آموزش طراحی کاراکتر بازی در ایلوستریتور

آموزش طراحی کاراکتر بازی در ایلوستریتور

در این پست، آموزش طراحی کاراکتر بازی در ایلوستریتور را به پیش می‌بریم. شاید شما هم تا به حال به این فکر کرده‌اید که خودتان کاراکترهای یک بازی را خلق کنید! با استفاده از این آموزش، می‌توانید یک کاراکتر زیبا و در عین حال ساده را در نرم افزار ایلوستریتور بسازید. همچنین “فیلم کامل آموزش طراحی کاراکتر بازی” را در انتهای پست برای شما قرار دادیم تا ببینید و استفاده کنید. یک بار این کاراکتر را برای خودتان بسازید سپس  با استفاده از خلاقیت خود، می‌توانید کاراکترهای دیگر را طراحی کنید!

موارد لازم برای طراحی کاراکتر بازی

نرم افزار مورد نیاز: Adobe Illustrator

پیش نیاز: علاقه

نوع آموزش: کاربردی

زمان تخمین زده شده برای پیاده سازی : ۱۰ دقیقه

دوره های اموزشی برنامه نویسی

مراحل طراحی کاراکتر بازی

طراحی بدن کاراکتر

در اولین قدم از آموزش طراحی کاراکتر بازی در ایلوستریتور، یک مربع با استفاده از ابزار (Rectangle Tool+Shift) رسم کنید. در ادامه با استفادها از کلید مبانبر (A) گوشه‌های پایینی مربع را انتخاب کنید. برای انتخاب هر دو گوشه پایینی از مربع، ابتدا یکی از گوشه‌ها را انتخاب کنید. سپس (shift) را گرفته و گوشه بعد را انتخاب کنید. سپس هر دو را تا حدودی مانند تصویر زیر گرد کنید. سپس گوشه سمت چپ از بالا را نیز مانند این دو تا حد بیشتری گرد کنید.

آموزش طراحـی کاراکتـر بـازی در ایـلوستریتور

طراحی گوش‌های کاراکتر

یک مربع ایجاد کنید. این مربع را در قسمت بالا و سمت راست مربع قبلی قرار دهید. سپس با استفاده از ابزار (Delete Anchor Point tool) یا کلید مبانبر (-) روی ضلع بالا و سمت چپ از مربع جدید کلیک کنید تا آن ضلع حذف شود. سپس ضلع بالایی از مثلث ایجاد شده را تا حدودی گرد کنید. از همین گوش یک کپی ایجاد کنید تا گوش دوم کاراکتر بازی را ایجاد کنید. گوش دوم را به رنگ مشکی تغییر دهید. سپس لایه آن را با استفاده از مسیر (Right click > Arrenge > Send to back ) به زیرین ترین لایه انتقال دهید.

آموزش طـراحی کاراکـتر بازی در ایـلوستریتور

طراحی چشم‌های کارکتر

یک دایره سفید تقریبا بزرگ (کوچکتر از بدن کاراکتر) ایجاد کنید. سپس دایره کوچکتری به رنگ مشکی ایجاد کنید و ان را داخل دایره سفید قرار دهید. هر دو دایره را انتخاب کنید و (Ctrl+G) را بزنید تا باهم گروه شوند. سپس از این چشم یک کپی ایجاد کنید تا چشم دوم را برای کارکتر بازی ایجاد کنید. برای کپی از چشم اول، کلید (Alt) را فشار دهید و بدون آنکه آن را رها کنید چشم را به سمت راست انتقال دهید. با این کار یک کپی از چشم کاراکتر بازی ایجاد کردید!

آموزش طراحی کاراکتر بازی در ایلوستریتور

طراحی سربند کاراکتر

یک مستطیل مانند شکل زیر به رنگ (#ec4041) ایجاد کنید. روی کاراکتر به طوری کمی از چشم‌ها را بپوشاند قرار دهید. سپس یک دایره به رنگ (#b10d2c) ایجاد کنید. سپس مانند قبل آن را به زیرین ترین لایه انتقال دهید. در ادامه طراحی سربند برای کاراکتر بازی یک مستطیل دیگر به رنگ (#۹۵۰۰۱c) ایجاد کنید. سپس اضلاع (سمت چپ و پایین) و (سمت راست و بالا) را گرد کنید. این لایه را نیز به زیرین ترین لایه انتقال دهید. خب تا به اینجای کار سربند کاراکتر بازی هم تکمیل شد!

آموزش طراحی کاراکتر بازی در ایلوستریتور

طراحی پاهای کارکتر

یک مستطیل کوچک به رنگ بدن کارکتر ایجاد کنید. سپس آن را در قسمت پایین و سمت راست کاراکتر قرار دهید. سپس از همین پای ایجاد شده یک کپی بگیرید و در سمت چپ قرار دهید. با این تفاوت که رنگ این پا را به رنگ مشکی تغییر دهید و آن را هم به زیرین ترین لایه انتقال دهید.

آموزش طراحی کاراکتر بازی در ایلوسرتیور

طراحی شاخه درخت برای محیط بازی

یک مستطیل باریک به رنگ (f99d27#) مانند شکل زیر ایجاد کنید. سپس به همین ترتیب برای ایجاد شاخه‌های کوچکتر که روی شاخه اصلی قرار دارند، مستطیل هایی باریک (ترجیحا به همان عرض مستطیل اول) ایجاد کنید. در ادامه آن‌ها را بچرخانید و روی شاخه اصلی قرار دهید. برای مشاهده جزییات بیشتر این قسمت از آموزش ویدیو کامل آموزش طراحی کاراکتر بازی که در انتهای آموزش قرار داده شده را مشاهده کنید.

آموزش طـراحی کاراکتر بـازی در ایلوسـریتور

طراحی برگ‌های درخت برای محیط بازی

یک مربع به رنگ (#۲۷b549) ایجاد کنید. اضلاع (بالا و سمت راست) و (پایین و سمت چپ) را همزمان با استفاده از کلید (Shift) گرفته و آن‌ها را گرد کنید. یک مستطیل باریک به رنگ (a1d334#) ایجاد کنید و داخل برگ قرار دهید. برای اینکه مطمئن شوید مستطیل ایجاد شده دقیقا وسط برگ هست یا خیر، هردو را انتخاب کنید و از پنجره (align) گزینه (Horizontal Align Center) را انتخاب کنید. در ادامه هردو را هم گروه کنید. سپس کپی بگیرید و در جاهای مختلفی از محیط بازی قرار دهید.

آمـوزش طـراحی کاراکتر بازی در ایلوستریتور

فیلم کامل آموزش طراحی کاراکتر بازی

خب آموزش طراحی کاراکتر بازی در ایلوستریتور هم به پایان رسید. شما می‌توانید این آموزش را تمرین کنید و در قدم بعدی با خلاقیت خود آن را تغییر دهید و کاراکترهای جدید دیگر پیاده‌سازی کنید. همچنین فیلم آموزش کامل طراحی کاراکتر بازی در ایلوستریتور را هم برای شما قرار دادیم. امیدواریم آن را مشاهده کنید و استفاده لازم را ببرید.

راستی!
برای مطلع شدن از آخرین اخبار و آموزش‌ها می‌تونید در کانال تلگرام چ‌یاب عضو بشید!

منبع: gigantic.store

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Scroll to Top