آشنایی با عناصر مهم در ادوبی انیمیت – قسمت دوم؛ ساختار اصلی در طراحی

elements on animate

برای یادگیری بهتر نرم افزار ادوبی انیمیت و ساخت انیمیشن لازم است که با عناصر مهم و کاربردی این نرم افزار گرافیکی آشنایی پیدا کنید و عملکرد هر عنصر را به خوبی بدانید. در قسمت اول به توضیح و معرفی سیمبل ها پرداختیم و در اینجا ساختار اصلی طراحی در انیمیت از جمله اشکال هندسی، متن، صدا و … را توضیح خواهیم داد.

برای ساخت انیمیشن و موشن گرافیک لازم است ارکان اصلی و عناصر مهم در انیمیت را بخوبی بشناسید پس این مطلب رو از دست ندید.

اشکال پایه

اشکال پایه در انیمیت

اشکال پایه و ابزارهای ایجاد این اشکال از جمله ساختار اصلی در طراحی با نرم افزار انیمیت می باشند.

ابزارهای بیضی و مستطیل به شما این امکان را می دهند این شکل های هندسی اساسی را ایجاد کرده ، و خطوط استروک، رنگ داخلی و گوشه های گرد را مشخص کنید. علاوه بر حالت های ترسیم Merge و Object ، ابزارهای Oval و Rectangle حالت ترسیم شیء را نیز ارائه می دهند.

هنگامی که با استفاده از ابزار Rectangle Primitive یا Oval Primitive مستطیل یا بیضی ایجاد می کنید ، ادوبی انیمیت اشکال را به عنوان اشیاء جداگانه ترسیم می کند. این اشکال برخلاف اشکال ایجاد شده با استفاده از حالت Object Drawing. ابزارهای primitive به شما امکان این را می دهند شعاع گوشه ای از مستطیل ها را با استفاده از کنترل ها در تنظیمات Properties مشخص کنید.

دوره های اموزشی برنامه نویسی

تصاویر bitmap

تصاویر در انیمیت

تصاویر Bitmap به طور کلی برای نمایش محتوای عکاسی ، مانند تصاویر گرفته شده با دوربین دیجیتال استفاده می شود. این پرونده ها پیکسل های جداگانه ای را نشان می دهند که حاوی مقادیر رنگی منحصر به فرد هستند. در هنگام مشاهده ، پیکسل ها شامل عکس یا تصویر هستند.

اگر می خواهید تصاویر bitmap را در ادوبی انیمیت وارد کنید ، قبل از وارد کردن آنها از یک برنامه ویرایش تصویر استفاده کنید تا اندازه را تغییر دهید و آنها را بهینه کنید. برای بهبود عملکرد در Animate ، تصاویر بیت مپ وارداتی را به سیمبل تبدیل کنید.

می توانید از ابزار Paint Bucket برای پر کردن یک شیء وکتوری با پیکسل های بیت مپ ورودی استفاده

ویدیو

ویدیو در انیمیت

وقتی ویدیو را در نرم افزار جاسازی می کنید ، تمام داده های فایل ویدیویی به پرونده انیمیت اضافه می شوند که در یک فایل انیمیت و پرونده SWF قرار میگیرد. این فیلم در تایم لاین قرار داده شده است که در آن می توانید فریم های ویدیویی منفرد را مشاهده کنید که در قاب های تایم لاین نمایش داده شده اند. از آنجا که هر فریم ویدیویی توسط یک فریم در تایم لاین نمایش داده می شود ، میزان فریم کلیپ ویدیویی و پرونده SWF باید به همان نرخ تنظیم شود.

اگر از فریم ریت های مختلفی برای پرونده SWF و کلیپ ویدیویی تعبیه شده استفاده کنید ، پخش ویدیو متناقض خواهد بود. فیلم جاسازی شده برای کلیپ های ویدیویی، با مدت زمان پخش کمتر از ۱۰ ثانیه ، بهترین کارایی را دارد. اگر از کلیپ های ویدیویی با زمان پخش طولانی تر استفاده می کنید ، از Flash Media Server، استفاده کنید.

فایل صوتی

صدا در انیمیت

نرم افزار ادوبی انیمیت روشهای مختلفی برای استفاده از صدا ارائه می دهد. صداهایی را ایجاد میکند که به طور مداوم و مستقل از تایم لاین پخش شوند یا از تایم لاین برای همگام سازی انیمیشن و یک آهنگ صوتی استفاده می کند. می توانید صداها را به دکمه ها اضافه کنید تا آنها را به تعامل بیشتری تبدیل کنید ، و همچنین می توانید صداها کم و زیاد کنید.

در انیمیت دو نوع صدا وجود دارد: صداهای رویداد event sounds و صداهای جریان stream sounds .

قبل از شروع پخش ، یک صدای رویداد باید کاملاً بارگیری شود ، و پخش آن تا زمان قطع کامل ادامه می یابد.

صداهای جریان به محض بارگیری داده های کافی برای چند فریم اول ، پخش می شوند. صداهای جریان برای پخش در وب سایت با تایم لاین هماهنگ هستند.

تکست و نوشته

تکست در انیمیت

می توانید از ابزار Text برای ایجاد سه نوع فیلد متنی در نرم افزار ادوبی انیمیت استفاده کنید: استاتیک static ، پویا dynamic و ورودی input . همه فیلدهای متنی از یونیکد پشتیبانی می کنند.

فیلدهای متنی استاتیک کاراکترهای متنی را نمایش می دهند که بطور دینامیکی تغییر نمی کنند.

فیلدهای متن پویا نمایش متن به صورت قابل تغییر ، مانند امتیازات بازی یا نام کاربر را نشان می دهند.

فیلدهای متن ورودی به کاربران این امکان را می دهد متن را به صورت فرم یا نظرسنجی وارد کنند.

می توانید متن افقی (با یک جریان چپ به راست) یا متن عمودی استاتیک (با یک جریان راست به چپ یا چپ به راست) ایجاد کنید.

با یادگیری این مطلب و آشنایی با ساختار اصلی در طراحی با انیمیت شما یک قدم بزرگ به سمت حرفه ای شدن و یادگیری کامل متحرک سازی در ادوبی انیمیت برداشته اید. در دوره آموزش مقدماتی ادوبی انیمیت به طور کامل به توضیحات کامل در رابطه با ساختار اصلی در طراحی با ادوبی انیمیت و همچنین ورودی های مختلف از جمله ویدیو، تصویر و صدا  پرداخته شده که شما می توانید این مجموعه ویدیویی را رایگان از سایت ما تهیه کنید.

راستی! تلگرام چ یاب رو برای با خبر شدن از آخرین دوره‌های آموزشی، محصولات و تخفیف های ویژه دنبال کنید.

منبع: adobe.com

مهندس صنایع | علاقمند به گرافیک و موشن گرافیک