ایلوستریتور

آموزش ساخت افکت سه بعدی متن در ایلاستریتور

با این قسمت از آموزش‌های ایلاستریتور همراه باشید تا بتوانید در چند مرحله، افکت سه‌بعدی و لایه‌ای برای متن‌های دلخواه خود طراحی کنید. افکت ها نقش مهمی در ایلوستریتور دارند که این آموزش میتواند به شما در راستای فهم بیشتر و افزایش تجربه شما موثر واقع شود. با ما تا پایان این آموزش همراه باشید.

 

جزییات آموزش ساخت افکت سه بعدی متن در ایلاستریتور:

  • نرم‌افزار: ادوبی ایلوستریتور
  • ابزارها و تکنیک‌های استفاده شده: Appearance panel، ۳D Rotate text effect
  • درجه سختی: متوسط
  • فونت استفاده شده (قابل تغییر): Auro font
  • زمان تخمین‌زده شده: ۲۰ دقیقه

 

  1. آموزش ساخت کلمه اول

قدم اول

با اطلاعات داده شده در شکل زیر یک پروژه جدید در نرم‌افزار ایلاستریتور ایجاد کنید.

 

فایل ایلاستریتور

 

قدم دوم

در این مرحله از آموزش طراحی افکت سه بعدی ، با استفاده از ابزار (Type(T کلمه Red را بنویسید، فعلا رنگ آن را مشکی کـنید و در پنل Window > Type > Character اندازه آن را به ۲۰۰ افزایش بدهید. (در اینجا فونت Auro استفاده شده است ولی شما میتوانید از هر فونت دلخواه و یا حتی کلمه دلخواه خود استفاده کنـید.)

 

ایلاستریتور red

 

قدم سوم

کلمه را انتخاب کنیـد و رنگ آن را از پنل Window > Swatches به none تغییر دهید تا رنگ مشکی آن حذف شود.
به پنل Window > Appearance بروید و با زدن گزینه Add new fill یک رنگ دیگر برای ایجاد کـنید. این رنگ جدید را انتخاب کنـید و آن را به  R=242 G=242 B=248. تغییر دهید.

 

آموزش ایلاستریتور

 

قدم چهارم

مطمئن بشوید که کلمه‌تان هنوز هم انتخاب شده است، سپس به پنل Appearance بروید و با دکمه Add New Fill  رنگ جدیدی برای آن بسازید.
این رنگ جدید را انتخاب کنیـد و رنگ آن را به R=58 G=95 B=245 تغییر دهید سپس به منوی Effect > Distort & Transform > Transform بروید و مقدار Move-Horizontal  را به ۰٫۸ و Move-Vertical  را به ۰٫۸- و Copies را به ۵ تغییر دهید و ok کنید.

دوره های اموزشی برنامه نویسی

 

آموزش illustrator

 

قدم پنجم

باز هم مثل قدم قبل مراحل را تکرار کـنید و این دفعه رنگ را R=242 G=242 B=248 بگذارید و به منوی Effect > Distort & Transform > Transform بروید و دوباره مث قدم قبل تغییرات را اعمال کنید و ok را بزنید. دوباره به پنل Appearance بروید و رنگ آبی را انتخاب کنـید و با دکمه‌ی Duplicate Selected Item آن را کپی کنیـد. این رنگ جدید را به آخر لایه‌ها در پنل Appearance ببرید و دوباره اثر Transform را برای آن اعمال کنید. در قسمت Copies عدد ۱۵ را وارد کـنید و ok را بزنید.

 

افکت لایه‌ای

 

قدم ششم

متن را انتخاب کنـید و به پنل Appearance بروید. دوباره رنگ‌های آخر را کپی کنیـد به طوری که یکی درمیان سفید و آبی باشند و برای اضافه کردن هر رنگ مقدار Copies را در پنجره Transform به اندازه ۵ تا افزایش دهید. انقدر این کار را تکرار کنید تا ۲۰ لایه رنگ تشکیل شود. در آخر چیزی مانند تصویر زیر باید ساخته شود.

 

افکت سه بعدی

 

  1. آموزش ساخت کلمه دوم

قدم اول

کلمه اول را (Red) کپی کـنید و آن را به Blue تغییر دهید.

 

blue red

 

قدم دوم

کلمه دوم را انتخاب کنـید و در پنل Appearance تمام رنگ های آبی را به R=235 G=47 B=38. تغییر دهید.

 

آموزش افکت متن

 

قدم سوم

کلمه دوم را انتخاب کنیـد و دوباره به پنل Appearance بروید و برای تمام ۱۹ رنگ اضافه شده Transform را با مقدار ۰٫۸- برای Move-Horizontal اعمال کنید.

 

آموزش دیزاین

 

  1. آموزش ساخت افکت سه بعدی

قدم اول

کلمه دوم یا Blue را انتخاب کـنید و به پنل Appearance بروید. مطمئن شوید که همه‌ی متن انتخاب شده است (بر روی کلمه Type در قسمت بالای پنل کلیک کنـید تا این کار انجام شود) سپس به منوی Effect > 3D > Rotate بروید. تغییرات لازم را مانند عکس زیر اعمال و سپس ok کنیـد.

 

آموزش ادوبی ایلاستریتور

 

قدم دوم

کلمه Red را انتخاب کنید و به پنل Appearance بروید. دوباره مانند قدم قبل مطمئن شوید که کل کلمه انتخاب شده و به منوی Rotate بروید و پس از اعمال تغییرات زیر ok کـنید.

 

آموزش ساختن متن سه بعدی

 

قدم سوم

کلمه‌ی Red را به روی صفحه بیاورید ([Shift-Control) و مانند شکل زیر آنرا در مکان مورد نظر در کنار کلمه Blue قرار دهید.

 

قرمز و آبی

 

  1. آموزش ساخت سایۀ کلمات

قدم اول

ابزار (Type Tool (T را انتخاب کنـید و یک Red دیگر بنویسید. همان فونت و اندازه قبلی را انتخاب کنیـد و رنگ آن را به R=58 G=95 B=245. تغییر دهید.

 

افکت سه‌بعدی

 

قدم دوم

کلمه‌ای را که نوشته اید انتخاب کنید و به منوی Effect > Distort & Transform > Transform بروید. تغییرات را مانند شکل زیر اعمال کـنید و سپس به منوی Effect > 3D > Rotate رفته و تغییرات لازم در آن را نیز اعمال و درآخر ok کنـید.

 

آموزش افکت سه بعدی متن

 

قدم سوم

ابزار (Type tool (T را انتخاب کنیـد و کلمه‌ی Blue را بار دیگر و این بار با رنگ R=235 G=47 B=38 بنویسید.

 

آموزش دیزاین سه بعدی

 

قدم چهارم

کلمه قرمز رنگی را که نوشته‌اید انتخاب کنید و به منوی Effect > 3D > Rotate بروید و تغییرات زیر را اعمال و سپس ok کـنید. سپس به منوی Effect > Distort & Transform > Transform بروید و تغییرات زیر را اعمال و سپس ok کنـید.

 

آموزش 3d effect

 

  1. آخرین قدم در طراحی افکت سه‌بعدی

با استفاده از ابزار Rectangle Tool (M) and مستطیلی با اندازه‌های ۸۷۰ در ۵۶۰ بکشید. رنگ آن را به R=242 G=242 B=248 تغییر دهید و آن را به پشت صفحه ببرید ([-Shift-Control).

 

آموزش افکت سه‌بعدی متن

 

نتیجه باید مانند تصویر زیر شود.
آموزش ساخت و طراحی  افکت سه‌بعدی هم دراینجا به پایان میرسد.
نتیجه کارتان را با ما به اشتراک بگذارید! همچنین سوالات و انتقادات و پیشنهادتان برای این آموزش و آموزش‌های کاربردی دیگر را هم حتما با ما درمیان بگذارید.

 

آموزش ایلاستریتور سه بعدی

 

راستی!

جهت مطلع شدن از آخرین آموزش ها و پست های ما می‌توانید در کانال تلگرام چ یاب عضو شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Scroll to Top