مدت زمان یادگیری موشن گرافیک

مدت زمان یادگیری طراحی موشن گرافیک

موشن گرافیک یکی از شیرین ترین مباحث گرافیکی است و به همین دلیل بسیاری از طراحان علاقمند به ساخت کاراکترهای کارتونی با استفاده از موشن گرافیک هستند، اما برای ساخت موشن گرافیک زیبا شما نیاز دارید ابتدا مهارت‌های مورد نیاز برای طراحی موشن گرافیک را یاد بگیرید.

یکی از دغدغه‌های اصلی افرادی که می‌خواهند موشن گرافیک را یادبگیرند، مسئله کمبود زمان و مدت زمان لازم برای یادگیری طراحی موشن گرافیک است.

مدت زمان یادگیری موشن گرافیک، پس از توانایی‌های شما، به ۷ گام مهم بستگی دارد. در ادامه ۷ مرحله مهم و تاثیرگذار در مدت زمان یادگیری موشن گرافیک، بررسی خواهیم کرد. تا درنهایت شما بتوانید تصمیم‌های بهتر و درست‌تری درباره یادگیری خود بگیرید و همچنین مدت زمانی را که باید برای یادگیری در هر مرحله، بگذارید به صورت تقریبی بررسی خواهیم کرد.

زمان یادگیری طراحی موشن گرافیک در هر مرحله چقدر است؟

در ادامه ۷ گام اصلی که باید یاد بگیرید را به همراه مدت زمان مورد نیازشان بررسی می‌کنیم.

۱- درک مفهوم تصاویر، اشکال، رنگ‌ها

شما به عنوان یک طراح باید یک مفهوم کلی را از تصاویر، اشکال و رنگ ها را یادبگیرید تا بتوانید پروژه های زیبایی خلق کنید.

دوره های اموزشی برنامه نویسی

تصاویر و رنگ‌ها، زندگی افراد مختلف را دگرگون می‌کنند به طوری که اگر رنگ‌های مختلفی به وجود نمی‌آمدند، الان دنیا متشکل از دو رنگ سیاه و سفید بود.

رنگ‌ها امید را به زندگی می‌بخشند و هر کدام از رنگ‌ها، نمادهایی از زندگی انسان هستند، به عنوان مثال: رنگ سیاه نماد تاریکی و افسردگی است. برای یادگیری بیشتر در این مورد، مقالات روانشناسی رنگ و روانشناسی اشکال را مطالعه کنید.

اگر شما بتوانید به طور کامل بر روی مفاهیم کلی استفاده از تصاویر، اشکال و رنگ‌ها مسلط شوید، موشن گرافیک برای شما خیلی آسان خواهد شد.

به طور معمول شما ۱ هفته نیاز دارید تا به طور کامل مفهوم کلی تصاویر، اشکال و رنگ‌ها یادبگیرید.

مدت زمان یادگیری طراحی موشن گرافیک

۲- آشنایی ابتدایی با نرم افزارهای طراحی و انتخاب بهترین‌ها

برای ساخت موشن گرافیک، شما نیاز دارید از یک نرم افزار طراحی مثل : افترافکت، ادوبی انیمیت و … ، استفاده کنید اما برای استفاده از این نرم افزارها شما نیاز دارید ابتدا با ابزارهای مختلف و کار کردن با آنها آشنا شوید.

برای شروع کار نیاز نیست به صورت حرفه‌ای کار با ابزارهای موشن گرافیک را یادبگیرید، آشنایی ابتدایی با ابزارهای نرم افزارها برای شروع کافی است.

مدت زمانی که نیاز است تا شما برای یادگیری ابتدایی ابزارهای طراحی موشن گرافیک بگذارید، ۱۰ روز است.

البته این مدت زمان در افراد مختلف، متفاوت است و آمارهای اعلامی به طور میانگین است چرا که امکان دارد مدت زمان یادگیری، از مدت زمان اعلامی بیشتر یا کمتر باشد.

مطلب “ادوبی انیمیت بهتر است یا افتر افکت؟” می‌توانید در این زمینه به شما کمک کنید.

۳- یادگیری مدل سازی ۲ بعدی و ۳ بعدی

طراحان، طراحی گرافیک را به طور معمول در ۲ حالت ۲ بعدی و ۳ بعدی انجام می‌دهند و شما هم باید مدل سازی‌های ۲ بعدی و ۳ بعدی را یادبگیرید چرا که برای طراحی یک لوگو یا یک کاراکتر کارتونی نیاز دارید در یک فضای ۲ بعدی یا ۳ بعدی اقدام به طراحی کنید.

به طور معمول مدت زمانی که شما نیاز دارید تا طراحی ۲ بعدی و ۳ بعدی را یادبگیرید، حدود ۱۰ روز است.

مدت زمان یادگیری موشن گرافیک کاملا به خود شما بستگی دارد چرا که ممکن است مدت زمان یادگیری شما کمتر یا بیشتر از مدت زمان اعلامی باشد.

همین حالا ادوبی انیمیت را یاد بگیرید و ۵ تکنیک حرفه‌ای ساخت موشن را به کار ببندید!

۴- یادگیری کار با تایم لاین و متحرک سازی

متحرک سازی و استفاده کردن از تایم لاین دو ابزار بسیار کاربردی و پر استفاده در موشن گرافیک است به طوری که شما برای حرکت دادن طراحی خود نیاز دارید تا مهارت‌های متحرک سازی با نرم افزارهای شبیه‌ساز را یادبگیرید.

تایم لاین در موشن گرافیک از اهمیت بسیار بالایی برخودار است چرا که شما باید پروژه‌های خود را از قسمت تایم لاین مدیریت کنید.

تایم لاین به شما این امکان را می‌دهد تا امکاناتی که برای موشن گرافیک خود اضافه کردید را ویرایش کنید به همین خاطر تایم لاین یکی از ابزارهای بسیار کاربردی در موشن گرافیک به حساب می‌آید. تایم لاین آنقدر قدرتمند و گسترده است که توصیه می‌کنیم، مقاله آشنایی با تایم لاین را در این مورد، مطالعه کنید.

مدت زمانی که شما نیاز دارید تا یادگیری شما با ابزار های متحرک سازی تایم لاین کامل شود، حدود ۱ هفته است.

۵- یادگیری استفاده از دوربین

تمام طراحی‌های موشن گرافیک از قسمتی به نام دوربین قابل مدیریت است به طوری که شما یک فضایی در اختیار دارید که هر آنچه که می‌خواهید مخاطب شما ببینید در آن فضا به نام دوربین قرار می‌دهید و می‌توانید با جابه‌جایی دوربین در پروژه موشن گرافیک خود، فضای قابل مشاهده برای بیننده را به قسمت دلخواه خود محدود کنید.

قطعا دوربین جذابیت ویژه‌ای به موشن گرافیک و کارتون‌های شما می‌بخشد، برای یادگیری کار با دوربین در ادوبی انیمیت، مقاله آموزش کار با دوربین را حتما مطالعه کنید.

برای یادگیری مهارت استفاده از دوربین در موشن گرافیک شما به ۱ هفته زمان نیاز دارید.

۶- یادگیری ایجاد بافت و نور مناسب

نور در طراحی بسیار مهم است چرا که اگر مهارت نوردهی در طراحی را یادنگرفته باشید، امکان ایجاد پروژه‌های زیبا را از دست خواهید داد.

نوردهی در طراحی به شما کمک می‌کند تا سوژه موردنظر، سایه‌ها و اشکال مختلف را به درستی نشان دهید.

ایجاد بافت مناسب برای طراحی کاملا مرتبط با مهارت نوردهی شما است چرا که اگر مهارت نوردهی را یادنگیرید، پروژه‌های که ایجاد می‌کنید کاملا ناقص خواهند بود.

شما برای یادگیری مهارت نوردهی به ۱ هفته زمان نیاز دارید تا به طور کامل مهارت نوردهی یادبگیرید.

مدت زمان یادگیری موشن گرافیک کاملا ارادی است و مدت زمان های اعلامی به صورت میانگین است و امکان دارد شما زودتر یا دیرتر از زمان اعلام شده مهارت مورد نظر را یادبگیرید.

زمان یادگیری موشن گرافیک

۷- تمرین و ساخت چند نمونه

بعد از اتمام یادگیری مهارت‌های مورد نیاز برای موشن گرافیک زمان آن است تا شما یک پروژه اختصاصی طراحی کنید تا مهارت‌های یادگیری شما به چالش کشیده شود.

با ساخت چند نمونه موشن گرافیک، مشخص خواهد شد که شما کامل مهارت‌های موشن گرافیک را یادگرفتید یا خیر! اما اگر قادر به انجام پروژه نشدید، می‌توانید با تمرین کردن مراحل یادگیری از اول، قدرت مهارت‌های خود را افزایش دهید.

این کار را باید تا زمانی ادامه دهید که بتوانید یک پروژه کامل را به درستی طراحی و اجرا کنید اما معمول ترین مدت زمان برای گذر از این مرحله حدود ۱ هفته است.

اگر شما ۷ مرحله ذکر شده در مقاله را به خوبی پشت سر بگذارید وارد مرحله حرفه‌ای موشن گرافیک خواهید شد.

برای حرفه‌ای شدن شما نیاز دارید تمرین کنید، تمرین کردن به شما کمک خواهد کرد تا به تمام مباحث موشن گرافیک مسلط شوید البته یکی دیگر از مباحث مهمی که در موشن گرافیک مطرح است، مبحث خلاقیت است.

داشتن خلاقیت در طراحی به شما کمک خواهد کرد تا خیلی راحت و آسان پروژه‌های زیبایی را با استفاده از مهارت‌هایی که یادگرفتید، ایجاد کنید.

سخن پایانی

موشن گرافیک یکی از مشاغل پرطرفدار در ایران است و بازار کار بسیار بزرگی دارد به طوری که درصد بیکاری بسیار پایینی دارد. اگر مایل هستید بیشتر در مورد درآمد و بازارکار موشن گرافیک بدانید، مقاله بازارکار موشن گرافیک را بخوانید.

یکی از دغدغه اصلی افرادی که می‌خواهند وارد حوزه کاری موشن گرافیک شوند، مدت زمان یادگیری موشن گرافیک است که ما در این مقاله ۷ مورد از مراحلی که می‌تواند در مدت زمان یادگیری شما تاثیر بگذارد را بررسی کردیم.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد و اگر سوال یا نظری داشتید می‌توانید از قسمت نظرات باما در میان بگذارید.

راستی! تلگرام چ یاب رو برای با خبر شدن از آخرین دوره‌های آموزشی، محصولات و تخفیف های ویژه دنبال کنید.

5 در مورد “مدت زمان یادگیری طراحی موشن گرافیک”

 1. خیلی ممنون از محتوای عالیی که ارائه کردین برای من بسیار مفید بود

 2. سلام و وقت بخیر آقای کریمی. سال نو مبارک. به نظر شما بعد از گذروندن دوره آموزش موشن گرافیک به صورت مراحلی که شما گفتین و یک ماه تمرین و تمرین، میشه وارد بازار کار موشن گرافیک شد؟ کارفرمایی حاضر میشه به یک فرد بی سابقه پروژه بده؟ راستش دوست دارم این تخصص رو یاد بگیرم و برای خودم کار کنم. اما یه مقدار تردید دارم. راجع به بازار کار واقعی این تخصص و این که چه میزان وقت لازمه تا به حدی از تخصص رسید که بشه پروژه گرفت. ممنون میشم اگر راهنمایی کنید. تشکر🙏🙏🙏🌹🌹🌹

  1. فروغ رحیمی

   سلام وقت شما بخیر.
   امیدوارم که سال خوبی داشته باشید.
   به جای آقای کریمی، بنده پاسخ میدم.
   شما میتونید به صورت فریلنسر شروع به کار کنید و طبیعتا دستمزد شما در اول راه، کمتر از حد انتظار خواهد بود.
   به نظر بنده بهتره که شما یه مدت تمرین کنید و نمونه کارهای جذاب و مختلفی بسازید و این نمونه کارها روی توی آپارات، یوتیوب و اینستاگرام به اشتراک بذارید و سعی کنید دنبال کنندگان زیادی جذب کنید.
   چون کار شما بصری هستش، پیج اینستاگرامتون میتونه یه رزومه خوب محسوب بشه.
   حالا بستگی به خودتون داره اگر میتونید توی ۱ ماه چند نمونه کار خوب و جذاب بسازید و مخاطب جذب کنید، بله کارفرما هم اعتماد میکنه.
   موفق باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Scroll to Top