه اجتماعی کمک بسیار بزرگی به شما خواهد کرد.

البته فعالیت در سایر شبکه‎ها را فراموش نکنید و سعی کنید دائما نمونه‌کارهایتان را در سوشال مدیا، به خصوص اینستاگرام و پینترست منتشر کنید.

آموزش دهید.

اگر در زمینه طراحی موشن گرافیک، به قدر کافی تجربه و مهارت دارید، این تجربیاتتان را در قالب دوره آموزشی به دیگران منتقل کنید. با اینکار هم درآمد خوبی کسب می‌کنید و هم اینکه علم خودتان را منتقل می‌کنید.

البته اگر از این روش استفاده کنید، به نوعی برند شخصی خودتان را ارتقا می‌دهید، یعنی دیگران شما را به عنوان یک فرد باتجربه خواهند شناخت و به مراتب پیشنهادهای کاری بهتر و جذاب‌تری دریافت خواهید کرد.

شغل طراحی موشن گرافیک

کسب و کار خودتان را راه‌اندازی کنید.

یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد از موشن گرافیک، این است که شما یک تیم قوی و مجرب بسازید و سپس به عنوان یک گروه طراحی، پروژه‌های بزرگ و قدرتمندی دریافت و پیاده سازی کنید.

حتی می‌توانید کارهایی همچون ساخت تیزرهای تبلیغاتی برای صداوسیما و ساخت کارتون‌های جذاب و … را انجام دهید.

اما اگر در ابتدای مسیر هستید بهتر است فعلا به صورت تک نفره فعالیت کنید و پس از آنکه تجربه کافی را به دست آوردید، یک تیم خوب و فعال تشکیل دهید و فعالیت خود را وارد مرحله حرفه‌ای‌تری بکنید.

چندکلام با چ یاب

موشن گرافیک امروزه به یکی از ملزومات بازاریابی برای کسب‌وکارهای مختلف تبدیل شده است. همانطور که در مقاله “چرا موشن گرافیک مهم است؟” گفتیم، موشن گرافیک کاربردی نامحدود و همه‌جانبه دارد و روزبه‌روز نیز در حال رشد و گسترش است.

در این مقاله سعی کردم مهم‌ترین راه و روش‌های کسب درآمد از موشن گرافیک را به شما معرفی کنم. با توجه به شرایط خودتان یکی از این روش‌ها را انتخاب کنید و شروع به کسب درآمد کنید. 

البته شما در هر شرایطی می‌توانید به صورت یک اینفلوئنسر فعالیت کنید، در شبکه‌های مجازی می‌بینیم که هرکسی می‌تواند حرفی برای گفتن داشته باشد و دیده شوید؛ پس از این روش نیز غافل نشوید.

به نظر شما چه روش‌های دیگری برای کسب درآمد از طراحی موشن وجود دارد؟ حتما نظرات و پیشنهاداتتان را برای ما بنویسید.

راستی! تلگرام چ یاب رو برای با خبر شدن از آخرین دوره‌های آموزشی، محصولات و تخفیف های ویژه دنبال کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Scroll to Top