آموزش تبدیل عکس با نور کم به پرتره

آموزش تبدیل عکس با نور کم به پرتره در فتوشاپ

حتما برای شما هم پیش آمده که عکسی می‌گیرید اما زیاد از آن عکس راضی نیستید! به دلایل مختلفی ممکن است این اتفاق بیقتد. یکی از این دلایل شایع در عکاسی، نبود نور کافی و مناسب است. اما نگران نباشید! برنامه فتوشاپ در این مواقع به کمک شما می‌آید. با استفاده از آموزش تبدیل عکس با نور کم به پرتره در فتوشاپ، می‌توانید تصاویر خود را تا حد بالایی بهبود ببخشید و حتی تصاویر پرتره ایجاد کنید! همچنین “ویدیو کامل این آموزش” هم در انتهای مطلب قرار داده شده. شما می‌توانید علاوه بر مطالعه این بخش از آموزش، “ویدیو کامل آموزش تبدیل عکس با نور کم به پرتره در فتوشاپ” را هم تماشا کنید تا با جزییات کار آشنا شوید. پس برنامه فتوشاپ را باز کنید و با این آموزش همراه شوید.

موارد مورد نیاز برای آموزش تبدیل عکس با نور کم به پرتره

نرم افزار مورد نیاز: Adobe Photoshop
پیش نیاز: علاقه به این کار
نوع آموزش: کاربردی
درجه سختی: آسان
زمان تخمین زده شده : ۱۰ دقیقه

مراحل آموزش تبدیل عکس با نور کم به پرتره

قدم ۱

در اولین قدم از آموزش تبدیل عکس با نور کم به پرتره در فتوشاپ، باید یک از لایه عکس یک کپی ایجاد کنید. برای این کار روی لایه تصویر مورد نظر راست کلیک کنید و گزینه (Duplicate layer) را انتخاب کنید.

آمـوزش تبدیـل عکـس با نـور کـم به پرتـره

قدم ۲

دوره های اموزشی برنامه نویسی

در ادامه قدم اول، روی لایه کپی ایجاد شده کلیک کنید تا انتخاب شود. سپس به بخش  (Filter) بروید و گزینه (camera raw filter) را انتخاب کنید. در پنجره باز شده با توجه به تصویر مورد نظر (ممکن است تصویر شما خیلی روشن تر از این عکس باشد!) گزینه‌های (highlights) و (shadows) را زیاد کنید. ما در این آموزش هر دو را به ۱۰۰ رساندیم. تصویر شما تا به اینجای کار مانند تصویر زیر خواهد بود.

آمـوزش تبـدیل عکس با نـور کـم به پرتـره در فتـوشاپ

قدم ۳

بنابر تصویر شما، هرطور که برای تصویر بهتر است، گزینه‌های (whites) و (blacks) را کاهش دهید. و در نهایت OK را به معنای اتمام کار بزنید. تصویر شما اکنون مانند تصویر زیر تغییر خواهد کرد.

آموزش تبدیل عکس با نور کم به پرتره در فتوشاپ

قدم ۴

اکنون با هر ابزار Selection که راحتید دور فرد مورد نظر در تصویر را انتخاب کنید. ما در این آموزش با استفاده از ابزار Pen این کار را انجام دادیم. پس از انتخاب فرد در تصویر به مسیر (Select -> Select and Mask) بروید. در پنجره باز شده در سمت راست گزینه (Overlay) را از بخش (View) انتخاب کنید. سپس از سمت چپ پنجره باز شده گزینه (refine edge brush tool) را انتخاب کنید.

آموزش تبدیل عکس با نور کم به پرتره در فتوشاپ

قدم ۵

چک کنید که گزینه (smart radius) فعال باشد. سپس با استفاده از براش انتخاب شده در مرحله قبل قستمهایی از تصویر که قرار است تاریک‌تر باشند را اصطلاحا رنگ کنید. سپس در قسمت (Output Setting) گزینه (Decontaminate color) را فعال کنید. سپس OK را بزنید تا خروجی مورد نظر حاصل شود. پس از این حرکت یک لایه جدید نیز برای شما ایجاد می‌شود.

آموزش تبدیل عکس با نورکم به پرتره در فتوشاپ

قدم ۶

زیر لایه ایجاد شده از قسمت قبل یک لایه ایجاد کنید و آن لایه را با رنگ مشکی پر کنید. اکنون روی لایه جدید ایجاد شده به نام (Background copy2) کلیک کنید. از پنل لایه ها در قسمت پایین گزینه (create new fill or adjustment layer) را و سپس گزینه (Curves) را انتخاب کنید. سپس در پنجره ایجاد شده، قسمت  Pointسمت راست را به سمت چپ بکشید. میبینید که قسمتهایی از تصویر شما روشن تر شد!

آموزش تبدیل عکس با نور کم به پرتره در فتوشاپ

قدم ۷

اکنون با استفاده از (Ctrl+Shift+Alt+E) را میزنیم تا یک لایه جدید که ترکیب تمام لایه‌های قبل است ایجاد شود. روی لایه ایجاد شده کلیک کنید و (Blender Mood) آن را به (Screen) تغییر دهید. همچنین (Opacity) این لایه را نیز کم کنید. مثلا روی (۲۵%) قرار دهید. تصویر شما اکنون به صورت زیر است.

آموزش تبدیل عکس با نور کم به پرتره

قدم ۸

در ادمه قدم های قبل از آموزش تبدیل عکس با نور کم به پرتره در فتوشاپ، روی لایه (New layer) که در قدم قبل ساخته شد کلیک کنید. می‌خواهیم کمی تیرگی تصویر را افزایش دهیم. پس همانند قبل گزینه (Curves) را انتخاب کنید. اما این سری قسمت تیرگی یعنی Point سمت چپ را به سمت راست ببرید. با این کار تیرگی ها در تصویر شما افزایش می‌یابد.

آموزش تبدیل عکس با نـور کم به پـرتره در فتـوشاپ

قدم ۹

برای آخرین قدم از این آموزش، گزینه (color Lookup) را از (create new fill or adjustment layer) انتخاب کنید. با این کار می‌خواهیم کمی رنگ به تصویر خود بیفزاییم. در پنجره باز شده گزینه (۳DLUT file) را انتخاب کنید. سپس (FallColors.look) را انتخاب کنید که رنگی به نسبت گرم دارد. سپس همین کار را تکرار کنید اما این بار از قسمت (۳DLUT file) گزینه (Crisp_Winter.look) را انتخاب کنید. و به (Opacity) آن را به (۳۵%) برسانید.

آموزش تبـدیل عکـس با نـور کم به پرتره در فتـوشاپ

ویدیو کامل آموزش تبدیل عکس با نور کم به پرتره در فتوشاپ

آموزش تبدیل عکس با نور کم به پرتره در فتوشاپ هم به اتمام رسید. همانطور که مشاهده کردید، تصویری با نور کم تبدیل به پرتره‌ای زیبا شد. با همین روش می‌توانید تصاویر خود را بهبود ببخشید و حتی آن‌ها را به پرتره تبدیل کنید. ویدیو کامل این آموزش نیز در بالا قرار داده شده، می‌توانید علاوه بر مطالعه این مطلب با دیدن ویدیو با جزییات آموزش بیشتر آشنا شوید.

راستی!
برای مطلع شدن از آخرین اخبار و آموزش‌ها می‌تونید در کانال تلگرام چ‌یاب عضو بشید!

منبع : photoshopdesire.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Scroll to Top