آموزش ادوبی انیمیت

مولفه های اصلی ادوبی انیمیت را بهتر بشناسید – تایم لاین

برای کار با نرم افزار ادوبی انیمیت و ساخت پروژه های گرافیکی شما ابتدا باید ابزار و مولفه های اصلی این نرم افزار رو خوب بشناسید و بتونید از اون ها استفاده کافی رو ببرید.

در قسمت اول ما چند مورد از این مولفه ها رو به شما معرفی میکنیم. با ما همراه باشید.

اگر با این نرم افزار آشنایی ندارید پیشنهاد میکنم از مطلب ادوبی انیمیت چیست و چه کاربردهایی دارد دیدن کنید. 

همچنین، دوره آموزش ادوبی انیمیت مقدماتی را هم به طور کاملا رایگان میتوانید از بخش زیر دانلود کنید.

تایم لاین

تایم لاین در ادوبی انیمیت

تایم لاین یا نوار زمان در ادوبی انیمیت محتوای یک سند را به مرور زمان در لایه ها و فریم ها سازماندهی و کنترل می کند. مانند یک فیلم سینمایی ، مدت زمان را به فریم تقسیم می کنند. لایه ها مانند نوارهای مختلف فیلم هستند که در بالای یکدیگر انباشته شده اند و هرکدام دارای تصویر متفاوتی هستند که در صحنه ظاهر می شوند. اجزای اصلی تایم لاین عبارتند از: لایه ها ، فریم ها ، و Playhead.

دوره های اموزشی برنامه نویسی

لایه های موجود در یک سند در یک ستون در سمت چپ جدول تایم لاین فهرست شده اند.

فریم های موجود در هر لایه در یک ردیف در سمت راست نام لایه ظاهر می شوند.

سربرگ تایم لاین در بالا، تعداد فریم ها را نشان می دهد.

Playhead فریم فعلی نمایش داده شده در Stage را نشان می دهد. با پخش یک سند ، هدایت پخش از سمت چپ به راست از طریق تایم لاین حرکت می کند.

به طور پیش فرض ، هنگامی که Playhead به انتها می رسد ، حلقه می زند و از ابتدا پخش می شود. وضعیت تایم لاین که در انتهای آن نمایش داده می شود ، تعداد فریم انتخاب شده ، نرخ فریم فعلی و زمان سپری شده به فریم فعلی را نشان می دهد.

کار با تایم لاین و متحرک سازی اشیاء را در قسمت پنجم آموزش ویدیویی برای شما کامل توضیح دادیم.

فریم ها

فریم ها در هسته هر انیمیشن قرار دارند و هر بخش از زمان و حرکت را دیکته می کنند. تعداد کل فریم های فیلم شما و سرعتی که در آن اجرا می شوند ، طول کلی فیلم شما را مشخص می کند.

محدوده فریم

محودده فریم های انیمیت

یک فریم کلیدی و محدوده فریم های معمولی که از آن پیروی می کنند به عنوان یک sequence keyframe شناخته می شوند. جدول زمانی می تواند شامل تعدادی از سکانس های فریم کلیدی باشد. اگر فریم کلیدی در یک سکانس حاوی محتوای گرافیکی باشد که در صحنه قابل مشاهده است ، فریم های معمولی که از آن پیروی می کنند خاکستری به نظر می رسند. اگر فریم کلیدی در یک دنباله حاوی محتوای گرافیکی نباشد ، فریم های معمولی که از آن پیروی می کنند ، سفید رنگ به نظر می رسند.

فریم های کلیدی

فریم های کلیدی انیمیت

مانند فیلم ها ، اسناد ادوبی انیمیت مدت زمان را به فریم ها تقسیم می کنند. در تایم لاین ، شما با این فریم ها کار می کنید تا محتوای سند خود را سازماندهی و کنترل کنید. شما فریم ها را در جدول زمانی قرار می دهید به شکلی که می خواهید اشیاء موجود در قاب ها در محتوای نهایی شما ظاهر شوند.

فریم کلیدی یک فریم در ادوبی انیمیت است که بصورت یک نمونه از نمادهای جدید در تایم لاین ظاهر می شود. یک فریم کلیدی همچنین می تواند یک فریم باشد که شامل کد ActionScript برای کنترل برخی از جنبه های پروژه شما است.

همچنین می توانید یک فریم کلیدی خالی را به عنوان مکان نگهدارنده برای سیمبل هایی که قصد دارید بعداً اضافه کنید در تایم لاین قرار دهید. یک نقطه سیاه در تایم لاین یک فریم کلیدی را نشان می دهد. فریم های خاکستری روشن بعد از یک فریم کلیدی واحد حاوی همان محتوای هستند و هیچ تغییری در آن ایجاد نمی شود.

این فریم ها دارای یک خط سیاه عمودی و یک مستطیل توخالی در آخرین فریم از محدوده هستند. یک نقطه سیاه در ابتدای صفحه با یک فلش سیاه و پس زمینه آبی رنگ نشانگر یک حرکت Classic tween است.

لازم به ذکر است که در نسخه جدید نرم افزار ادوبی انیمیت بروزرسانی هایی هم در بخش تایم لاین نرم افزار ایجاد شده است که می توانید در مطلب ادوبی انیمیت با ویژگی های جدید این بروزرسانی ها را به طور کامل ببینید.

در قسمت بعدی باقی مولفه های ادوبی انیمیت را خدمت شما معرفی خواهیم کرد. نظرات و پیشنهادات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

 

جهت اطلاع از آخرین اخبار و آموزش های ما می‌توانید در کانال تلگرام عضو شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Scroll to Top