آموزش تغییر رنگ مو در فتوشاپ

آموزش تغییر رنگ مو در فتوشاپ

در این سری از آموزش‌های فتوشاپ، آموزش تغییر رنگ مو در فتوشاپ را پیش می‌بریم. شاید برای شما هم پیش آمده که بخواهید رنگ مو را در عکس تغییر دهید. برای تغییر رنگ مو راه و روش بسیاری وجود دارد. اما یکی از ساده‌ترین راه ها برای انجام این کار استفاده از برنامه فتوشاپ است. در این مطلب، یکی از ساده ترین راه های تغییر رنگ مو در فتوشاپ را آموزش می‌دهیم.

همچنین “ویدیو کامل آموزش تغییر رنگ مو در فتوشاپ” را در انتهای مطلب قرار داده‌ایم. شما می‌توانید برای مشاهده جزییات آموزش این ویدیو را تماشا کنید.

موارد لازم برای تغییر رنگ مو در فتـوشاپ

نرم افزار مورد نیاز: Adobe Photoshop

نوع آموزش: کاربردی

پیشنیاز: علاقه

دوره های اموزشی برنامه نویسی

درجه سختی: آسان

زمان تخمین زده شده برای اجرا: ۱۰ دقیقه

مراحل آموزش تغییر رنـگ مو در فتوشـاپ

قدم ۱

در اولین قدم، تصویری که می‌خواهید رنگ موی آن را تغییر دهید را با استفاده از کلید میانبر (Ctrl+O) وارد برنامه فتوشاپ کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از drag کردن تصاویر داخل برنامه فتوشاپ هم این کار را انجام دهید. سپس ابزار (Brush tool) را انتخاب کنید. بعد از آن همانطور که در تصویر مشخص است، (Quick mask mode) یا کلید مبانیر (Q) را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که رنگ مشکی حتما در بالا و رنگ سفید در زیر باشد.

آموزش تغییر رنگ مو در فتوشاپ

قدم ۲

در ادامه قدم اول، با استفاده از براش، مو را  بپوشانید. با این کار شما یک ماسک که دقیقا با محیط مو برابر است ایجاد می‌کنید. برای استفاده دقیق‌تر از براش می‌توانید با استفاده از کلید میانبر (Z) روی تصویر زوم کنید و دوباره این کار را انجام دهید. تصویر نهایی شما مانند زیر خواهد بود.

آموزش تغییر رنگ مو در فتوشاپ

قدم ۳

ممکن است بخواهید قسمتهایی از ماسک که ایجاد کرده‌اید را حذف کنید. برای این کار می‌توانید جای رنگ‌های (Foreground) و (Background) را عوض کنید. در مراحل قبل رنگ مشکی رنگ (Foreground) بود. اما برای پاک کردن ماسک نیاز است تا رنگ سفید رنگ (Foreground) باشد. سپس آن قسمت‌هایی را که نیاز است حذف شود با همین براش پاک کنید. تصویر این مرحله از آموزش مانند تصویر زیر خواهد بود.

آموزش تغییر رنگ مو در فتوشاپ

قدم ۴

پس از اتمام مراحل بالا و اطمینان از اینکه تمام مو را به درستی ماسک کرده‌اید، گزینه (Quick mask mode) را که قبلا قعال کردید غیر فعال کنید. خواهید دید که پس از غیر فعال کردن این گزینه، تمام محیط به غیر از موی انتخاب شما select شده است. برای تغییر این حالت به مسیر (Select) بروید و (Inverse) را انتخاب کنید.  با این کار، این بار “مو” انتخاب خواهد شد.

قدم ۵

اکنون به مسیر (Layer > New fill layer ) بروید و گزینه (Solid color) را انتخاب کنید. در پنجره باز شده گزینه (Soft light) را در بخش (Mode) انتخاب کنید و در نهایت Ok را بزنید.

آموزش تغیـیر رنـگ مـو در فتوشاپ

قدم ۶

در ادامه مرحله قبل، یک پنجره با نام (color picker (solid color)) برای شما باز خواهد شد. در این پنجره می‌توانید رنگ موی مورد نظر خود را انتخاب کنید و در نهایت OK را بزنید.

آمـوزش تغییر رنگ مو در فتوشاپ

ویدیو کامل آموزش تغییر رنگ مو در فتوشاپ

به همین ترتیب می‌توانید رنگ‌های مختلفی را با همان بافت مو امتحان کنید و در نهایت پس از مشاهده رنگ موی مورد نظر (Ok) را بزنید تا رنگ مو ثابت شود.

آموزش تغییر رنگ مو در فتوشاپ نیز به پایان رسید. شما می‌توانید برای مشاهده جزییات این آموزش “ویدیو کامل آموزش تغییر رنگ مو در فتوشاپ” را که در بالا قرار داده‌ایم ببینید و استفاده کنید.

راستی!
برای مطلع شدن از آخرین اخبار و آموزش‌ها می‌تونید در کانال تلگرام چ‌یاب عضو بشید!

منبع : Change Hair Color in Photoshop

دانشجوی مهندسی کامپیوتر | علاقمند به نقاشی و طراحی گرافیک